Sprawdź, czy on cię kocha. Poznaj gesty, które świadczą o jego przywiązaniu

Być może niejednokrotnie zastanawiałyście się, dlaczego ukochany nie wyznaje wam miłości. Dlaczego nie mówi ciągle, że kocha? Mężczyźni niechętnie opowiadają o swoich uczuciach. Wolą je okazywać swoim zachowaniem. Sprawdź, jakie znaki świadczące o miłości i przywiązaniu wysyła twój partner.

spis treści
10 oznak, po których poznasz, że jest w tobie zakochany
10 oznak, po których poznasz, że jest w tobie zakochany [10 zdjęć]

To dobry znak, gdy mężczyzna przekłada swoje prywatne plany (np. spotkanie z kolegami) po to, by spędzić...

zobacz galerię

Zobacz film: "Depresja - przyczyny"

1. Częsty kontakt wzrokowy

Czy twój mężczyzna, nawet gdy jesteście w pubie, wśród znajomych ciągle na ciebie zerka, a przy tym się uśmiecha? Jeśli tak, to oznacza, że bardzo mu na tobie zależy. Ważne jest dla niego twoje zdanie oraz samopoczucie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego jest świadczy o jego przywiązaniu.

2. A ty całuj mnie...

Nie bez znaczenia jest jego zachowanie podczas pocałunku i tuż po nim. Namiętny i długo trwający pocałunek oznacza, że czuje przy tobie coś więcej niż zwykłe podekscytowanie. O gorących uczuciach świadczy również reakcja po pocałunku. Jeśli jest uśmiechnięty, wręcz rozpromieniony, to znaczy, że twoja bliskość wiele dla niego znaczy. To gest miłości i warto go docenić.

3. Ściskanie ręki i inne drobne gesty

Publiczne okazywanie uczuć to dla niektórych mężczyzn prawdziwe wyzwanie. Wolą wyznawać miłość w bardziej dyskretny sposób – przez delikatne, wydawałoby się nic nieznaczące gesty. Może to być mocniejsze ściśnięcie ręki czy pogładzenie po włosach. A może on trzyma cię za rękę nawet w restauracji? Bądź uważna i zauważaj takie drobnostki.

4. Wartościowe prezenty

Wartościowe – to nie znaczy drogie. Chodzi o to, by twój mężczyzna włożył pewien trud w znalezienie czegoś lub przygotowanie. Prezent powinien pasować do twojej osobowości. Dobrze, by podarunek świadczył o tym, że ukochany cię słucha. Być może ostatnio narzekałaś na to, że obtarły cię buty, a po jakimś czasie otrzymałaś zestaw fantazyjnych plasterków w ulubionym kolorze lub dostałaś perfumy, o których mówiłaś już od dłuższego czasu. Takie drobiazgi to nie tylko sposób na poprawienie twojego samopoczucia, ale również oznaka miłości i oddania.

5. Słucha... jak najęty

([Grafika croppedPath=)

Być może twój mężczyzna nie jest rozmowny, rzadko można usłyszeć od niego dłuższą wypowiedź, nie mówiąc już o wyznawaniu uczuć. Zwróć jednak uwagę na to, w jaki sposób cię słucha. Jeśli nieznacznie zbliża się do ciebie, kiedy mówisz o sprawach istotnych, i pochyla się w twoją stronę, to oznacza, że bardzo ważny jest dla niego twój przekaz. Liczy się z twoim zdaniem, a to z kolei świadczy o tym, że darzy cię uczuciem. Uważne słuchanie przez mężczyznę to swego rodzaju wyznanie miłości.

6. Zachowania lustrzane

Jeśli jesteście już w związku jakiś czas, spróbuj zaobserwować wnikliwiej zachowanie partnera, gdy jesteście razem. Być może od pewnego czasu zachowuje się on bardzo podobnie do ciebie, w tym samym momencie sięga po jedzenie, tak samo żartuje itp. Takie lustrzane postępowanie dowodzi tego, że jesteś bardzo ważną częścią jego życia. Dopasowujecie się do siebie, ponieważ jesteście coraz bliżej i mocno wam na sobie zależy.

7. Dotyka nerwowo swoich włosów

Niektórzy ludzie mają tendencję do tego, by przeczesywać palcami włosy, gdy znajdują się w nerwowej sytuacji. Być może zauważyłaś, że twój mężczyzna robi dokładnie to samo, kiedy jesteście blisko, w romantycznej sytuacji. Oznacza to, że chciałby powiedzieć ci coś bardzo ważnego, ale nie może znaleźć słów, żeby to wyrazić.

8. Pisze lub dzwoni bez powodu

([Zdjecie pary croppedPath=)

Nie każdy tak ma. Niektórzy używają telefonu tylko w celu załatwienia najpilniejszych spraw. Zdarza się jednak, że on pisze lub dzwoni bez istotnego powodu. Dlaczego? Twój partner myśli o tobie przez cały dzień i czuje się przy tobie komfortowo w każdej chwili, nie tylko w romantycznych sytuacjach.

9. Ciągle się śmieje

Czy twój mężczyzna w twoim towarzystwie jest bardzo często rozbawiony? Cieszą go nawet drobiazgi? To dobry znak. Im częściej on się śmieje, tym większy jest poziom zainteresowania i podniecenia w waszej relacji.

10. Angażuje się w domowe obowiązki

Jego stosunek do domowych obowiązków może ci wiele powiedzieć o tym, czy traktuje wasz związek poważnie. Jeśli jest z tobą nawet w najbardziej prozaicznych sytuacjach (np. chce z tobą zmywać naczynia, chętnie robi z tobą zakupy spożywcze), to dobrze to rokuje dla waszej relacji.

11. Jego przyjaciele cię lubią

([Zdjęcie palców croppedPath=)

Czy często się zastanawiasz, jaka będzie przyszłość waszej relacji? Wątpliwości w związku to zupełnie normalne zjawisko. Zanim podejmiesz jakieś kroki, przyjrzyj się zachowaniu przyjaciół swojego wybranka. Jeśli czujesz się przez nich lubiana, doświadczyłaś ich życzliwości, doskonale się z nimi dogadujesz, to jest to bardzo dobry znak. Świadczy on o tym, że wiedzą, iż go uszczęśliwiasz i cieszą się z waszej relacji.

Czy zaobserwowałaś u swojego partnera (bądź jego przyjaciół) powyższe zachowania? Jeśli nie, to postaraj się zwrócić baczniejszą uwagę na jego postępowanie. Mowa ciała mężczyzny to prawdziwa kopalnia, z której można wydobyć skarby. Wystarczy dobrze się rozejrzeć. Dostrzeżenie takich prostych gestów sprawi, że znacznie łatwiej będzie wam rozwiązywać problemy w związku i razem budować przyszłość.

Źródło: yourtango.com

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy