Trwa ładowanie...

Sprawdź, czy on cię kocha. Poznaj gesty, które świadczą o jego przywiązaniu

Być może niejednokrotnie zastanawiałyście się, dlaczego ukochany nie wyznaje wam miłości. Dlaczego nie mówi ciągle, że kocha? Mężczyźni niechętnie opowiadają o swoich uczuciach. Wolą je okazywać swoim zachowaniem. Sprawdź, jakie znaki świadczące o miłości i przywiązaniu wysyła twój partner.

spis treści
10 oznak, po których poznasz, że jest w tobie zakochany
10 oznak, po których poznasz, że jest w tobie zakochany [10 zdjęć]

To dobry znak, gdy mężczyzna przekłada swoje prywatne plany (np. spotkanie z kolegami) po to, by spędzić

zobacz galerię

Zobacz film: "Atrakcyjność u mężczyzn"

1. Częsty kontakt wzrokowy

Czy twój mężczyzna, nawet gdy jesteście w pubie, wśród znajomych ciągle na ciebie zerka, a przy tym się uśmiecha? Jeśli tak, to oznacza, że bardzo mu na tobie zależy. Ważne jest dla niego twoje zdanie oraz samopoczucie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego jest świadczy o jego przywiązaniu.

2. A ty całuj mnie...

Nie bez znaczenia jest jego zachowanie podczas pocałunku i tuż po nim. Namiętny i długo trwający pocałunek oznacza, że czuje przy tobie coś więcej niż zwykłe podekscytowanie. O gorących uczuciach świadczy również reakcja po pocałunku. Jeśli jest uśmiechnięty, wręcz rozpromieniony, to znaczy, że twoja bliskość wiele dla niego znaczy. To gest miłości i warto go docenić.

3. Ściskanie ręki i inne drobne gesty

Publiczne okazywanie uczuć to dla niektórych mężczyzn prawdziwe wyzwanie. Wolą wyznawać miłość w bardziej dyskretny sposób – przez delikatne, wydawałoby się nic nieznaczące gesty. Może to być mocniejsze ściśnięcie ręki czy pogładzenie po włosach. A może on trzyma cię za rękę nawet w restauracji? Bądź uważna i zauważaj takie drobnostki.

4. Wartościowe prezenty

Wartościowe – to nie znaczy drogie. Chodzi o to, by twój mężczyzna włożył pewien trud w znalezienie czegoś lub przygotowanie. Prezent powinien pasować do twojej osobowości. Dobrze, by podarunek świadczył o tym, że ukochany cię słucha. Być może ostatnio narzekałaś na to, że obtarły cię buty, a po jakimś czasie otrzymałaś zestaw fantazyjnych plasterków w ulubionym kolorze lub dostałaś perfumy, o których mówiłaś już od dłuższego czasu. Takie drobiazgi to nie tylko sposób na poprawienie twojego samopoczucia, ale również oznaka miłości i oddania.

5. Słucha... jak najęty

Jego zaangażowanie w słuchanie świadczy również o przywiązaniu
Jego zaangażowanie w słuchanie świadczy również o przywiązaniu

Być może twój mężczyzna nie jest rozmowny, rzadko można usłyszeć od niego dłuższą wypowiedź, nie mówiąc już o wyznawaniu uczuć. Zwróć jednak uwagę na to, w jaki sposób cię słucha. Jeśli nieznacznie zbliża się do ciebie, kiedy mówisz o sprawach istotnych, i pochyla się w twoją stronę, to oznacza, że bardzo ważny jest dla niego twój przekaz. Liczy się z twoim zdaniem, a to z kolei świadczy o tym, że darzy cię uczuciem. Uważne słuchanie przez mężczyznę to swego rodzaju wyznanie miłości.

6. Zachowania lustrzane

Jeśli jesteście już w związku jakiś czas, spróbuj zaobserwować wnikliwiej zachowanie partnera, gdy jesteście razem. Być może od pewnego czasu zachowuje się on bardzo podobnie do ciebie, w tym samym momencie sięga po jedzenie, tak samo żartuje itp. Takie lustrzane postępowanie dowodzi tego, że jesteś bardzo ważną częścią jego życia. Dopasowujecie się do siebie, ponieważ jesteście coraz bliżej i mocno wam na sobie zależy.

7. Dotyka nerwowo swoich włosów

Niektórzy ludzie mają tendencję do tego, by przeczesywać palcami włosy, gdy znajdują się w nerwowej sytuacji. Być może zauważyłaś, że twój mężczyzna robi dokładnie to samo, kiedy jesteście blisko, w romantycznej sytuacji. Oznacza to, że chciałby powiedzieć ci coś bardzo ważnego, ale nie może znaleźć słów, żeby to wyrazić.

8. Pisze lub dzwoni bez powodu

Miłość można wyznawać na wiele różnych sposobów – nie tylko w bezpośredniej rozmowie
Miłość można wyznawać na wiele różnych sposobów – nie tylko w bezpośredniej rozmowie

Nie każdy tak ma. Niektórzy używają telefonu tylko w celu załatwienia najpilniejszych spraw. Zdarza się jednak, że on pisze lub dzwoni bez istotnego powodu. Dlaczego? Twój partner myśli o tobie przez cały dzień i czuje się przy tobie komfortowo w każdej chwili, nie tylko w romantycznych sytuacjach.

9. Ciągle się śmieje

Czy twój mężczyzna w twoim towarzystwie jest bardzo często rozbawiony? Cieszą go nawet drobiazgi? To dobry znak. Im częściej on się śmieje, tym większy jest poziom zainteresowania i podniecenia w waszej relacji.

10. Angażuje się w domowe obowiązki

Jego stosunek do domowych obowiązków może ci wiele powiedzieć o tym, czy traktuje wasz związek poważnie. Jeśli jest z tobą nawet w najbardziej prozaicznych sytuacjach (np. chce z tobą zmywać naczynia, chętnie robi z tobą zakupy spożywcze), to dobrze to rokuje dla waszej relacji.

11. Jego przyjaciele cię lubią

Jeśli chcesz, by w twoim związku dobrze się układało, zaakceptuj przyjaciół partnera
Jeśli chcesz, by w twoim związku dobrze się układało, zaakceptuj przyjaciół partnera

Czy często się zastanawiasz, jaka będzie przyszłość waszej relacji? Wątpliwości w związku to zupełnie normalne zjawisko. Zanim podejmiesz jakieś kroki, przyjrzyj się zachowaniu przyjaciół swojego wybranka. Jeśli czujesz się przez nich lubiana, doświadczyłaś ich życzliwości, doskonale się z nimi dogadujesz, to jest to bardzo dobry znak. Świadczy on o tym, że wiedzą, iż go uszczęśliwiasz i cieszą się z waszej relacji.

Czy zaobserwowałaś u swojego partnera (bądź jego przyjaciół) powyższe zachowania? Jeśli nie, to postaraj się zwrócić baczniejszą uwagę na jego postępowanie. Mowa ciała mężczyzny to prawdziwa kopalnia, z której można wydobyć skarby. Wystarczy dobrze się rozejrzeć. Dostrzeżenie takich prostych gestów sprawi, że znacznie łatwiej będzie wam rozwiązywać problemy w związku i razem budować przyszłość.

Źródło: yourtango.com

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Anna Suligowska
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza