Sprawdź, czy on cię kocha. Poznaj gesty, które świadczą o jego przywiązaniu

Być może niejednokrotnie zastanawiałyście się, dlaczego ukochany nie wyznaje wam miłości. Dlaczego nie mówi ciągle, że kocha? Mężczyźni niechętnie opowiadają o swoich uczuciach. Wolą je okazywać swoim zachowaniem. Sprawdź, jakie znaki świadczące o miłości i przywiązaniu wysyła twój partner.

10 oznak, po których poznasz, że jest w tobie zakochany

To dobry znak, gdy mężczyzna przekłada swoje prywatne plany (np. spotkanie z kolegami) po to, by spędzić czas z partnerką. Oznacza to, że jest ona dla...

Częsty kontakt wzrokowy

Czy twój mężczyzna, nawet gdy jesteście w pubie, wśród znajomych ciągle na ciebie zerka, a przy tym się uśmiecha? Jeśli tak, to oznacza, że bardzo mu na tobie zależy. Ważne jest dla niego twoje zdanie oraz samopoczucie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego jest świadczy o jego przywiązaniu.

Zobacz film: "Rozpoznaj stan zdrowia psychicznego on-line"

A ty całuj mnie...

Nie bez znaczenia jest jego zachowanie podczas pocałunku i tuż po nim. Namiętny i długo trwający pocałunek oznacza, że czuje przy tobie coś więcej niż zwykłe podekscytowanie. O gorących uczuciach świadczy również reakcja po pocałunku. Jeśli jest uśmiechnięty, wręcz rozpromieniony, to znaczy, że twoja bliskość wiele dla niego znaczy. To gest miłości i warto go docenić.

Ściskanie ręki i inne drobne gesty

Publiczne okazywanie uczuć to dla niektórych mężczyzn prawdziwe wyzwanie. Wolą wyznawać miłość w bardziej dyskretny sposób – przez delikatne, wydawałoby się nic nieznaczące gesty. Może to być mocniejsze ściśnięcie ręki czy pogładzenie po włosach. A może on trzyma cię za rękę nawet w restauracji? Bądź uważna i zauważaj takie drobnostki.

Wartościowe prezenty

Wartościowe – to nie znaczy drogie. Chodzi o to, by twój mężczyzna włożył pewien trud w znalezienie czegoś lub przygotowanie. Prezent powinien pasować do twojej osobowości. Dobrze, by podarunek świadczył o tym, że ukochany cię słucha. Być może ostatnio narzekałaś na to, że obtarły cię buty, a po jakimś czasie otrzymałaś zestaw fantazyjnych plasterków w ulubionym kolorze lub dostałaś perfumy, o których mówiłaś już od dłuższego czasu. Takie drobiazgi to nie tylko sposób na poprawienie twojego samopoczucia, ale również oznaka miłości i oddania.

Słucha... jak najęty

Być może twój mężczyzna nie jest rozmowny, rzadko można usłyszeć od niego dłuższą wypowiedź, nie mówiąc już o wyznawaniu uczuć. Zwróć jednak uwagę na to, w jaki sposób cię słucha. Jeśli nieznacznie zbliża się do ciebie, kiedy mówisz o sprawach istotnych, i pochyla się w twoją stronę, to oznacza, że bardzo ważny jest dla niego twój przekaz. Liczy się z twoim zdaniem, a to z kolei świadczy o tym, że darzy cię uczuciem. Uważne słuchanie przez mężczyznę to swego rodzaju wyznanie miłości.

Zachowania lustrzane

Jeśli jesteście już w związku jakiś czas, spróbuj zaobserwować wnikliwiej zachowanie partnera, gdy jesteście razem. Być może od pewnego czasu zachowuje się on bardzo podobnie do ciebie, w tym samym momencie sięga po jedzenie, tak samo żartuje itp. Takie lustrzane postępowanie dowodzi tego, że jesteś bardzo ważną częścią jego życia. Dopasowujecie się do siebie, ponieważ jesteście coraz bliżej i mocno wam na sobie zależy.

Dotyka nerwowo swoich włosów

Niektórzy ludzie mają tendencję do tego, by przeczesywać palcami włosy, gdy znajdują się w nerwowej sytuacji. Być może zauważyłaś, że twój mężczyzna robi dokładnie to samo, kiedy jesteście blisko, w romantycznej sytuacji. Oznacza to, że chciałby powiedzieć ci coś bardzo ważnego, ale nie może znaleźć słów, żeby to wyrazić.

Pisze lub dzwoni bez powodu

Nie każdy tak ma. Niektórzy używają telefonu tylko w celu załatwienia najpilniejszych spraw. Zdarza się jednak, że on pisze lub dzwoni bez istotnego powodu. Dlaczego? Twój partner myśli o tobie przez cały dzień i czuje się przy tobie komfortowo w każdej chwili, nie tylko w romantycznych sytuacjach.

Ciągle się śmieje

Czy twój mężczyzna w twoim towarzystwie jest bardzo często rozbawiony? Cieszą go nawet drobiazgi? To dobry znak. Im częściej on się śmieje, tym większy jest poziom zainteresowania i podniecenia w waszej relacji.

Angażuje się w domowe obowiązki

Jego stosunek do domowych obowiązków może ci wiele powiedzieć o tym, czy traktuje wasz związek poważnie. Jeśli jest z tobą nawet w najbardziej prozaicznych sytuacjach (np. chce z tobą zmywać naczynia, chętnie robi z tobą zakupy spożywcze), to dobrze to rokuje dla waszej relacji.

Jego przyjaciele cię lubią

Czy często się zastanawiasz, jaka będzie przyszłość waszej relacji? Wątpliwości w związku to zupełnie normalne zjawisko. Zanim podejmiesz jakieś kroki, przyjrzyj się zachowaniu przyjaciół swojego wybranka. Jeśli czujesz się przez nich lubiana, doświadczyłaś ich życzliwości, doskonale się z nimi dogadujesz, to jest to bardzo dobry znak. Świadczy on o tym, że wiedzą, iż go uszczęśliwiasz i cieszą się z waszej relacji.

Czy zaobserwowałaś u swojego partnera (bądź jego przyjaciół) powyższe zachowania? Jeśli nie, to postaraj się zwrócić baczniejszą uwagę na jego postępowanie. Mowa ciała mężczyzny to prawdziwa kopalnia, z której można wydobyć skarby. Wystarczy dobrze się rozejrzeć. Dostrzeżenie takich prostych gestów sprawi, że znacznie łatwiej będzie wam rozwiązywać problemy w związku i razem budować przyszłość.

Źródło: yourtango.com

Komentarze (3)
~bar66re
~bar66re ponad rok temu

@~:-(: oj...tam...nie ma co tak poważnie traktować tych artykułów.MożeTwój mąż w inny sposób okazuje swoje uczucia,wszak miłość nie jedno ma imię.Główka do góry,porozmawiaj z mężem czule i łagonie wieczorkiem,pa:)

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Randki
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Pomocni lekarze

Artykuły Randki
Randki

Związek partnerski

Związek partnerski

Idealny związek polega na grze obustronnych kompromisów. Pierwszym ruchem wdrażania zmian między tobą i partnerem jest swój własny rachunek sumienia.

Randki

Kłótnie w związku

Kłótnie w związku

Sporadyczne kłótnie mogą utrwalać i cementować związek. Gdy jednak stają się regularne i spowodowane błahostkami - niszczą go.

Randki

Postawa mężczyzny

Postawa mężczyzny

Zauroczony mężczyzna zazwyczaj przybiera pozycje ciała, w których wygląda na wyższego, większego i silniejszego.

Randki

Gwałt na randce (WIDEO)

Gwałt na randce (WIDEO) Odtwórz wideo

tylko pierwszej randki - równie dobrze może mieć miejsce na którymś spotkaniu z kolei. Kobieta powinna zwrócić uwagę, aby nie wybierać miejsca spotkania

Randki

Związek ze starszą kobietą

Związek ze starszą kobietą może wywoływać wiele kontrowersji i nie budzić społecznej aprobaty. Duża różnica wieku między partnerami jest częściej akceptowana, gdy kobieta jest młodsza od mężczyzny, ale nie przeciwnie. Tymczasem związek z dojrzałą kobietą...

Randki

Niepewność w związku

Wiele osób, w szczególności kobiet, dotyka niepewność w związku. Zadajemy sobie pytania: „Czy to ten jedyny? Czy to z nim na pewno chcę spędzić resztę życia?". Mimo łączącego nas uczucia, braterstwa dusz, wspólnych zainteresowań i podobnych poglądów,...

Randki

Jak zerwać z chłopakiem?

Nie wszystkie związki są udane i nie wszystkie będą trwały do końca życia. Czasem przychodzi moment, w którym trzeba zakończyć znajomość i oddzielnie poszukać własnych ścieżek. Rozstanie z chłopakiem czy rozstanie z narzeczonym to bardzo trudny moment,...

Randki

Mowa ciała kobiety

Mowa ciała kobiety

Mowa ciała kobiety może dostarczyć płci przeciwnej wielu informacji. Język ciała kobiety trzeba tylko umieć właściwie odczytywać. Jest to ważny składnik flirtowania, uwodzenia. Ma niebagatelne znaczenie w relacjach damsko-męskich. Umiejętność flirtowania...

Randki

Dlaczego kobiety wolą owłosionych mężczyzn?

Dlaczego kobiety wolą owłosionych mężczyzn?

Choć mężczyznom może się wydawać, że decydując się na depilację, stają się dla wybranek swojego serca bardziej atrakcyjni, są w ogromnym błędzie. Okazuje się, że przedstawicielki płci pięknej zdecydowanie bardziej wolą panów, którzy mogą pochwalić się...

Randki

O czym rozmawiać z dziewczyną?

Rozmowa z dziewczyną na pierwszym spotkaniu dla wielu mężczyzn jest sporym problemem. Znaczna część panów rozmawia na randce z kobietą na te same, nudne tematy. Nie są świadomi, że kobiety lubią również rozmawiać o ciekawych i interesujących rzeczach,...