Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Magdalena Boniuk

Kulki gejszy - rodzaje, działanie, jakie wybrać, jak aplikować, jak używać

Avatar placeholder
25.03.2021 17:36
Kulki gejszy - rodzaje, działanie, jakie wybrać, jak aplikować, jak używać
Kulki gejszy - rodzaje, działanie, jakie wybrać, jak aplikować, jak używać (Zdjęcie kulek gejszy / Shutterstock)

Gadżety erotyczne służą do poprawienia i urozmaicenia jakości życia seksualnego oraz zintensyfikowania doznań cielesnych. Jednym z nich, przeznaczonym zarówno do samodzielnej masturbacji, jak i pieszczot we dwoje, są kulki gejszy. Pierwotnie były używane przez młode japońskie dziewczyny, przygotowujące się do bycia gejszami, aby wzmocnić mięśnie pochwy. Dzięki temu potrafiły one doprowadzić mężczyznę do wytrysku jedynie za pomocą kurczenia i rozkurczania mięśni pochwy.

spis treści

1. Czym są kulki gejszy?

Kulki gejszy to dwie połączone ze sobą trwałym sznureczkiem kulki dopochwowe. Są to gadżety erotyczne, które pod wpływem ruchu, np. chodzenia, wywołują efekt wibrowania i stają się w ten sposób źródłem przyjemności cielesnej.

Używanie kulek gejszy jest bardzo łatwe i nie powinno sprawiać nikomu trudności. Wystarczy włożyć je do pochwy i tak obkurczać jej mięśnie, by kulki z niej nie wypadły. Najlepsze ułożenie to takie, w którym jedna z kulek przylega do szyjki macicy, a druga przytrzymywana jest przez mięśnie pochwy.

Zobacz film: "Co utrudnia kobietom osiągnięcie orgazmu?"

Kulki dopochwowe mogą być używane nie tylko w czasie zabaw erotycznych, ale także do wykonania treningu mięśni pochwy podczas codziennych czynności. Pamiętaj, by przed i po każdym użyciu dokładnie umyć je ciepłą wodą z mydłem lub użyć specjalnego płynu do dezynfekcji.

Cena kulek gejszy wynosi od kilku do kilkudziesięciu złotych, za modele z wysokiej półki zapłacimy ponad 100 zł. Na kulkach gejszy nie powinniśmy przesadnie oszczędzać, gdyż najsłabsze jakościowo modele mogą nam zaszkodzić.

Stosowanie kulek gejszy jest polecane kobietom. Wzmacniają one mięśnie Kegla oraz wzmagają podniecenie podczas ich używania, mogą też być przydatne dla kobiet z nietrzymaniem moczu.

Masturbacja - ilustracje
Masturbacja - ilustracje [3 zdjęcia]

Masturbacja polega na pobudzaniu własnych narządów płciowych bez udziału (lub przy biernym udziale)

zobacz galerię

2. Rodzaje kulek gejszy

2.1. Grawitacyjne kulki gejszy

Grawitacyjne kulki gejszy, inaczej nazywane progresywnymi, mają postać ciężarków o różnej wadze, polecane są jako gadżet erotyczny podczas gry wstępnej lub jako element treningu mięśni pochwy.

2.2. Kulki gejszy biofeedback

Kulki gejszy biofeedback są przystosowane do ćwiczeń. Zawierają w sobie grzechoczące elementy, które służą do pobudzenia mięśni, zdecydowanie zwiększa to efektywność treningu.

2.3. Silikonowe kulki gejszy

Na rynku możemy znależć kulki gejszy wykonane z silikonu, materiał ten jest łatwy w utrzymaniu w czystości. Co więcej, silikonowe kulki są miękkie w dotyku, szybko sie rozgrzewają i długo utrzymują ciepło, daje to dodatkowe wrażenia erotyczne.

Warto jednak pamiętać, że stosując do lubrykanty należy wybierać te na bazie wody. Lubrykanty na bazie silikonu mogą niszczyć powłokę kulek gejszy.

3. Działanie kulek gejszy

Noszenie kulek gejszy zalecane jest przez wielu lekarzy, którzy podkreślają ich pozytywny wpływ nie tylko na rodzaj doznań seksualnych. Kulki dopochwowe zapewniają:

  • ćwiczenie mięśni pochwy, które wraz z wiekiem kobiety stają się coraz słabsze,
  • gimnastykę mięśni Kegla,
  • rozwój i uelastycznienie mięśni pochwy, co zapobiega opuszczaniu się narządów i nietrzymaniu moczu,
  • szybszy powrót do formy po porodzie oraz w okresie menopauzy.

Gadżety erotyczne, takie jak wibrator, często mogą się wydawać zbyt śmiałym prezentem dla partnerki. Jednak po otrzymaniu kulek gejszy, które są subtelniejsze i dyskretniejsze, żadna kobieta nie powinna poczuć się urażona.

Istnieje wiele rodzajów zabawek erotycznych i zazwyczaj warto się z nimi zapoznać, gdyż mogą one dawać spore urozmaicenie w naszym życiu seksualnym.

Do stymulacji pochwy, łechtaczki czy anusa przewidziane są różne, ciekawe i wielofunkcyjne zabawki. Do jednych z nich zaliczyć można kulki gejszy, które występują w kilku rodzajach i rozmiarach.

Najpopularniejsze kulki gejszy to takie do stymulacji pochwy. Wykonane są one z metalu bądź tworzywa sztucznego, co pozwala na łatwe utrzymanie higieny. Kulki połączone są ze sobą - dzięki temu łatwiej się je wyjmuje.

Szczególnie polecane są kulki, które posiadają mechanizm wibrujący. Nie jest to jednak nic w rodzaju klasycznego wibratora zasilanego na baterie, lecz prosta struktura polegająca na umieszczeniu w każdej z kulek mniejszej kulki o większej masie.

4. Czy kulki gejszy są dla Ciebie?

Wiele kobiet ma problem z określeniem czy ich mięśnie pochwy są silne i nie potrzebują dodatkowego treningu. Okazuje się, że brak problemu z nietrzymaniem moczu nie oznacza, że wszystko jest w porządku.

Osłabione mięśnie mogą nie dawać żadnych objawów przez kilka lat, a niewielu lekarzy wykonuje badanie ich sprawności. Problem dotyczy przede wszystkim kobiet, które rodziły siłami natury.

Na szczęście siłę mięśni można sprawdzić w domu w trakcie oddawania moczu, poprzez zatrzymanie strumienia moczu siłą mięśni krocza. Jeżeli mocz nie przestanie wypływać to znak, że mięśnie są osłabione i warto pomyśleć nad ich wzmocnieniem, na przykład za pomocą kulek gejszy.

5. Jakie kulki gejszy wybrać?

Wybierając kulki gejszy powinniśmy zwrócić uwagę na wagę – osobom początkującym zaleca się kulki o wadze od 30-50 g. Gdy mięśnie będą mocniejsze można kupić kulki o większym obciążeniu. Dostępne są również progresywne zestawy, które zawierają kulki o różnych wymiarach.\

Dobór odpowiedniego materiału jest niezwykle istotny. Wybierając tani i słaby jakościowo produkt możemy doprowadzić do uczulenia lub stanów zapalnych miejsc intymnych. Najlepszym wyborem będą kulki silikonowe, które są proste w czyszczeniu oraz hipoalergiczne. Pamiętajmy, aby sznurek był także wykonany z wodoodpornego materiału.

Osobom początkującym zaleca się kulki w większych rozmiarach, są one prostsze w utrzymaniu przez niewyćwiczone mięśnie. Najlepiej na początku wybrać kulki o średnicy 36 mm. Kobiety o wąskim wejściu pochwy mogą kupić produkt o średnicy pomniejszonej do 29 mm.

Wibracje to kolejna cecha, na którą warto zwrócić uwagę podczas zakupu. Dzięki drganiom wywołanym przez kulki mięśnie pracują intensywniej.

6. Jak aplikować kulki gejszy?

Kulki gejszy są całkiem proste w aplikowaniu. Aby je umieścić unosimy biodra do góry, a następnie rozluźniamy mięśnie. Jeśli kulki umieścimy prawidłowo, ich dolna krawędź będzie znajdowała się na głębokości nie mniejszej niż 2 cm. Wyjmując kulki wystarczy pociągnąć za sznurek.

Może on być nieco rozciągliwy, lecz nie musimy obawiać się zerwania. Sznurki w kulkach gejszy wykonuje się z wytrzymałych materiałów. Pamiętajmy, aby nie używać kulek podczas okresu lub przy podrażnieniu pochwy. Przed aplikacją warto również skorzystać z ubikacji.

7. Trening mięśni pochwy z kulkami gejszy

Najprostsze i najmniej wymagające ćwiczenia polegają na noszeniu kulek podczas codziennych czynności, na przykład w trakcie spaceru, sprzątania, zakupów czy gotowania. Początkowo nie należy jednak przemęczać mięśni, najlepiej zacząć od 10-minutowych treningów. Jeśli chcemy szybko dostrzec efekty ćwiczeń, wykonujmy je regularnie, najlepiej 3-4 razy tygodniowo.

Nie jest to oczywiście jedyny sposób, ponieważ istnieje wiele propozycji ćwiczeń, zwłaszcza dla początkujących. Jednym z nich jest trening w pozycji leżącej, polegający na ściskaniu mięśni pochwy wokół kulek przez 5 sekund, a następnie 5 sekund rozluźnienia.

10 powtórzeń w 3 seriach z kilkuminutowymi przerwami w trakcie z pewnością wzmocni mięśnie pochwy. Podobne ćwiczenie można wykonywać również w pozycji siedzącej, ale początkowo może być za trudne.

8. Kulki gejszy a ciąża

Stosowanie kulek gejszy podczas ciąży nie jest wskazane. Mięśnie kegla są wtedy obciążone poprzez noszenie płodu. Wykorzystanie kulek gejszy podczas ciąży należy koniecznie skonsultować z lekarzem.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze