Trwa ładowanie...

Dolegliwości, których przyczyną może być podwyższony cholesterol (WIDEO)

Zobacz film: "Dolegliwości, których przyczyną może być podwyższony cholesterol"

Hipercholesterolemia, czyli podwyższony poziom cholesterolu we krwi, to kolejna choroba cywilizacyjna. Niewielu z nas wie, jakie poważne dolegliwości może powodować.

Przede wszystkim zbyt wysoki cholesterol może przyczynić się do chorób układu sercowo-naczyniowego, a co za tym idzie - niedotlenienia serca i mózgu. Niestety to nie wszystko. Czym grozi podwyższony cholesterol? Zobacz wideo.

Czym grozi podwyższony cholesterol? Zbyt wysoki cholesterol jest jedną z głównych przyczyn chorób układu sercowo-naczyniowego. Najnowsze statystyki wskazują, że 60 procent Polaków nie zdaje sobie sprawy ze swojej choroby.

Jakie dolegliwości może spowodować podwyższony cholesterol? To stan zapalny, który tworzy zmiany w budowie ścian naczyń krwionośnych. Rezultatem jest zmniejszony przepływ krwi, a nawet niedotlenienie serca i mózgu.

Konsekwencją często jest zawał mięśnia serca. Zmiany miażdżycowe mogą prowadzić też do udaru mózgu. Ze statystyk wynika, że rocznie doznaje go około 70 tysięcy Polaków.

Wynikiem zbyt wysokiego poziomu cholesterolu może być również niedokrwienie kończyn. Chory odczuwa wtedy cierpnięcie w nogach i ma problemy z chodzeniem.

10 najpowszechniejszych błędów dotyczących cholesterolu
10 najpowszechniejszych błędów dotyczących cholesterolu [11 zdjęć]

Kroki, które należy podjąć, by zmniejszyć wysoki poziom cholesterolu we krwi wydają się proste, ale

zobacz galerię

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza