Przejdź na WP

Olejek pichtowy - skład, działanie, zastosowanie

Olejek pichtowy cieszy się coraz większą popularnością, również w Polsce. Stosowany jest najczęściej w przypadku problemów z cerą. Olejek pichtowy jest także skuteczny na inne dolegliwości. Może być stosowany zewnętrznie, jak i wewnętrznie. Aromaterapia często korzysta z dobroczynnych właściwości olejku pichtowego, który otrzymywany jest za pomocą destylacji młodych pędów jodły białokorej.

Zobacz film: "Kupujesz świece zapachowe? To warto wiedzieć"

spis treści
Oleje dla zdrowia i urody
Oleje dla zdrowia i urody [9 zdjęć]

Olej z konopi ma pozytywne działanie na skórę, zwłaszcza jeśli ta jest podatna na występowanie trądziku....

zobacz galerię

1. Olejek pichtowy - skład

Pędy jodły białokorej, z których olejek pichtowy jest wytwarzany, rosną tylko na terenach niezanieczyszczonych, dzięki czemu produkt zawiera składniki bezpieczne dla zdrowia. Składa się m.in. z następujących substancji:

2. Olejek pichtowy - działanie

Działanie olejku pichtowego jest wszechstronne:

Olejek pichtowy posiada najwyższą klasę czystości oraz najwyższą zawartość octanu bornylu, określającego jakość olejku. Badania składu olejku pichtowego wykazują, że zawiera on znaczne ilości hormonu AJ(u)G-1. Stwierdzono również, że osoby, które zażywają regularnie olejek pichtowy, wyglądają znacznie młodziej od swoich rówieśników i są sprawniejsze fizycznie i intelektualnie. Olejek pichtowy wykorzystywany jest także w leczeniu trudno gojących się, oparzeniowych ran.

Zobacz także:

3. Olejek pichtowy - zastosowanie

Oto dolegliwości, na które olejek pichtowy jest zalecany:

Osoby stosujące olejek pichtowy na długo zachowają dobre zdrowie i witalność. Jednak nie każdy może go używać. Stosowania nie zaleca się osobom uczulonym na żywicę jodły lub inne olejki eteryczne, chorym na astmę oskrzelową, dzieciom do czwartego roku życia oraz kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy