Trwa ładowanie...

Gynazol – działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne

Gynazol to krem dopochwowy stosowany przy infekcjach grzybiczych. Preparat Gynazol stosuje się w miejscowym leczeniu zakażeń grzybiczych pochwy i sromu. Gynazol jest dostępny na receptę.

spis treści

1. Gynazol - działanie

Gynazol jest to pochodna imidazolu o działaniu przeciwgrzybiczym. Spektrum działania obejmuje zakażenia wywołane przez: Candida spp., Trichophyton spp., Epidermophyton spp., Microsporum spp.

Zobacz film: "Stan zapalny pochwy - rozpoznawanie i leczenie"

Lek Gynazol ma także właściwości przeciwbakteryjne wobec niektórych bakterii. Lek Gynazol utrzymuje się po wprowadzeniu do pochwy przez około 4 doby, w ciągu których substancja czynna jest uwalniana. Lek w minimalnym stopniu wchłania się do krwiobiegu.

2. Gynazol - wskazania

Wskazaniem do stosowania leku Gynazol są zakażenia pochwy i sromu wywołane przez Candida albicans potwierdzonego w badaniu mikroskopowym wymazu z pochwy.

3. Gynazol – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do stosowania leku Gynazol to nadwrażliwość na butakonazol lub którykolwiek ze składników preparatu oraz ciąża i okres karmienia piersią.

4. Gynazol – dawkowanie

Gynazol jest przeznaczony do stosowania dopochwowego. Aplikatur z kremem Gynazol stosuje się na raz. W celu aplikacji leku Gynazol stosuje się specjalną końcówkę. Trzeba delikatnie pociągnąć za pierścień, aby całkowicie odciągnąć tłok. Należy ostrożnie wprowadzić aplikator do pochwy, jak najgłębiej, ale bez wystąpienia bólu.

Najlepiej jest przeprowadzić aplikację w pozycji leżącej. Następnie należy powoli naciskać tłok, dzięki czemu krem zostanie wprowadzony do pochwy. Aplikator należy usunąć z pochwy po zakończonej aplikacji. Preparat Gynazol najlepiej stosować na noc przed snem.

Podczas leczenia zaleca się abstynencję seksualną i wdrożenie leczenia również u partnera osoby chorej.

Cena leku Gynazol to ok. 30 złotych za 20 mg kremu.

Zobacz także:

5. Gynazol – skutki uboczne

Skutki uboczne leku Gynazol, które mogą wystąpić podczas kuracji to: uczucie pieczenia, swędzenia, ból sromu, obrzęk sromu.

Olej mineralny zawarty w leku Gynazol może uszkodzić prezerwatywę, dlatego też nie zaleca się kontaktów seksualnych przez 72 godziny od zastosowania leku Gynazol.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza