Seks grupowy - charakterystyka, przygotowanie, zasady, wady i zalety

Czy podnieca cię myśl o oglądaniu innych osób w czasie namiętnego seksu? A może wolisz być w centrum uwagi innych podczas odbywania stosunku? Bez względu na swoje preferencje, nie tylko ty rozważasz seks grupowy. Seks z wieloma partnerami jest kuszący nie tylko dla mężczyzn, ale i dla kobiet. Jednak ze względu na fakt, że seks grupowy wiąże się ze złamaniem wielu tabu, nie jest to dobry pomysł dla każdego. Jeśli mimo to czujesz się na siłach i za wszelką cenę chcesz go spróbować, musisz znać reguły sexu grupowego.

Preferencje seksualne - trójkąty

Seks grupowy - charakterystyka

Jeśli w stosunku biorą udział trzy osoby, mówimy o trójkącie. Natomiast przy większej liczbie osób stosowany jest termin "seks grupowy". Jeśli będziesz uczestniczyć w seksie grupowym, pamiętaj, że nie ma jednego sposobu na włączenie się do "akcji". W czasie sexu grupowego należy działać intuicyjnie i w żadnym wypadku nie wymuszać na kimś kontaktu seksualnego. Warto uświadomić sobie, że żadna z osób w czasie sexu grupowego nie jest zobligowana do uprawiania seksu z każdym. Stosunek płciowy zawsze wymaga zgody obu stron.

Seks w grupie

O seksie grupowym mówi się, gdy wspólnie do łóżka idą więcej niż trzy osoby. Jest to dość częsta fantazja seksualna, szczególnie mężczyzn.

Sex grupowy może mieć różny charakter. Niekiedy pary będące w związkach spotykają się z innymi parami, by uprawiać seks ze swoimi partnerami w tym samym pokoju. Czasami jednak sex grupowy nabiera charakteru orgii, podczas których wszyscy uczestnicy idą na całość z każdym, nie patrząc na płeć i orientację.

Seks grupowy - złożenie propozycji

Jeśli po głowie chodzi ci trójkąt lub seks grupowy, być może twój partner także będzie miał na to ochotę. Pamiętaj jednak, że seks z wieloma partnerami to nie najlepszy pomysł, jeśli wasz związek przechodzi trudny okres lub gdy któreś z was jest zazdrosne. Sex grupowy może stanowić bowiem gwóźdź do trumny waszego związku, dlatego w takiej sytuacji fantazja na temat seksu grupowego powinna zostać w sferze pikantnych, aczkolwiek niespełnionych marzeń. Jeżeli jednak wasze relacje są zdrowe i nie macie większych problemów, warto przynajmniej wybadać teren. Kiedy to zrobić? Dobrym momentem do wysunięcia propozycji seksu grupowego jest akt miłosny. Podczas stosunku partner będzie na tyle podniecony, że wszelkie sprośne sugestie mogą spotkać się z aprobatą. Niezwykle istotne jest, by dać partnerowi wyraźnie do zrozumienia, że pomysł seksu grupowego w żadnym wypadku nie wziął się z refleksji nad jego niedociągnięciami jako kochanka. Warto podkreślić, że sex grupowy jest tylko fantazją seksualną i że bez niego jej realizacja nie byłaby z pewnością udana. Pomóż partnerowi wyobrazić sobie sex grupowy - możecie razem wymyślać pikantne scenariusze z udziałem osób trzecich. W ten sposób twój partner nie poczuje się wykluczony. Może się wręcz okazać, że twoja fantazja przypadnie mu do gustu. Wówczas warto wrócić do tej rozmowy.

Jeśli nie masz pewności, jak twoja druga połówka zareaguje na propozycję seksu grupowego, zastanów się, jakiego typu jest osobą. Czy lubi eksperymenty w łóżku? Czy opowiada o swoich fantazjach? Czy kiedykolwiek powiedziała, że ma ochotę na seks z osobą tej samej płci? Odpowiedzi na te pytania pomogą ci uświadomić sobie, jakie szanse powodzenia mają twoje plany.

Niemal wszyscy wiedzą, że większość mężczyzn wiele by dała za możliwość uprawiania seksu jednocześnie z dwiema kobietami. Jednak wielu panów nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego niektóre kobiety chciałyby znaleźć się w łóżku z dwoma mężczyznami. Jeśli jesteś kobietą i marzy ci się trójkąt z twoim partnerem i jeszcze innym mężczyzną, mówiąc o tym swojemu partnerowi, musisz zachować ostrożność. Mężczyźni są niezwykle przeczuleni na swoim punkcie, a takie wyznanie z pewnością nie wpłynie pozytywnie na jego ego. Jak podzielić się z nim swoim pomysłem? Przede wszystkim powiedz mu, że masz ogromny temperament oraz wiele fantazji seksualnych, które chciałabyś zrealizować właśnie z nim. To powinno podbudować jego pewność siebie, dzięki czemu chętniej zgodzi się na seks z wieloma partnerami.

Seks grupowy - wybór osób

Jeżeli udało ci się uzyskać aprobatę partnera odnośnie do seksu grupowego, czas wybrać osoby, które będą uczestniczyły w waszych igraszkach. Mogą to być zupełnie obcy ludzie lub znajomi. W towarzystwie osób, które dobrze znacie, będzie wam łatwiej się zrelaksować. Z drugiej jednak strony, istnieje duże prawdopodobieństwo utraty przyjaźni, jeśli do głosu dojdzie zazdrość. Nawet jeśli wasze stosunki się nie pogorszą, możliwe jest pojawienie się zakłopotania podczas późniejszych kontaktów towarzyskich. Dlatego też wiele przemawia za zaproszeniem obcych osób do uprawiania seksu grupowego. Gdzie ich szukać? Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: "swingers" wraz z nazwą miasta. Swingersi to osoby, które uczestniczą w seksie grupowym. Wielu z nich tworzy własne kluby swingersów. Za pomocą internetu można umówić się z nimi na spotkanie, przy czym warto pamiętać, że przynależność do klubu swingersów nie oznacza przymusu uprawiania seksu grupowego z jego członkami. Wszystkie kluby o dobrej reputacji wyznają zasadę, że odmowę należy uszanować. Jeśli nie masz przekonania do klubów swingersów, rozważ szukanie indywidualne. W internecie można z łatwością znaleźć ogłoszenia osób zainteresowanych seksem grupowym. Zwykle podane są szczegółowe informacje, które pomagają stwierdzić, czy dana osoba ma takie same zainteresowania i preferencje seksualne. Kiedy znajdziesz z partnerem odpowiedniego kandydata lub kandydatkę do sexu grupowego, czas wybrać miejsce na spotkanie. Jakie miejsca są dobre do uprawiania seksu grupowego? W zasadzie sex grupowy można uprawiać wszędzie. Niektóre pary najbardziej swobodnie czują się w swojej sypialni, inni wolą przeżyć przygodę w hotelu lub w klubie swingersów.

Seks grupowy - zasady

Mogłoby się wydawać, że sex grupowy nie rządzi się żadnymi zasadami i wszystko jest dozwolone. Nic bardziej mylnego. Przed seksem grupowym należy omówić kilka reguł postępowania, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Przede wszystkim należy ustalić, kto będzie uprawiał seks z kim, w jaki sposób, jak długo oraz czy kontynuować zabawę, gdy jedno z partnerów wycofa się lub osiągnie orgazm. Warto zastanowić się wcześniej, na co chcemy pozwolić sobie z obcymi osobami, a jakie czynności są dla nas niedopuszczalne. Bardzo ważne jest ustalenie hasła, które będzie oznaczało, że chcemy natychmiast przerwać daną czynność. Dobrym pomysłem jest omówienie tych kwestii na spokojnie z innymi uczestnikami seksu grupowego, zwłaszcza tymi, którzy są w stałych związkach. Ustalenie pewnych granic pomoże uniknąć niesmaku i zażenowania nazajutrz. Ryzyko kaca moralnego jest większe, gdy seks grupowy jest mocno zakrapiany alkoholem lub gdy swingersi zażywają narkotyki. Wówczas łatwo jest przekroczyć granice i mieć później z tego powodu wyrzuty sumienia.

Istotną kwestią jest również stosunek mężczyzn do kobiet. Jeśli pań jest dużo mniej, mogą odczuwać presję odbycia stosunku z większą ilością mężczyzn. Proporcje w seksie grupowym powinny być w miarę możliwości zachowane, tak aby nikt nie czuł się wykorzystany. Warto pomyśleć również o zabezpieczeniu. Prezerwatywy to konieczność, by zmniejszyć ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Seks grupowy - ​zalety i wady

Bezpieczny seks bez zobowiązań z wieloma partnerami może wiele wnieść do stabilnego, poważnego związku. Z jednej strony jest to ciekawy eksperyment, z drugiej może wręcz przyczynić się do zwiększenia zaufania i intymności między partnerami. Trójkąt i seks grupowy to także świetna okazja, by nauczyć się nowych pozycji seksualnych i przyswoić sobie nowe umiejętności. Osoby, które doświadczyły seksu z wieloma partnerami, czują się pewniej i stają się lepszymi kochankami. Co ważne, seks grupowy pozwala dowiedzieć się czegoś o sobie i swoich preferencjach.

Sex grupowy ma jednak kilka wad. Jest to trudny sprawdzian dla związku, w którym nie dzieje się najlepiej. Często partnerzy czują się później zakłopotani, zawstydzeni, a nawet obojętni wobec siebie. Niekiedy do głosu dochodzą zaborczość, zazdrość, poczucie winy i niepewność. Ze względu na dużą bliskość z innymi osobami, istnieje ryzyko pojawienia się uczuć wobec osoby z poza związku. Jeśli jedno z was zasmakuje w seksie grupowym, pojawia się duże prawdopodobieństwo zdrady.

Zanim zdecydujesz się na udział w grupowej sesji, postaw sobie pytanie: jak naprawdę będziesz się czuć, widząc swojego partnera uprawiającego seks z inną osobą? Może ci się wydawać to bardzo podniecającą fantazją, dopóki pozostaje w sferze marzeń, ale rzeczywistość nie musi być tak przyjemna. Jak będziesz się czuć po fakcie, gdy ekscytacja minie i trzeba będzie wrócić do normalnego życia? I co będzie, jeśli okaże się, że skutkiem upojnego seksu z przygodnymi partnerami będzie choroba weneryczna (w najgorszym przypadku AIDS) lub nieplanowana ciąża? Może lepiej niech seks grupowy pozostanie pikantną fantazją...

Komentarze (6)
~MAX
~MAX ponad rok temu

Nie jest to niczym nowym.Aczkolwiek w naszym kraju nadal budzi kontrowersje.Przyznam,że "zasmakowałem" tej formy seksu z żoną.Cokolwiek by na ten temat sądzić lub oceniać(bo każdy ma prawo do własnego zdania ),to odradzam młodym parom.Do tego trzeba dojrzeć i dobrze przemyśleć.Można na wiele sobie pozwolić, ale z głową.Tak jak pani magister już to opisała,a ja dodam w skrócie;bezpieczeństwo i higiena ponad wszystko.Potem to już tylko wyobrażnia.Co potem? To zależy.Jesteśmy małżeństwem z ponad 20-letnim stażem.Nam się to podobało.Było bardzo ekscytujące.Jeszcze starczyło na wiele wieczorów we dwoje.Chodzi o wspomnienia,rozbudowane fantazje i wiele innych.Czy mieliśmy moralnego kaca? Po pierwszym razie były mieszane odczucia,chociaż bardziej na pozytywną stronę.Odkryłem nieznane w żonie i w sobie.Wiele na ten temat rozmawialiśmy.Niestety rzeczywistość nigdy jest zgodna z oczekiwaniami.Jak to w życiu.Było takie czasopismo,które ułatwiało takie kontakty.Wielu chętnych "odsialiśmy",bo okazywali się kłamcami,flejtuchami,biło od niektórych prostactwem,a nawet problemami psychologicznymi.Dla przykładu;...próbował pan,który w wylewnym liście na koniec kazał serdecznie pozdrowić dzieciaki,a między wierszami listu opieczętował kartkę(A-4),pieczątką Polskiego Towarzystwa Kynologicznego w .... pewnej miejscowości.Inny pan najpierw opisał stan majątkowy(czego to on nie miał),a do interesującego tematu wpisał tylko jedno zdanie na końcu i dołączył fotkę swoich genitali.Jak sami widzicie przekrój naszego społeczeństwa można zobaczyć z różnej perspektywy.Gdy znależliśmy już kogoś odpowiedniego,to po pewnym czasie wyjechał z kraju z przyczyn prozaicznych.Szkoda,było świetnie.Młodym odradzam,bo ich związek może okazać się bardzo kruchy i niestabilny.Póki co,niech cieszą się sobą.Pozdrawiam wszystkich ciekawych i anty.

Odpowiedz
~zasmucona
~zasmucona ponad rok temu

Nie wierzę w to, co czytam! "Z jednej strony jest to ciekawy eksperyment, z drugiej może wręcz przyczynić się do zwiększenia zaufania i intymności między partnerami." Coooo??? Błagam, tylko mi nie mówcie, że seks grupowy może powiększyć zaufanie do partnera. Gdzie ja żyję, że dewiacje stają się pożądaną normą?
To założenie, że seks grupowy szkodzi tylko słabym związkom jest od podstaw patologiczne. Oddawanie swojego ciała wielu osobom jest dobre? Ludzie, opanujcie się. Szukanie takich przygód to już znak, że w związku jest źle.

Odpowiedz
~Judyta
~Judyta ponad rok temu

Może nie grupowy seks lecz z mężem i jeszcze jego kolegó.Oczywiście w męża obecności i jego objęciach mi miałby dogadzać kolega.Mąż zaproponował taki seks i myślę czy bedzie fajnie.Mąż ma mnie tez przeleciec gdy z kolei będzie trzymał kolega.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Fantazje i marzenia seksualne
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocni lekarze

Artykuły Fantazje i marzenia seksualne
Fantazje i marzenia seksualne

Sesja buduarowa

Sesja buduarowa

Intymna sesja fotograficzna, zwana inaczej buduarową, może z gustem uchwycić ducha romantyzmu, zabawy i pożądania.

Fantazje i marzenia seksualne

Footjob

Footjob

Stopy służą nie tylko do chodzenia, mogą być wykorzystane do wielu czynności, także seksualnych.

Fantazje i marzenia seksualne

Sekswideo

Sekswideo

Nakręcenie własnego sekswideo przypomina nieco oglądanie siebie i partnera w lustrze. Ważne jest, by stosunek nie był zbyt wyrafinowany, gdy w rzeczywistości lubicie prosty seks bez udziwnień.

Fantazje i marzenia seksualne

Granice normy seksualnej (WIDEO)

Granice normy seksualnej (WIDEO) Odtwórz wideo

seksualnych, które regulowałyby jak ma wyglądać współżycie. To ludzie sami narzucają sobie takie reguły postępowania. W powszechnej opinii jednak normą (...) wprowadzić do życia seksualnego odrobinę innowacji np. w...

Fantazje i marzenia seksualne

Długi związek (WIDEO)

Długi związek (WIDEO) Odtwórz wideo

dla ukochanej osoby. Udane życie seksualne z pewnością buduje i wzmacnia związek, więc wprowadzenie nowych elementów sztuki miłosnej jest czynnikiem koniecznym, aby żyć w długim związku.

Fantazje i marzenia seksualne

Trójkąty seksualne (WIDEO)

Trójkąty seksualne (WIDEO) Odtwórz wideo

Trójkąty erotyczne to rodzaj fantazji seksualnej, której celem jest uatrakcyjnienie doznań, budowanie rozkoszy i urozmaicenie swojego życia (...) emocje i budują napięcie seksualne. Z pewnością trójkąty...

Fantazje i marzenia seksualne

Seks w dziwnych miejscach (WIDEO)

Seks w dziwnych miejscach (WIDEO) Odtwórz wideo

do odbycia stosunku seksualnego. Początkowo może to być np.: blat w kuchni, stół, pralka w łazience, czy przedpokój. Z biegiem czasu seks w domu nie cieszy (...) namiętności kochanków. Seks w miejscach publicznych nie zawsze jest...

Fantazje i marzenia seksualne

Wakacyjny romans (WIDEO)

Wakacyjny romans (WIDEO) Odtwórz wideo

Wakacje to czas odpoczynku, zabawy, uprawiania sportu i czerpania przyjemności z tego, co robimy, ponieważ rozkoszujemy się czasem wolnym od pracy. Mamy większa ochotę dbać o własną sylwetkę, jesteśmy bardziej zadowoleni i odprężeni. To znacząco wpływa...