Trwa ładowanie...

Desoptin – skład, właściwości i działanie

Desoptin to suplement diety, który zawiera takie składniki jak TetraSOD®, karnozyna, L-lizyna, proantocyjanidyny z pestek winogron, rutozyd, hesperydynę z owoców pomarańczy gorzkiej, cynk w organicznej postaci glukonianiu oraz i witaminę C. Dzięki temu wpływa na utrzymanie prawidłowego widzenia oraz chroni komórki przed stresem oksydacyjnym. Jak go stosować?

spis treści

1. Co to Desoptin?

Desoptin to suplement diety w postaci tabletek, który wspiera prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku. Pomaga również chronić komórki tworzące struktury oka przed stresem oksydacyjnym. To możliwe, ponieważ jest preparatem złożonym, który pomaga uzupełniać codzienną dietę w składniki odżywcze.

Preparat Desoptin zawiera takie substancje jak suszone mikroalgi (Tetraselmis chuil TetraSOD®), karnozyna, L-lizyna, proantocyjanidyny z pestek winogron (Vitis vinifera L.), rutozyd, hesperydyna z owoców pomarańczy gorzkiej (Citrus aurantium L.), cynk i witamina C, a także nieznaczną ilość jodu.

Zobacz film: "Czy noszenie okularów powoduje pogłębianie wady wzroku?"

2. Skład suplementu diety Desoptin

Każda tabletka Desoptin zawiera:

  • TetraSOD (suszone mikroalgi Tetraselmis chuii) 13,3 mg (400 IU), w tym: dysmutaza ponadtlenkowa – 125 mg, Karnozyna – 125 mg, L-lizyna – 125 mg,
  • standaryzowany ekstrakt z pestek winogron (Vitis vinifera L.) 50 mg, w tym: proantocyjanidyny – 47,5 mg, rutozyd – 25 mg,
  • standaryzowany ekstrakt z owoców pomarańczy gorzkiej (Citrus aurantium L.) 63,2 mg, w tym: hesperydyna 60 mg, cynk 5 mg, witamina C 80 mg.

Ulotka informuje, że substancja wypełniająca suplementu diety Desoptin to: celuloza mikrokrystaliczna, karnozyna, L-lizyna, substancja wypełniająca: fosforany wapnia, witamina C (kwas L-askorbinowy), standaryzowany ekstrakt z owoców pomarańczy gorzkiej (Citrus aurantium L.) jako źródło hesperydyny, standaryzowany ekstrakt z pestek winogron (Vitis vinifera L.) jako źródło proantocyjanidyn, cynk (glukonian cynku), skrobia ziemniaczana, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, rutozyd, nośnik: kwasy tłuszczowe, TetraSOD® (suszone mikroalgi Tetraselmis chuii), nośniki otoczki: poliwinylopirolidon, alkohol poliwinylowy, substancje przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu, talk (otoczka), substancja glazurująca otoczki: kopolimer szczepiony alkoholu poliwinylowego i glikolu polietylenowego, emulgator otoczki: mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych, barwniki otoczki: tlenki i wodorotlenki żelaza, indygokarmin, dwutlenek tytanu.

Jak stosować i dawkować Desoptin?

W opakowaniu suplementu diety Desoptin znajduje się 30 tabletek, co wystarcza na miesiąc codziennego stosowania. Zalecane dzienne dawkowanie to jedna tabletka. Należy ją połknąć, popijając wodą. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

3. Właściwości i działanie preparatu Desoptin

Preparat Desoptin swoje działanie zawdzięcza właściwościom składników. I tak TetraSOD to źródło enzymu – dysmutazy ponadtlenkowej (SOD, ang. superoxide dismutase). To kluczowy enzym bariery antyoksydacyjnej organizmu, który jest istotnym elementem obrony komórek przed toksycznym działaniem wolnych rodników tlenowych. Przyspiesza rozkład rodnika ponadtlenkowego (O2), co jest możliwe dzięki szczególnej budowie i konformacji enzymu.

L-lizyna to aminokwas, który uczestniczy w procesach związanych z metabolizmem kolagenu (jego włókna są obecne w ciele szklistym oka). Nie jest syntetyzowana w organizmie, należy ją dostarczać wraz z pożywieniem (to aminokwas egzogenny).

Karnozyna to dipeptyd złożony z 2 aminokwasów: L-histydyny i L-alaniny. Wspiera równowagę oksydacyjną, uczestniczy w procesach antyglikacyjnych, które wpływają na ochronę białek przed działaniem cukrów.

Hesperydyna, rutozyd i proantocyjanidyny to flawonoidy o aktywności przeciwutleniającej. Cynk i witamina C wspomagają prawidłowe widzenie i wspierają ochronę komórek budujących struktury oka przed stresem oksydacyjnym.

Proantocyjanidyny (źródłem jest standaryzowany ekstrakt z pestek winogron Vitis vinifera L.), rutozyd i hesperydyna (jej źródłem jest ekstrakt z owoców pomarańczy gorzkiej Citrus aurantium L.) zaliczane są do flawonoidów, to jest związków polifenolowych naturalnego pochodzenia.

4. Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania Desoptinu jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu. Produktu nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym piersią. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych należy zaprzestać stosowania preparatu i skonsultować się z lekarzem.

Desoptin należy przechowywać w suchym, ciemnym miejscu, w temperaturze 15-25° C, w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Trzeba go chronić przed światłem i bezpośrednim działaniem słońca.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza