Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Lek. Tomasz Makos

Leczenie zaburzeń erekcji za pomocą aparatu próżniowego

Avatar placeholder
16.03.2015 13:00
Leczenie zaburzeń erekcji za pomocą aparatu próżniowego
Leczenie zaburzeń erekcji za pomocą aparatu próżniowego

Aparat próżniowy to zewnętrzna pompa, którą mężczyźni mogą wykorzystać, by osiągnąć erekcję. Jest to bezpieczna metoda i może być stosowana w połączeniu z innymi sposobami leczenia zaburzeń erekcji. Aparat składa się z akrylowego cylindra z pompą, która może być połączona bezpośrednio z penisem. Pierścień skurczowy umieszczony jest na drugim końcu cylindra. Cylinder i pompy są wykorzystywane do tworzenia próżni, aby penis był w stanie wzwodu, pierścień jest wykorzystywany do utrzymania erekcji.

1. Zastosowanie aparatu próżniowego

Używanie aparatu próżniowego jest bezpieczne i mogą go stosować mężczyźni ze słabym ukrwieniem penisa, cukrzycą, mężczyźni po operacji prostaty, cierpiący na lęki lub depresję. Nie powinni go jednak używać mężczyźni, którzy mogą mieć znaczące wrodzone zaburzenia krzepliwości krwi, tendencję do priapizmu, niedokrwistość sierpowatą, białaczkę i inne choroby krwi.

2. Efekty uboczne aparatu próżniowego

Erekcja uzyskana za pomocą aparatu próżniowego jest inna od erekcji naturalnej. Penis może mieć purpurowe zabarwienie, może być zimny i zdrętwiały. Inne efekty uboczne używania aparatu próżniowego to:

  • czarny i niebieski znak lub siniaki na trzonie prącia, co zazwyczaj jest bezbolesne i mija po kilku dniach;
  • spadek siły wytrysku; zwężenie nakładane na penis powoduje uwięźnięcie nasienia w organizmie; nie jest niebezpieczne i zwykle nie powoduje bólu, a nasienie wypływa, gdy zwężenie jest usuwane; nie zakłóca to przyjemności ze stosunku płciowego;
  • zmniejszenie ilości ejakulatu;
  • zasinienia oraz tworzące się wokół prącia podbiegnięcia krwawe, czyli popularnie nazywane siniakami;
  • odczuwalny ból podczas współżycia.
Zobacz film: "Czego pacjenci powinni spodziewać się po operacji?"
Czy można przedłużyć penis?
Czy można przedłużyć penis?

Stosunkowo nieduże prącie bywa przyczyną kompleksów i niskiej samooceny, dlatego wielu mężczyzn rozważa

zobacz galerię

3. Jak korzystać z aparatu próżniowego?

Aby skorzystać z urządzenia:

  • należy umieścić pompę na wiotkim penisie w cylindrze;
  • napompować cylinder tak, że wytworzy się próżnia, która przemieszcza krew do trzonu penisa, powoduje jego pęcznienie i wyprostowanie;
  • gdy penis osiągnął erekcję, używa się lubrykantów do przesunięcia pierścienia na dolną część penisa;
  • na koniec należy usunąć pompę.

Badania pokazują, że 50-80% mężczyzn jest zadowolonych z działania aparatu próżniowego. Podobnie jak wszelkie inne metody leczenia zaburzeń erekcji, satysfakcja może zmniejszać się z czasem. 
Nie powinno się utrzymywać aparatu próżniowego na prąciu dłużej niż przez 30 minut, ze względu na możliwe wystąpienie działań niepożądanych, szczególnie wystąpienie niedokrwienie członka w czasie ucisku. Zaletą metody próżniowej jest stosunkowo najmniejszy koszt w porównaniu do innych metod oraz mała inwazyjność. Niestety w związku z tym, że aparat blokuje dopływ krwi do członka w trakcie współżycia partnerka odczuwa go jako mało naturalnego, zimnego w dotyku. Ponadto w związku z koniecznością założenia urządzenia, współżycie płciowe traci spontaniczność. Istotnym elementem całokształtu pacjenta z zaburzeniami erekcji, oprócz rehabilitacji jest także wsparcie psychiczne i terapia zarówno dla samego pacjenta, jak i partnerki.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.