Trwa ładowanie...

Femibion – opis produktu

Femibion to suplement diety przeznaczony do stosowania dla kobiet starających się o dziecko, dla kobiet w ciąży oraz dla mam karmiących piersią. W zależności od stanu w którym aktualnie się zajmujesz odstępne są na rynku różne postaci leku Femibion. Staranie się o dziecko nie przynosi skutku? Jesteś w ciąży i chcesz jak najlepiej zadbać o prawidłowy rozwój dziecka? Karmisz piersią? Dowiedz się jak dobrać odpowiednią formułę suplementu diety Femibion.

spis treści

1. Femibion 0 – opis produktu

Femibion 0 polecany jest kobietom, które planują założenie rodziny. Jeszcze przed ciążą z myślą o dbanie o przyszły, prawidłowy rozwój dziecka powinnaś uzupełniać witaminy z grupy folianów. Ważne jest żebyś podeszła do sprawy poważnie, ponieważ to w jaki sposób zadbasz o suplementację przed zajściem w ciąże może mieć istotny wpływ na przebieg ciąży i zdrowie dziecka.

Zobacz film: "Problem dotyczy nawet co trzeciej kobiety po ciąży"

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stosowanie formuły Femibion 0, która zawiera składniki takie jak: kwas foliowy, L-metafolian wapnia, jod, witaminy B2, B6, B12, witaminę D3 oraz witaminę E. Na pewno nie raz słyszałaś o kwasie foliowym, ale być może nie zdawałaś sobie sprawy z tego, że co druga kobieta nie metabolizuje go wystarczająco, co przekłada się potem na jego zbyt nisko poziom we krwi.

Suplementacje kwasem foliowym, który jest głównym składnikiem suplementu Femibion 0 powinno stosować się co najmniej miesiąc przed planowanym zajściem w ciąże. Nisko poziom folianów we krwi matki może spowodować nieprawidłowy rozwój cewy nerwowej. Cewa nerwowa kształtuje się w okresie do 28 dni od zapłodnienia, dlatego niezwykle ważne jest żebyś o prawidłowej suplementacji pomyślała wcześniej. Femibion 0 to koszt około 20 zł za 28 tabletek.

Zajście w ciążę
Zajście w ciążę

Zanim podejmiesz próby zajścia w ciążę, koniecznie zrób wszelkie niezbędne badania. Ponadto spytaj lekarza,

zobacz galerię

Femibion 0 nie powinien być stosowany w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik produktu.

2. Femibion Natal 1 – opis produktu

Femibion Natal 1 zalecany jest do stosowania na wczesnych etapach ciąży tj. w 1 trymestrze. Kobieta w ciąży ma większe zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Femibion Natal 1 jest bogatym źródłem folianów, posiada on też więcej witamin niż zalecany do stosowania przed zajściem w ciąże Femibion 0.

Warto wiedzieć:

Podwójna formuła folianów zawarta w Femibion Natal 1 powoduje, że proces tworzenia krwi i podziału komórek odbywa się prawidłowo, co w efekcie powoduje prawidłowe tworzenie się miejsca w którym Twoje dziecko spędzi najbliższe dziewięć miesięcy – łożyska. To właśnie przez łożysko do Twojego dziecka docierają niezbędne mu do prawidłowego funkcjonowania składniki odżywcze. Femibion Natal 1 oprócz niezbędnych Ci folianów zawiera wiele witamin, potrzebnych Tobie i Twojemu dziecku.

Między innymi w preparacie znajdują się witaminy z grupy B, niacyna oraz kwas pantotenowy, który niweluje zmęczenie, jod który wpływa na prawidłowy rozwój tarczycy odpowiedzialnej za produkcję najważniejszych hormonów, witaminę D3 której zadaniem jest budowanie układu odpornościowego czy witaminę E, która pomoże Ci w walce ze stresem.

Femibion Natal 1 to koszt około 25-30 zł za 30 tabletek. Femibion Natal 1 nie powinien być stosowany w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik produktu.

3. Femibion Natal 2 Plus – opis produktu

Suplement diety Femibion Natal 2 Plus zalecany do stosowania po 13 tygodniu ciąży. Femibion Natal 2 Plus jest znakomitym uzupełnieniem diety przyszłej mamy. Dziecko wchodzi w fazę szybkiego wzrostu, na tym etapie oprócz oczywiście folianów w które bogaty jest Femibion Natal 2 Plus. Tobie oraz Twojemu dziecku niezwykle potrzebne są wielonienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega-3.

Zobacz także:

Kwasy te wpływają na właściwe rozwinięcie się mózgu i oczu zarówno płodu jak i później niemowlęcia. Ponadto Femibion Natal 2 Plus zawiera wiele witamin, na których utratę jesteś narażona w związku ze stanem zaawansowanej ciąży czy późniejszego karmienia piersią.

Femibion Natal 2 Plus to koszt około 40 zł za 60 tabletek. Femibion Natal 2 Plus nie powinien być stosowany w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik produktu.

Pamiętaj! Przyjmowanie jakichkolwiek leków i suplementów w okresie ciąży i karmienia piersią powinna poprzedzić konsultacja z lekarzem prowadzącym ciąże.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza