Przejdź na WP

Kulki gejszy - działanie, przeciwwskazania

Gadżety erotyczne służą do poprawienia i urozmaicenia jakości życia seksualnego oraz zintensyfikowania doznań cielesnych. Jednym z nich, przeznaczonym zarówno do samodzielnej masturbacji jak i pieszczot we dwoje, są kulki gejszy. Pierwotnie były używane przez młode japońskie dziewczyny, przygotowujące się do bycia gejszami, aby wzmocnić mięśnie pochwy. Dzięki temu potrafiły one doprowadzić mężczyznę do wytrysku jedynie za pomocą kurczenia i rozkurczania mięśni pochwy.

Zobacz film: "Gadżety erotyczne [Bez tabu]"

spis treści

1. Kulki gejszy - charakterystyka

Kulki gejszy to dwie połączone ze sobą trwałym sznureczkiem kulki dopochwowe. Są to gadżety erotyczne, które pod wpływem ruchu, np. chodzenia, wywołują efekt wibrowania i stają się w ten sposób źródłem przyjemności cielesnej.

Używanie kulek gejszy jest bardzo łatwe i nie powinno sprawiać nikomu trudności. Wystarczy włożyć je do pochwy i tak obkurczać jej mięśnie, by kulki z niej nie wypadły. Najlepsze ułożenie to takie, w którym jedna z kulek przylega do szyjki macicy, a druga przytrzymywana jest przez mięśnie pochwy.

Kulki dopochwowe mogą być używane nie tylko w czasie zabaw erotycznych, ale także wykonując trening mięśni pochwy podczas wykonywania codziennych czynności. Pamiętaj, by przed i po każdym użyciu gadżetu erotycznego dokładnie go umyć ciepłą wodą z mydłem lub użyć specjalnego płynu do dezynfekcji.

Stosowanie kulek gejszy jest polecane kobietom. Wzmacniają one mięśnie Kegla oraz wzmagają podniecenia podczas ich używania, mogą też być przydatne dla kobiet z nietrzymaniem moczu.

Kulki gejszy to gadżety erotyczne, które można wykorzystywać do zabaw we dwoje szczególnie podczas stosunku seksualnego.

Wystarczy włożyć kulki gejszy do środka pochwy, a będą intensyfikować doznania obojga partnerów. Nie ma obawy, że kulki gejszy włożone głębiej nie będą chciały się z niej wydostać. Wystarczy mocniej pociągnąć za sznurek, który łączy obie kulki, ewentualnie przed stosunkiem użyć żelu nawilżającego, by zapobiec jakimkolwiek obtarciom i podrażnieniom.

Masturbacja - ilustracje
Masturbacja - ilustracje [3 zdjęcia]

Masturbacja polega na pobudzaniu własnych narządów płciowych bez udziału (lub przy biernym udziale) partnera.

zobacz galerię

2. Kulki gejszy – grawitacyjne

Kulki gejszy grawitacyjne, inaczej nazywane progresywnymi mają postać ciężarków o różnej wadze. Polecane są jako gadżet erotyczny podczas gry wstępnej.

3. Kulki gejszy - biofeedback

Kulki gejszy biofeedback są przystosowane do ćwiczeń. Zawierają w sobie grzechoczące elementy, które służą do pobudzenia mięśni. Zdecydowanie zwiększa to efektywność ćwiczeń.

4. Kulki gejszy - silikonowe

Na rynku możemy znależć kulki gejszy wykonane z silikonu. Materiał ten również jest łatwy w utrzymaniu w czystości. Co więcej, silikonowe kulki gejszy szybko sie rozgrzewają i długo utrzymują ciepło. Daje to dodatkowe wrażenia erotyczne.

Ponadto silikonoe kulki gejszy są miękkie w dotyku. Warto jednak pamiętać, że stosując do kulek gejszy lubrykanty należy wybierać te na bazie wody. Lubrykanty na bazie silikonu mogą niszczyć powłokę kulek gejszy.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz także odpowiedzi na podobne pytania naszych użytkowników:

5. Kulki gejszy - działanie

Noszenie kulek gejszy zalecane jest przez wielu lekarzy, którzy podkreślają ich pozytywny wpływ nie tylko na rodzaj doznań seksualnych. Kulki dopochwowe zapewniają:

  • ćwiczenie mięśni pochwy, które wraz z wiekiem kobiety stają się coraz słabsze,
  • gimnastykę mięśni Kegla,
  • rozwój i uelastycznienie mięśni pochwy, co zapobiega opuszczaniu się narządów, nietrzymaniu moczu i pomaga w czasie porodu,
  • szybszy powrót do formy po porodzie oraz w okresie menopauzy.

Gadżety erotyczne, takie jak wibrator, często mogą się wydawać zbyt śmiałym prezentem dla partnerki. Jednak po otrzymaniu kulek gejszy, które są subtelniejsze i dyskretniejsze, żadna kobieta nie powinna poczuć się urażona.

Istnieje wiele rodzajów zabawek erotycznych i zazwyczaj warto się z nimi zapoznać, gdyż mogą one dawać spore urozmaicenie w naszym życiu seksualnym.

Do stymulacji pochwy, łechtaczki czy anusa przewidziane są różne, ciekawe i wielofunkcyjne zabawki. Do jednych z nich zaliczyć można kulki gejszy, które występują w kilku rodzajach i rozmiarach.

Najpopularniejsze kulki gejszy to takie do stymulacji pochwy. Wykonane są one z metalu bądź tworzywa sztucznego, co pozwala na łatwe utrzymanie higieny. Kulki połączone są ze sobą - dzięki temu łatwiej się je wyjmuje.

Kulki gejszy - działanie, przeciwwskazania
Kulki gejszy - działanie, przeciwwskazania (Zdjęcie kulek gejszy / Shutterstock)

Szczególnie polecane są kulki gejszy takie, które posiadają mechanizm wibrujący. Nie jest to jednak nic w rodzaju klasycznego wibratora zasilanego na baterie, lecz prosta struktura polegająca na umieszczeniu w każdej z kulek mniejszej kulki o większej masie.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

6. Kulki gejszy - jakie wybrać?

Wybierając kulki gejszy powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • wagę – osobom początkującym zaleca się kulki o wadze od 30-50 g. Gdy mięśnie będą mocniejsze można kupić kulki o większym obciążeniu. Dostępne są również progresywne zestawy, które zawierają kulki o różnych wymiarach;
  • materiał – dobór odpowiedniego materiału jest niezwykle istotny. Wybierając tani produkt ze słabego jakościowo materiału możemy doprowadzić do uczulenia lub stanów zapalnych miejsc intymnych. Najlepszym wyborem będą kulki silikonowe, które są proste w czyszczeniu oraz hipoalergiczne. Pamiętajmy, aby sznurek był także wykonany z wodoodpornego materiału;
  • rozmiar – osobom początkującym zaleca się kulki w większych rozmiarach, są one prostsze w utrzymaniu przez niewyćwiczone mięśnie. Najlepiej na początku wybrać kulki o średnicy 36 mm. Kobiety o wąskim wejściu pochwy mogą kupić produkt o średnicy pomniejszonej do 29 mm;
  • wibracje – jest to kolejna cecha, na którą warto zwrócić uwagę podczas zakupu. Dzięki drganiom wywołanym przez kulki, mięśnie pracują intensywniej.

7. Kulki gejszy – jak aplikować?

Kulki gejszy są całkiem proste w aplikowaniu. Aby je umieścić unosimy biodra do góry, a następnie rozluźniamy mięśnie. Jeśli kulki umieścimy prawidłowo, ich dolna krawędź będzie znajdowała się na głębokości nie mniejszej niż 2 cm. Wyjmując kulki wystarczy pociągnąć za sznurek. Może on być nieco rozciągliwy, lecz nie musimy obawiać się zerwania. Sznurki w kulkach gejszy wykonuje się z wytrzymałych materiałów. Pamiętajmy, aby nie używać kulek podczas okresu lub przy podrażnieniu pochwy. Przed aplikacją warto również skorzystać z ubikacji.

8. Kulki gejszy – jak wykonywać ćwiczenia?

Najprostsze i najmniej wymagające ćwiczenia polegają na noszeniu kulek podczas codziennych czynności np. spacer, domowe obowiązki itp. Początkowo nie należy jednak przemęczać mięśni. Najlepiej zacząć o 10-minutowych treningów. Jeśli chcemy szybko dostrzec efekty ćwiczeń, wykonujmy je regularnie, około 3-4 razy tygodniowo.

9. Kulki gejszy – czyszczenie

Po każdych ćwiczeniach niezbędne jest wyczyszczenie kulek. Myjemy je pod ciepłą wodą wykorzystując mydło antybakteryjne. Możemy również wybrać specjalny, antybakteryjny preparat. Po umyciu kulek rozkładamy je na papierowym ręczniku i pozostawiamy do wyschnięcia.

10. Kulki gejszy – ciąża

Stosowanie kulek gejszy podczas ciąży nie jest wskazane. Mięśnie kegla są wtedy obciążone poprzez noszenie płodu. Wykorzystanie kulek gejszy podczas ciąży należy koniecznie skonsultować z lekarzem.

11. Kulki gejszy - przeciwwskazania

Kulki gejszy to nie tylko zabawka erotyczna, ale również prozdrowotny gadżet. Wspomagają ćwiczenie mięśni Kegla, pomagają wrócić do formy po porodzie i wspomagają leczenie nietrzymania moczu.

Co więcej, kulki gejszy to także gadżet zwiększający doznania erotyczne. Czy może mieć jakiekolwiek wady i przeciwwskazania?

Należy pamiętać, że kulek gejszy nie należy stosować w czasie ciąży, w okresie połogu a także podczas miesiączki.

12. Kulki gejszy – cena

Cena kulek gejszy wynosi od kilku do kilkudziesięciu złotych. Za modele z wysokiej półki zapłacimy ponad 100 zł. Na kulkach gejszy nie powinniśmy przesadnie oszczędzać, gdyż najsłabsze jakościowo modele mogą nam zaszkodzić.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy