Trwa ładowanie...

Nolicin – wskazania, przeciwwskazania, reakcja z innymi lekami, dawkowanie, skutki uboczne

Nolicin jest lekiem przeciwbakteryjnym stosowanym w leczeniu chorób układu moczowego. Substancją czynną leku Nolicin jest norfloksacyna. Lek hamuje rozwój bakterii i nie pozwala na rozwinięcie się infekcji. Lek Nolicin ma formę tabletek i jest wydawany na receptę.

spis treści

1. Wskazania dla lewu Nolicyn?

Wskazania do stosowania leku Nolicin to leczenie i łagodzenie ostrego i przewlekłego zakażenia górnych i dolnych dróg moczowych, zapalenie pęcherza i miedniczek nerkowych, zapalenie gruczołu krokowego, zakażenie dróg moczowych po zabiegach urologicznych, a także w leczenie pęcherza neurogennego lub kamicy nerkowej.

Zobacz film: "Zakażenia układu moczowego"

2. Przeciwskazania do stosowania dla lek Nolicyn.

Przeciwwskazania do stosowania leku Nolicin to: uczulenie na składniki leku. Leku Nolicin nie powinny przyjmować pacjentki w ciąży, a także w okresie karmienia piersią. Lek Nolicin nie powinien być podawany dzieciom i młodzieży w okresie wzrostu.

3. Interrakcje z innymi lekami.

Lek Nolicin wchodzi w reakcje z niektórymi substancjami. Leki mogą wpłynąć na wchłanianie norfloksacyny stosowanej doustnie.Preparat Nolicin może także wzmocnić działanie niektórych leków.

5 rzeczy, które dzieją się z twoim ciałem, kiedy wstrzymujesz mocz
5 rzeczy, które dzieją się z twoim ciałem, kiedy wstrzymujesz mocz [7 zdjęć]

Wstrzymywanie moczu zdarzyło się prawdopodobnie każdemu z nas. Kiedy jesteśmy zajęci pracą, śpieszymy

zobacz galerię

Pacjent powinien poinformować lekarza jeśli przyjmuje: preparaty wielowitaminowe i inne leki zawierające żelazo, cynk , magnezlub glin, leki zobojętniające sok żołądkowy, sukralfat, leki przeciwretrowirusowe, kofeinę, niesteroidowe leki przeciwzapalne (np. ibuprofen, ketoprofen, fenbufen), cyklosporynę, doustne leki przeciwzakrzepowe (np. warfarynę).

4. Dawkowanie leku Nolicyn.

Antybiotyk Nolicin ma formę tabletek powlekanych i jest przeznaczony do przyjmowania doustnego. Lek Nolicin powinien być popity wodą. Nie można popijać leku mlekiem oraz jogurtem.

Leczenie preparatem Nolicin trwa zazwyczaj 7-10 dni. W niepowikłanych zakażeniach dolnych dróg moczowych kuracja lekiem Nolicin trwa 3 dni. Jeżeli u pacjenta nawraca zakażenie dróg moczowych lekarz może zalecić leczenie długofalowe, które trwa do 12 tygodni. Oczywiście kuracja leku może ulec skróceniu, jeżeli po 4 tygodniach nastąpi poprawa.

Dorośli przyjmują zwykle 400 mg leku Nolicin 2 razy na dobę. Antybiotyk powinno się przyjąć co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem lub wypiciem mleka albo 2 godziny po posiłku. Cena leku Nolicin to około 10 zł za 20 tabletek.

W ciągu dwóch godzin od podania leku Nolicin nie należy przyjmować preparatów wielowitaminowych, suplementów minerałów (np. żelaza, cynku, glinu lub magnezu), leków zobojętniających sok żołądkowy zawierających magnez lub glin (sukralfatu lub didanozyny).

5. Skutki uboczne działania leku Nolicyn

Działania niepożądane w stosowaniu leku Nolicin to: nudności i wymioty, biegunka, bóle brzucha, wzdęcia, zgaga, bóle głowy, zawroty głowy, senność, brak łaknienia, zaburzenia smaku, zaburzenia snu, depresja, omamy, szumy uszne, a także wysypka.

Skutki uboczne stosowania leku Nolicin to także: gorączka, bóle mięśni i bóle stawów, żółtaczka, zapalenie wątroby, zapalenie trzustki, rzekomobłoniaste zapalenie jelit, światłowstręt, duszności, pokrzywka, zapalenie stawów, a także obrzęki.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza