Trwa ładowanie...
Przeczytaj comiesięczny raport abcZdrowie
Temat miesiąca: AIDS Czytaj więcej >

Małżeństwo nigdy nie uprawiało seksu. Powodem jest choroba

James i Michaela Reece są małżeństwem z ponad 10-letnim stażem. Przez ten czas nie udało im się skonsumować związku. Wszystkiemu winna jest choroba.

Zobacz film: "Ile powinien trwać stosunek seksualny?"

spis treści

1. Małżeństwo bez seksu

Zwykle po 10 latach wiele małżeństw narzeka, że ich życie seksualne stało się nudne i przewidywalne. Tymczasem Michaela i James desperacko czekają na możliwość rozpoczęcia współżycia.

''Wyobraź sobie, że jesteś z tą jedyną osobą, którą kochasz, ale nie możesz uprawiać z nią seksu. Każde urodziny, każda rocznica, każdy nowy rok upływa, a ja nadal nie mogę być z moim mężem i to jest prawdziwa tortura'' – powiedziała Michaela w jednym z wywiadów.

Michaela ma dysfunkcję seksualną, która polega na niezależnym od woli skurczu mięśni wokół wejścia do pochwy. To sprawia, że wejście do pochwy się zamyka i nie można odbyć stosunku płciowego. Każda próba kończy się silnym bólem.

Michaela nie wiedziała od razu, że boryka się z takim problemem. Pierwsze trudności pojawiły się podczas miesiąca miodowego. Próba stosunku skończyła się fiaskiem, ponieważ ból był zbyt silny.

2. Próby i diagnoza

Małżeństwo przez trzy lata próbowało odbyć stosunek. Michaela zgłosiła się do lekarza i po latach błędnych diagnoz w końcu okazało się, że ma pochwicę. Zwykle problem leży w psychice kobiety i skurcze stanowią reakcję obronną.

Michaela i James chodzili wspólnie na terapie i próbowali uporać się z chorobą kobiety. Po niezliczonych wizytach u psychologa, Michaela miała już dość. Zaproponowała Jamesowi rozwód. Nie chciała, by spędził życie u boku kobiety, z którą nie może uprawiać seksu.

James nie zgodził się na rozwód. Kocha żonę i jak sam mówi Michaela jest jedyną osobą, z którą chce spędzić życie. Nawet jeśli będzie to życie bez seksu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza