Przejdź na WP

Pierwszy raz - pozycje i wskazówki

Pierwszy raz jak na ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety przystało, budzi wiele wątpliwości. Zastanawiają się, czy pierwszy raz boli, czy seks im się spodoba, i czy uda im się zaspokoić seksualnie partnera. Wiele młodych kobiet oprócz pytań ma także nadzieję, że pierwszy raz będzie magiczny i niezapomniany. Niestety, rzeczywistość jest nieco bardziej prozaiczna – pierwsze stosunki płciowe są zwykle średnio udane. Często defloracja jest trochę bolesna, kobieta odczuwa dyskomfort, a sam pierwszy raz jest dość chaotyczny. Na szczęście, z czasem partnerzy są lepiej zgrani, a kobieta odkrywa uroki seksu.

Zobacz film: "Mit pierwszego razu"

1. Pierwszy raz - przed stosunkiem

Jeśli planujesz pierwszy raz, zastanów się, jakim człowiekiem jest twój partner. To, czy pierwszy raz będzie udany, zależy przede wszystkim od tego, czy czujesz się przy nim bezpiecznie. Pierwszy raz najlepiej jest przeżyć z kimś, kto jest dla ciebie bardzo ważny i odwzajemnia twoje uczucia. Nie warto spieszyć się i decydować na seks tylko dlatego, że twój chłopak oczekuje od ciebie “dowodu miłości”. Motywacją do pierwszego razu nie powinna być także chęć dorównania koleżankom, które sypiają ze swoimi chłopakami. Im poważniej podejdziesz do pierwszego razu, tym większe prawdopodobieństwo, że nie pożałujesz tej decyzji.

Jeśli nie jesteś pewna, czy pierwszy raz w tej chwili to dobry pomysł, zadaj sobie kilka pytań: Czy naprawdę ufam swojemu partnerowi? Czy jestem w stanie wyobrazić sobie nasz związek za kilka lat? Czy on na mnie naciska w sprawie seksu? Odpowiedz szczerze na te pytania. Jeżeli w głębi duszy czujesz, że nie jesteś zupełnie gotowa na współżycie, poczekaj. Partner, któremu na tobie rzeczywiście zależy, poczeka na ten pierwszy raz. Jeśli jednak wasz związek nie przetrwa takiej próby, będziesz miała dowód na to, że on nie był tym właściwym mężczyzną.

To czy pierwszy raz będzie udany zależy też od twojego partnera
To czy pierwszy raz będzie udany zależy też od twojego partnera (123rf)

2. Pierwszy raz - wskazówki

Przede wszystkim na swój pierwszy raz wybierz miejsce, w którym będziesz czuła się bezpiecznie i komfortowo. Najlepszym wyborem jest zwykle własny pokój. Następnie ustal porę, kiedy inni domownicy będą na pewno poza domem. Zadbaj także o nieco doświadczenia. Przed właściwym pierwszym razem warto poćwiczyć elementy gry wstępnej. Jest to nie tylko przyjemne, ale i pożyteczne. Wspólne pieszczoty przed pierwszym razem pomogą ci dowiedzieć się, jak reaguje twoje ciało na poszczególne rodzaje dotyku. Jednocześnie będziesz mogła przyzwyczaić się do świadomości, że twój partner widzi twoje nagie ciało. Nie zapomnij także o komunikacji. Otwartość w związku to podstawą. Jeżeli poczujesz dyskomfort, powiedz o tym partnerowi, bez względu na stopień zaawansowania pieszczot. Masz prawo przerwać stosunek w każdym momencie, a on ma obowiązek uszanować twoją decyzję.

Jej pierwszy raz - warunki
Jej pierwszy raz - warunki

Kobiety do swojego pierwszego razu podchodzą znacznie bardziej emocjonalnie niż mężczyźni. Bardzo więc...

zobacz galerię

Wiele kobiet zastanawia się czy pierwszy raz boli. Ból, który odczuwa wiele kobiet podczas pierwszego razu ma związek z tym, że nie są one przyzwyczajone do penetracji. Najlepszym sposobem na oswojenie się z tą czynnością jest masturbacja. Możesz pobudzać się sama lub poprosić partnera o pomoc – na pewno nie odmówi! Możesz także spodziewać się suchości pochwy, która również może powodem bólu w czasie pierwszego razu. Jest ona spowodowana stresem podczas pierwzego razu. Aby zwiększyć wilgotność w pochwie, warto sięgnąć po lubrykanty.

Wybierając pozycje seksualne na pierwszy raz, zastanów się, jakie są twoje oczekiwania i preferencje. Jeśli lubisz mieć nad wszystkim kontrolę, wypróbuj pozycję na jeźdźca. Jeżeli jednak wolałabyś być na dole, rozważ pozycję misjonarską. Pamiętaj, że nie tylko dla ciebie pierwszy raz to stresujące przeżycie. Także twój partner może odczuwać napięcie, a stąd tylko krok do problemów z erekcją lub przedwczesnego wytrysku. Jeśli dojdzie do nich, okaż mu zrozumienie. Dla mężczyzny jest to bardzo krępujące doświadczenie, a od twojej reakcji zależy, czy w przyszłości nie będzie miał problemów w łóżku. Nie kpij z niego, tylko spróbuj pobudzić go raz jeszcze.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

Zawsze pamiętaj o antykoncepcji, nawet podczas pierwszego razu. Stosowanie prezerwatyw to konieczność, jeśli nie chcesz zajść w niepożądaną ciążę i boisz się zarażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową. Niektórzy mężczyźni mają opory przed nałożeniem kondoma, ale w żadnym wypadku nie zgadzaj się na pierwszy raz bez zabezpieczenia.

Pierwszy raz to ważne wydarzenie dla każdej kobiety. Jeśli chcesz, by twoja inicjacja seksualna przebiegła gładko, dobrze się do niej przygotuj. To jak pierwszy raz wygląda zależy głównie od ciebie. Jednak zawsze staraj się się omówić z chłopakiem swoje wyobrażenia na temat tego jak pierwszy raz powinien przebiegać i co może się wydarzyć. Emocje związane z pierwszym razem jak w przypadku każdego nowego doświadczenia są bardzo silne, ale warto się im poddać.

Następny artykuł: Czy jesteś gotowa na seks?

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy