Trwa ładowanie...

Rady na długowieczność od 109-latki (WIDEO)

Zobacz film: "Rady na długowieczność od 109-latki"

Jessie Gallan do niedawna była najstarszą mieszkanką Szkocji. Kobieta zmarła w wieku 109 lat. Czemu zawdzięczała swoją długowieczność?

W ostatnim wywiadzie, którego udzieliła, kobieta przyznała, że całe życie spędziła bez mężczyzny u boku. Jej zdaniem wiązanie się z kimś na stałe przysparza więcej kłopotów, niż radości.

Poza tym 109-latka codziennie jadła na śniadanie to samo. Czy w tym tkwi sekret jej doskonałego zdrowia? Kobieta zmarła w 2015 roku kilka dni po swoich 109 urodzinach.

Przed śmiercią podzieliła się swoimi sposobami na długowieczność, jej rady zaskakują. Jessie przez całe swoje życie uważała, że mężczyzna u boku nie jest jej potrzebny, więcej z nimi problemów niż pożytku, mówiła. Kobieta nigdy nie wyszła za mąż.

Jak wyglądała jej codzienność? Niemal od zawsze ciężko pracowała, z domu rodzinnego wyprowadziła się mając zaledwie 13 lat. Musiała doić krowy by mieć co jeść. Kobieta do końca swoich dni mówiła, że zawsze pracowała z dobrymi, miłymi ludźmi, być może to jest kolejny pomysł na długoletnie życie.

Nigdy też nie była sama, miała 5 sióstr i brata, na których mogła zawsze liczyć. Jessie codziennie jadła owsiankę na śniadanie. bez niej jej dzień nie był pełny.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.