Kalms – skład leku, dawkowanie, skutki uboczne, opinie.
Codzienne życie jest powodem powstania wielu stresujących i napiętych sytuacji. Powstają w pracy, w szkole, w domu. Rozwiązaniem na złagodzenie uciążliwych objawów są leki uspokajające powstałe na bazie ziół. Mają tą zaletę, że są tanie, nie uzależniają i można je kupić bez recepty.
1. Kalms – skład leku
Kalms to lek działający na ośrodkowy układ nerwowy. Ułatwia zasypianie oraz działa uspokajająco. Ponadto stosowany jest w okresach wzmożonego napięcia, stresów i zdenerwowania. Lek dostępny jest pod postacią tabletek.
Jedna tabletka leku Kalms zawiera następujące składniki: sproszkowane szyszki chmielu wyciąg z waleriany * wyciąg z goryczki
Substancje pomocnicze zawarte w leku Kalms to sacharoza i dwutlenek tytanu. Uczulenie na którykolwiek z wymienionych składników może być powodem do nietolerancji preparatu Kalms.
2. Kalms – dawkowanie
Jak każdy lek, również i Kalms zażywany w nadmiernej ilości może zaszkodzić. Przyjmowanie zwiększonej ilości leku nie przyśpieszy jego działania, a może być przyczyną rozstroju zdrowia.
Preparat Kalms zaleca się stosować w następujący sposób: - Dorośli jaki i młodzież w wieku powyżej 12 lat powinni zażywać Kalms w przypadku zaobserwowania łagodnych objawów napięcia umysłowego. Wówczas zalecana dawka leku Kalms to jednorazowo 3 tabletki, do 3 razy dziennie. W razie potrzeb dawkę leku można zwiększyć do 4 razy na dobę.
W razie trudności z zasypianiem, preparat Kalms należy przyjąć dawkę jednorazową, na pół godziny przed snem. Jeśli działanie leku będzie za słabe wówczas można przyjąć jeszcze jedną dawkę preparatu na pół godziny przed snem.
Jeżeli mimo stosowania preparatu Kalms dolegliwości utrzymują się, należy zasięgnąć porady lekarza. Przed zastosowaniem leku Kalms należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu. Nie należy stosować leku po terminie ważności.
3. Kalms – skutki uboczne
Przeciwskazaniem do stosowania preparatu Kalms jest uczulenie na którykolwiek z jego składników. Lek Kalms nie powinien być stosowany przez kobiety będące w ciąży lub karmiące piersią.Nie należy preparatu Kalms podawać dzieciom, które nie ukończyły 12 roku życia.
Preparatu Kalms nie należy stosować z alkoholem. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek komplikacje należy odstawić lek i skonsultować się z lekarzem.
4. Kalms – opinie
Lek jest łatwy do połknięcia, bezwonny. Kalms działa szybko i nie powoduje skutków ubocznych.
Pacjenci stosują Kalms w przypadku pojawienia się problemów z zaśnięciem. Jest idealny w przypadku napięcia stresowego i pozwala w szybki sposób się wyciszyć.
Co bardzo istotne – Kalms nie otumania, nie uzależnia i pozwala na prowadzenie pojazdów mechanicznych w trakcie jego zażywania.
Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.