Jaki wibrator wybrać?

spis treści
rozwiń

Wibrator to najpopularniejszy gadżet erotyczny służący do kobiecej masturbacji. Przeciętny gadżet erotyczny tego typu ma długość od 10 do 30 cm oraz średnicę ok. 1,5 cm, a swoim kształtem stara się oddać naturalną wielkość męskiego członka. Obecnie na rynku dostępna jest coraz większa ilość wibratorów, które nieraz zadziwiają kolorem, wzorem i materiałem, z którego są wykonane. Wiele z nich jest wykrzywiona, zawiera wypustki i rozbudowany mechanizm działania.

1. Rodzaje wibratorów

Wibrator to urządzenie stworzone do samodzielnej lub wzajemnej masturbacji. Jego cechą jest charakterystyczne drżenie, którego celem jest sprawianie doznań cielesnych (drżenie wibratora można regulować w zależności od indywidualnych potrzeb). Poszukując wibratora dla siebie, zwróć uwagę na to, jak on pracuje. Dobry wibrator powinien być stosunkowo cichy, by nie utrudniać kobiecie koncentracji i nie zakłócać przyjemności.

Nawet częste korzystanie z wibratora jest bezpieczne, jeśli używanie wynika z pożądania i pamięta się o zasadach zachowania higieny. Szukanie zaspokojenia w sytuacjach stresowych, jako sposobu na nagrodzenie się lub ucieczkę albo stosowanie wibratora mimo odczuwanego bólu w pochwie może świadczyć o uzależnieniu od masturbacji czy seksoholizmie i w takim przypadku warto skonsultować się z seksuologiem.

Zobacz film: "Osobowość seksualna"

Myliłby się ten, kto sądziłby, że istnieje jeden uniwersalny wibrator. Obecnie na rynku dostępnych jest coraz więcej tego typu gadżetów erotycznych, które odpowiadają indywidualnym potrzebom i preferencjom kobiety oraz zwiększają doznawanie przyjemności. Rodzaje wibratorów mogą być wyróżnione ze względu na rodzaj materiału, z którego zostały wykonane. Mówimy zatem o wibratorach silikonowych, akrylowych, lateksowych, metalowych, plastikowych oraz gumowych. Gadżety erotyczne można także podzielić, biorąc pod uwagę miejsce na ciele kobiety, które ma być głównym celem stymulacji.

W tym przypadku wyróżniamy:

 • wibratory łechtaczkowe,
 • wibratory pochwowe,
 • wibratory analne,
 • wibratory g-spot z zakrzywioną końcówką, stymulujące punkt G.
Wybór wibratora
Wybór wibratora

Myliłby się ten, kto sądziłby, że istnieje jeden uniwersalny wibrator.

zobacz galerię

Trudno ocenić, który z nich sprawia kobiecie największą przyjemność, bowiem najlepszy wibrator to taki, który poza satysfakcją cielesną nie będzie powodował podrażnień ani uczuleń.

2. Kryterium wyboru wibratora

Wybierając wibrator, powinnaś zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z jakiego jest wykonany czy jego rozmiar (nie powinien być zbyt duży ani zbyt mały), ale także na różne elementy, które mogą być źródłem dodatkowej przyjemności, czyli:

 • wypustki i żłobienia,
 • dodatkowe wypustki umożliwiające równoczesną stymulację wnętrza pochwy i łechtaczki,
 • przyssawki umożliwiające przytwierdzenie wibratora do podłoża.

Dildo jest to rodzaj sztucznego członka, który swoim kształtem i wyglądem przypomina wibrator, jednakże nie posiada opcji drżenia i wibrowania. Dildo może być wykorzystywany zarówno do penetracji pochwy, jak i odbytu. Jest również idealnym przedmiotem dla pań, które nie są oswojone z obecnością członka w swojej pochwie i odczuwają z tego powodu dyskomfort lub lęk. Taki przedmiot pozwala na pozbycie się tego typu obaw. Dildo na rynku wystepuje w różnych rozmiarach i kształtach. Sztuczny penis, podobnie jak wibrator, może być wykonany z silikonu, lateksu i innych tworzyw, które łatwo utrzymać w czystości.

Wibrator to urządzenie, które ma sprawiać kobiecie przyjemność. Żeby nie zakłócać tej przyjemności, warto zaopatrzyć się w nawilżacz do pochwy, który będzie zapobiegał bolesnym i nieprzyjemnym obtarciom. Jeśli zastanawiasz się, jaki wibrator będzie dla ciebie najlepszy, możesz wypróbować kilka tańszych wersji określonego rodzaju, by później wybrać jeden, droższy model odpowiadający twoim potrzebom.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Podoba Ci się ten artykuł? Chcesz więcej? Polub
  i bądź na bieżąco!