Mika Urbaniak zachorowała, gdy miała 19 lat. "Myślałam, że jestem aniołem i ocalę świat"
Wokalistka Mika Urbaniak od ponad 20 lat zmaga się z chorobą afektywną dwubiegunową. Pierwsze objawy pojawiły się, kiedy miała 19 lat. Z perspektywy czasu artystka przyznaje, że przełom przyszedł dopiero, kiedy pogodziła się z tym, że choruje i zgodziła się na leczenie. - Mój przykład pokazuje, że leczenie w szpitalu psychiatrycznym nie jest niczym strasznym, a wręcz przeciwnie. Dla mnie było ratunkiem życia i pomocą w skutecznym leczeniu - wyznała w ostatnim wywiadzie.
Katarzyna Grzęda-Łozicka