Trwa ładowanie...

Prezerwatywa – 5 dowodów, że robisz to źle

Jeżeli cała twoja wiedza dotycząca używania prezerwatywy ogranicza się do stwierdzenia, że wystarczy ją tylko założyć, wiedz, że bardzo się mylisz. Okazuje się, że istnieje wiele rzeczy, które można zrobić nie tak, nawet o tym nie wiedząc. Seks jest bezpieczny w takim stopniu, w jakim jesteśmy świadomi pewnych technik, których wykorzystanie pozwala uniknąć typowych błędów.

spis treści

1. Trzymasz ją w kieszeni

9 rzeczy, których nie powinno się robić przed seksem
9 rzeczy, których nie powinno się robić przed seksem [10 zdjęć]

Satysfakcjonujące pożycie seksualne to element udanego związku. Istnieje jednak wiele czynników, które

zobacz galerię
Zobacz film: "Czy prezerwatywy są skuteczne?"

Przechowywanie prezerwatywy w portfelu lub w tylnej kieszeni spodni naraża ją na tarcia i oddziaływanie zbyt wysokich temperatur, co może znacznie osłabić jej skuteczność. Jeżeli panom zależy na tym, aby zawsze mieć zabezpieczenie przy sobie, powinni zaopatrzyć się w niewielkich rozmiarów dyskretne etui, które zmieści się w kieszeni torby czy plecaka.

2. Nie pozostawiasz wystarczającej ilości miejsca na końcówce

Jeżeli nie zostanie pozostawiona wystarczająca przestrzeń dla ejakulatu, w czasie stosunku może dojść do wycieku. Aby uniknąć tego błędu, należy ścisnąć końcówkę prezerwatywy podczas jej zakładania, tak aby nie dostało się tam powietrze. W przypadku nowszych modeli zabezpieczeń, które nie mają tego typu końcówki, trzeba zostawić nieco ponad centymetr miejsca.

3. Używasz niewłaściwego rozmiaru

Większość zabezpieczeń jest dopasowywana odpowiednio, jednak zdarzają się mężczyźni, których członek jest znacznie mniejszy lub większy niż przeciętny rozmiar. Błąd popełniają najczęściej panowie należący do pierwszej z wymienionych grup – bez potrzeby decydują się zakupić prezerwatywę o zdecydowanie zbyt dużych gabarytach. Aby upewnić się, że rozmiar jest odpowiedni, należy zwrócić uwagę na to, czy nie jest ona zbyt ciasna lub się nie zsuwa.

4. Zakładasz ją zbyt późno

Może się wydawać, że bezpieczne jest zaczynanie seksu bez zabezpieczenia i czekanie z jego założeniem niemal do samego końca. Nie jest to jednak najlepsza taktyka. Większą ochronę zapewnia ona jedynie wtedy, gdy mężczyzna ma ją na sobie od samego początku do końca trwania zbliżenia.

5. Nie sprawdzasz terminu ważności

Okazuje się, że czynnik ten jest jedną z najczęstszych przyczyn nieplanowanych ciąż. Panowie zapominają, że każda marka i model mają swoją żywotność. Okres ważności upływa najszybciej w przypadku zabezpieczeń wyposażonych w dodatkowe funkcje, np. rozgrzewającą lub chłodzącą. Nawet jeżeli prezerwatywa sprawia wrażenie nowej, przed każdym użyciem należy zerknąć na datę.

To wszystko wydaje się dość banalne, prawda? Pojawia się jednak pytanie, ile z tych błędów notorycznie popełniałeś do tej pory? Wprowadzenie drobnych zmian sprawi, że razem z partnerką będziecie mogli cieszyć się o wiele bardziej bezpiecznym seksem.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza