Trwa ładowanie...

Oczyszczanie mokrymi chusteczkami przy nietrzymaniu moczu – jakie ma zalety i kiedy się sprawdzi?

U większości z nas panuje przekonanie, że mokre chusteczki to „rozwiązanie zastępcze”, które nie jest w stanie dokładnie oczyścić skóry dorosłych. To błąd! Ich działanie może stanowić skuteczne wsparcie dla osób cierpiących na nietrzymanie moczu oraz ich opiekunów zajmujących się codziennym oczyszczaniem i pielęgnacją skóry – także w miejscach intymnych.

1. Jakie zalety mają mokre chusteczki dla dorosłych?

Przekonanie o niewystarczającej skuteczności mokrych chusteczek wynika między innymi z faktu, że dorośli często sięgają po produkty przeznaczone dla dzieci i niemowląt, które ze zrozumiałych względów mają inną charakterystykę.

Wilgotne chusteczki dla dorosłych odznaczają się przede wszystkim większą powierzchnią myjącą, co pozwala na bardziej precyzyjne i efektywne oczyszczanie skóry, również w miejscach intymnych. Dlatego z powodzeniem mogą po nie sięgać osoby cierpiące na nietrzymanie moczu oraz ich opiekunowie. Chusteczek należy używać przy każdej zmianie produktów chłonnych, takich jak majtki chłonne czy pieluchomajtki.

Na tym jednak nie kończą się różnice. Mokre chusteczki dla dorosłych mają inną strukturę od swoich dziecięcych odpowiedników, dzięki czemu, choć są miękkie w dotyku, znacznie bardziej skutecznie oczyszczają skórę narażoną na odparzenia i podrażnienia. Warto pamiętać, że skóra seniorów ma inne potrzeby niż skóra najmłodszych.

Przede wszystkim nie jest tak bardzo wrażliwa na obecność substancji chemicznych, dlatego mokre chusteczki dla dorosłych mogą zawierać niewielką ilość substancji zapachowych, dzięki czemu łatwiej usuwają także nieprzyjemną woń i pozwalają pacjentowi odzyskać poczucie świeżości. Bardzo istotne jest, aby chusteczki nawilżane pomagały także utrzymać odpowiednie pH skóry.

2. Działanie 3 w 1

Troska o skórę osób cierpiących na nietrzymanie moczu opiera się tak naprawdę na trzech krokach. Pierwszy z nich to utrzymanie suchości skóry, co pomoże w uniknięciu podrażnień i odparzeń, a jednocześnie znacznie zwiększy komfort pacjenta. Krok drugi to oczyszczanie – na tym etapie właśnie spora pomocą okazują się być wygodne w użyciu nawilżane chusteczki.

Nie wolno oczywiście zapominać o pielęgnacji i ochronie, czyli kroku trzecim. Dlatego mokre chusteczki dla dorosłych cierpiących na nietrzymanie moczu powinny zawierać także substancje odpowiedzialne za ochronę i regenerację skóry, takie jak emolienty. Znaleźć je można między innymi w grubych, dużych i mocno nawilżanych chusteczkach TENA Wet Wipes, zaprojektowanych właśnie z myślą o osobach starszych i o osobach zmagających się z nietrzymaniem moczu.

3. Ergonomia, czyli komfort opiekuna

Każdy, kto doświadczył opieki nad osobą cierpiącą na nietrzymanie moczu, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo ergonomiczne rozwiązania mogą tę opiekę ułatwić. Są także ułatwieniem w codziennym wykonywaniu obowiązków opiekuna. Przy regularnej zmianie produktów chłonnych i oczyszczaniu skóry nawet drobne udogodnienia są na wagę złota.

Chusteczki mokre dla dorosłych nie stanowią pod tym względem wyjątku. Dlatego warto zdecydować się na produkt o dużej wytrzymałości i odpowiednim opakowaniu. Warto zwrócić m.in. uwagę na wieczko z szerokim otworem, które pozwala uzyskać łatwiejszy dostęp do chusteczek przy pomocy jednej ręki.

Jest to szczególnie ważne z co najmniej dwóch powodów: wyjmowanie jedną ręką pozwala ograniczyć ryzyko dotknięcia kolejnej chusteczki i przenoszenia zarazków, jest także wygodniejsze, gdy za pomocą drugiej ręki opiekun chce np. podtrzymać podopiecznego. Plastikowe wieczko z kolei sprawia, że chusteczki w zamkniętym opakowaniu dłużej zachowują świeżość.

Wybierając dostępne obecnie na rynku środki chłonne i produkty przeznaczone osób cierpiących na NTM, mamy możliwość zadbać o ich komfort jeszcze skuteczniej. Rozwiązanie, jakim są mokre chusteczki dla dorosłych pozwoli nie tylko oczyszczanie i ochronę wrażliwej skóry okolic intymnych, ale jednocześnie zapewni wygodę użytkowania produktu.

Materiał partnera

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Advertisement