Trwa ładowanie...

Deprim – właściwości, dawkowanie, skutki uboczne, cena

Avatar placeholder
30.03.2021 23:35
Deprim – właściwości, dawkowanie, skutki uboczne, cena
Deprim – właściwości, dawkowanie, skutki uboczne, cena

Deprim należy do gamy leków pochodzenia roślinnego dostępnych bez recepty. Zawiera m.in. suchy wyciąg z dziurawca. Zaleca się go do stosowania w występowaniu zaburzeń nastroju czy uczucia obniżenia energii.

spis treści

1. Deprim – właściwości

Deprim jest lekiem ziołowym, który stosuje się w leczeniu depresji. Odnotowano jego korzystny wpływ na nastrój. Zaletą skutecznego działania na organizm człowieka leku Deprim jest zawarta w nim czynna substancja w postaci wyciągu z dziurawca. Ponadto, Deprim posiada hiperycyny, związki wykazujące łagodzenie złego samopoczucia oraz stanu obniżonego nastroju.

Zdrowotne właściwości dziurawca pospolitego
Zdrowotne właściwości dziurawca pospolitego [6 zdjęć]

Dziurawiec (łac. Hypericum perforatum) nazywany jest także ziołem świętojańskim, ze względu na to, że

zobacz galerię
Zobacz film: "Depresja maskowana – jak się objawia?"

Stosowanie leku Deprim zalecane jest osobom borykającym się z umiarkowanymi stanami depresyjnymi, którym towarzyszą takie objawy jak: apatia, zmniejszona aktywność czy przygnębienie. Ponadto, Deprim polecany jest także przy leczeniu zaburzeń nastroju w okresie menopauzy i występującym z powodu zmian pogody chwiejnym nastrojom.

2. Deprim – dawkowanie

Producent zaleca stosowanie leku Deprim młodzieży powyżej 12 roku życia oraz osobom dorosłym. W odniesieniu do młodzieży i dorosłych proponuje zażywanie 2 tabletek powlekanych nie częściej niż cztery razy w ciągu dnia.

 Coraz więcej Polaków cierpi na depresję (WIDEO)
Coraz więcej Polaków cierpi na depresję (WIDEO)

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia, depresja znajduje się w czołówce najczęstszych chorób cywilizacyjnych.

zobacz galerię

W opinii producenta nie jest występuje całkowite przeciwwskazanie stosowania leku Deprim przez dzieci w wieku od 6 do 12 lat, jednak może nastąpić to tylko i wyłącznie za zgodą oraz pod kontrolą lekarza. Deprim należy przyjmować rano albo w południe podczas spożywania posiłków. Lek powinno popić się odpowiednią ilością wody.

3. Deprim – skutki uboczne

Deprim, jak każdy lek może powodować wystąpienie działań niepożądanych, do których zalicza się m.in.: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zaczerwienienie, świąd, reakcje fitotoksyczne, niepokój, zmęczenie. U mniej niż 1000 osób odnotowano zawroty i bóle głowy, dezorientację, suchość jamy ustnej. Bardzo rzadko występuje nadwrażliwość na światło słoneczne czy epizody maniakalne.

U osób, które są szczególnie wrażliwe na promienie słoneczne, opalanie, mogą wystąpić reakcje przypominające oparzenia. Należy pamiętać, aby nie stosować leku Deprim z preparatami przeciwpadaczkowymi, przeciwzakrzepowymi, przeciwmigrenowymi, lekami immunosepresyjnymi czy doustnymi środkami antykoncepcyjnymi. Leku nie należy stosować przy nadwrażliwości na wyciąg z dziurawca bądź na jakąkolwiek z substancji pomocniczych.

Ponadto, nie zaleca się stosowania przy występowaniu epizodów depresji charakteryzujących się myślami samobójczymi.

4. Deprim – cena

Lek Deprim występuję w postaci tabletek powlekanych. Jedna tabletka zawiera aż 60 mg wyciągu z ziela dziurawca, co stanowi odpowiednik 0,05-0,25 mg hiperycyn. Bardziej opłacalnym jest zakup opakowania zawierającego 30 tabletek, gdyż trzeba zapłacić za nie ok. 25 zł, gdzie koszt za 20 tabletek leku Deprim jest podobny lub też znacząco przewyższa uprzednio wskazaną cenę. 90 tabletek leku Deprim kosztuje ok. 48 zł.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze