Przejdź na WP

Iladian Direct Plus - charakterystyka, skład, stosowanie, przeciwwskazania i skutki uboczne, opinie, cena

Iladian direct plus to lek w globulkach dopochwowych, który ma za zadanie przywrócić i utrzymać naturalną florę bakteryjną pochwy. Jakie są wskazania do stosowania leku iladian direct plus? Czy są jakiekolwiek przeciwwskazania do stosowania iliadian direct plus?

Zobacz film: "Podstawowe badania, jakie powinna wykonać każda kobieta"

spis treści

1. Iladian Direct Plus – charakterystyka

Iladian direct plus to lek dopochwowy w formie globulek. Iladian direct plus hamuje rozwój bakterii, które przyczyniają się do zapalenia pochwy i rozwoju drożdżaków Candida. Co więcej, iladian direct plus ma zapobiec rozwojowi namnażania się bakterii w pochwie, które mogłyby wywołać zapalenie układu moczowo-płciowego.

Infekcje pochwy - przyczyny i zapobieganie (WIDEO)
Infekcje pochwy - przyczyny i zapobieganie (WIDEO)

Zapalenie pochwy jest jedną z najczęstszych przyczyn wizyt kobiet u ginekologa. Infekcje pochwy wywołujące...

zobacz galerię

Iladian direct plus został wzbogacony o kwas hiluronowy oraz witaminę E. Dzięki temu lek iladian direct plus nie tylko leczy, ale łagodzi świąd, zmniejsza uczucie napięcia, nawilża błonę śluzową, a także zmniejsza podatność na urazy.

Lek iladian direct plus może być pierwszą formą pomocy w przypadku dyskomfortu związanego ze środowiskiem pochwy – swędzenie, pieczenie, ból związany z zapaleniem dróg moczowych, nieprzyjemny zapach, upławy. Co więcej, iladian direct plus może być stosowany profilaktycznie.

2. Iladian Direct Plus – skład

Jedno opakowanie iladian direct plus zawiera 10 tabletek dopochwowych. Skład iladian direct plus to inulina, witamina E, kwas kialuronowy, kwas L-askorbinowy oraz laktoza i stearynian magnezu.

3. Iladian Direct Plus – stosowanie

Iladian direct plus może służyć jako uzupełnienie leczenia bakteryjnego przy zapaleniu pochwy, ale również zmniejsza rozwój bakterii, zmniejsza upławy i nieprzyjemny zapach. Iladian direct plus dba o utrzymanie flory bakteryjnej pochwy i zapobiega zapaleniu.

HydroVag w walce z suchością pochwy
HydroVag w walce z suchością pochwy

HydroVag to preparat nawilżający śluzówkę pochwy i przywracający naturalne pH okolic intymnych.

zobacz galerię

Iladian direct plus dobrze się sprawdzi w przypadku kobiet, które uczęszczają na basen, są po antybiotykoterapii lub w jej trakcie. Dzięki przyjmowaniu leku szanse na zapalenie bakteryjne jest znacznie mniejsza. Można również wspomóc leczenie przy grzybicy pochwy.

Iladian direct plus może stanowić również ochronę flory bakteryjnej pochwy w okresie klimakterium. Lek iladian direct plus przyjmuje się profilaktycznie dopochwowo 1 tabletkę dwa razy w tygodniu na noc. W przypadku, gdy iladian direct plus jest środkiem wspomagającym leczenie zakażenia bakteryjnego, wówczas przyjmuje się 1 tabletkę dopochwowo na noc przez 7 do 10 dni codziennie.

Należy również pamiętać, że przed wprowadzeniem tabletki do pochwy, należy dokładnie umyć ręce. Jeżeli objawy świądu pochwy, nieprzyjemnego napięcia lub inne nie ustąpią po około 7 dniach lub się nasilą, należy skonsultować się z lekarzem.

4. Iladian Direct Plus – przeciwwskazania i skutki uboczne

Leku iladian direct plus nie należy stosować jeżeli jest się uczulony na którykolwiek składnik. Przeciwwskazaniem do stosowania iladian direct plus są także uszkodzenia błony śluzowej pochwy, upławy z pochwy zawierające krew, menstruacja.

Warto wiedzieć:

Nie należy również przyjmować leku iladian direct plus z innymi lekami dopochwowymi. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem. W bardzo rzadkich przypadkach lek iladian direct plus może powodować pieczenie pochwy. Innych skutków ubocznych podczas przyjmowania globulek dopochwowych iladian direct plus nie stwierdzono.

5. Iladian Direct Plus – opinie

Opinie o Iladian dostępne na forach poświęconych zdrowiu są różne w zależności od oczekiwań pacjentek oraz skutków działania preparatu. Niektórzy zarzucają lekowo, że nie działa i powoduje dodatkowe komplikacje jak krwawienie z pochwy oraz uczucie swędzenia. Jednak pojawiają się również opinie pozytywne, które zachwalają produkt za skuteczność jego działania oraz pomoc w leczeniu schorzeń dróg płciowych.

W bardzo rzadkich przypadkach lek iladian direct plus może powodować pieczenie pochwy
W bardzo rzadkich przypadkach lek iladian direct plus może powodować pieczenie pochwy (123rf.com)

6. Iladian Direct Plus - cena

Cena preparatu Iladian za opakowanie zawierające 10 kapsułek wynosi ok. 14 zł. Różnica pomiędzy najtańszą a najdroższą apteką wynosi złotówkę. Kupując preparat w aptece internetowej należy zwrócić uwagę na koszty wysyłki. Czasami można odebrać preparat w siedzibie apteki nie ponosząc dodatkowych opłąt za transport.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy