Trwa ładowanie...
Przeczytaj comiesięczny raport abcZdrowie
Temat miesiąca: WĄTROBA Czytaj więcej >

Mariah Carey otwarcie o swojej chorobie psychicznej (WIDEO)

Zobacz film: "Mariah Carey otwarcie o swojej dwubiegunowości"

Mariah Carey ujawniła opinii publicznej, że przez długi czas zmagała się z poważną chorobą psychiczną, która nosi nazwę choroba afektywna dwubiegunowa typu II.

Jakie są objawy tej choroby oraz jaki wpływ miała ona na piosenkarkę? Mariah Carey otwarcie o swojej dwubiegunowości. Popularna piosenka od lat zmaga się z chorobą afektywną dwubiegunową typu II. Teraz otwarcie rozmawia o chorobie, by dać wsparcie innym chorym. Pierwszym objawem choroby były zaburzenia snu.

Bała się ludzi, czuła się niespełniona i rozdrażniona. Wkrótce przeszła załamanie nerwowe, o którym było głośno w mediach na całym świecie. Po długiej hospitalizacji usłyszała diagnozę: choroba afektywna dwubiegunowa typu II. Wokalistka podjęła leczenie. Typ II dwubiegunówki objawia się nawrotami depresji i hipomanii.

Typ I charakteryzuje się natomiast epizodami pełnoobjawowej manii i jest dużo trudniejszy w kontrolowaniu. Mimo iż psychicznie czuła się lepiej, obawiała się, że jej sekret wyjdzie na jaw. Panicznie bała się reakcji ludzi na jej chorobę. Czuła się wyobcowana i zrezygnowana. Wkrótce terapia przyniosła efekty.

Mariah otacza się pozytywnymi ludźmi i robi to, co kocha - tworzy i śpiewa. Nie wstydzi się też otwarcie rozmawiać o swojej chorobie, co przyciąga więcej fanów. Pragnie wspierać cierpiących na choroby psychiczne.

Twierdzi, że nie wolno bać się prosić o pomoc, a nasze dolegliwości nie są naszą winą. Jak mówi, choroba nas nie definiuje, niestety potrafi izolować. Piosenkarka ma nadzieję, że wkrótce postrzeganie chorych przez świat ulegnie zmianie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza