Trwa ładowanie...

Rady na długowieczność od 109-latki (WIDEO)

Zobacz film: "Rady na długowieczność od 109-latki"

Jessie Gallan do niedawna była najstarszą mieszkanką Szkocji. Kobieta zmarła w wieku 109 lat. Czemu zawdzięczała swoją długowieczność?

W ostatnim wywiadzie, którego udzieliła, kobieta przyznała, że całe życie spędziła bez mężczyzny u boku. Jej zdaniem wiązanie się z kimś na stałe przysparza więcej kłopotów, niż radości.

Poza tym 109-latka codziennie jadła na śniadanie to samo. Czy w tym tkwi sekret jej doskonałego zdrowia? Kobieta zmarła w 2015 roku kilka dni po swoich 109 urodzinach.

Przed śmiercią podzieliła się swoimi sposobami na długowieczność, jej rady zaskakują. Jessie przez całe swoje życie uważała, że mężczyzna u boku nie jest jej potrzebny, więcej z nimi problemów niż pożytku, mówiła. Kobieta nigdy nie wyszła za mąż.

Jak wyglądała jej codzienność? Niemal od zawsze ciężko pracowała, z domu rodzinnego wyprowadziła się mając zaledwie 13 lat. Musiała doić krowy by mieć co jeść. Kobieta do końca swoich dni mówiła, że zawsze pracowała z dobrymi, miłymi ludźmi, być może to jest kolejny pomysł na długoletnie życie.

Nigdy też nie była sama, miała 5 sióstr i brata, na których mogła zawsze liczyć. Jessie codziennie jadła owsiankę na śniadanie. bez niej jej dzień nie był pełny.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza