Trwa ładowanie...

Każdy z nas ma małą dziurkę w powiece. Do czego ona służy? (WIDEO)

Zobacz film: "Każdy z nas ma małą dziurkę w powiece. Do czego ona służy?"

Być może podczas zakraplania leku do oka lub przy usuwaniu ciała obcego, zwróciłeś uwagę na malutką dziurkę w powiece. Spokojnie, nie musisz się martwić, ponieważ to część oka, którą wszyscy posiadamy. Warto jednak wiedzieć do czego ona służy, ponieważ okazuje się, że tak niewielka dziurka pełni bardzo ważną rolę w naszym organizmie.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo, w którym zaprezentowaliśmy czym jest niewielka dziurka znajdująca się po wewnętrznej stronie powieki dolnej. Z materiału dowiesz się w jaki sposób prawidłowo ją zlokalizować oraz jak sprawdzić czy działa ona tak, jak należy. Zaburzenia w jej funkcjonowaniu mogą mieć bardzo poważne konsekwencje i prowadzić między innymi do powstania chorób oczu czy wad wzroku.

Niewielka dziurka, którą możemy znaleźć w oku, powiązana jest ze łzami. Jeśli więc masz problem z nadmiernym łzawieniem albo infekcjami spojówek, być może właśnie tutaj leży problem. Zaburzenie pracy tego fragmentu oka mającego kształt lejka może mieć poważne konsekwencje dla naszego organizmu, więc nie warto tego zaniedbywać.

Z zaprezentowanego materiału wideo dowiesz się, w jaki sposób zlokalizować tą niewielką dziurkę w oku oraz jak sprawdzić czy działa ona prawidłowo. Dowiesz się także czym mogą grozić nieprawidłowości z nią związane i gdzie wówczas szukać pomocy. Zapraszamy do oglądania.

Objerzyj też:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.