Trwa ładowanie...
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Mgr Artur Rumpel

Tantum verde - pytania, charakterystyka, rodzaje

TANTUM VERDE to zalecane przez lekarzy skuteczne leki eliminujące ból gardła
TANTUM VERDE to zalecane przez lekarzy skuteczne leki eliminujące ból gardła

Tantum Verde to lek na ból gardła. Górny układ oddechowy stanowi barierę ochronną, która jako pierwsza stawia czoła wnikającym do naszego organizmu chorobotwórczym drobnoustrojom. Czym jest lek Tantum Verde? Jakie są rodzaje Tantum Verde?

spis treści

Podczas jesienno-zimowego przesilenia dochodzi zazwyczaj do osłabienia odporności, co skutkować może infekcją. Jednym z jej uciążliwych objawów jest ból gardła, który skutecznie utrudnia normalne funkcjonowanie, stając się przyczyną dyskomfortu i obniżenia samopoczucia. Kiedy pojawią się pierwsze objawy, warto sięgnąć po TANTUM VERDE®.

1. Tantum Verde - pytania

Wraz z przyjmowaniem nowego leku, rodzą się pytania o skład, zastosowanie i kto może dany lek przyjmować. Nie inaczej jest w przypadku Tantum Verde. Na kilka pytań postanowiliśmy odpowiedzieć od razu.

1.1. Tantum Verde - co to jest Tantum Verde?

Zobacz film: "Ból gardła"

Tantum Verde jest to lek na ból gardła.

1.2. Tantum Verde - jakie są wskazania do stosowania leku?

Bóle gardła różnego pochodzenia i natężenia.

1.3. Tantum Verde - jaki jest sposób dawkowania?

Roztwór Tantum verde – mniej więcej15 ml rozcieńczonego niewielką ilością wody lub stężonego roztworu – należy płukać jamę ustną i gardło 2–3 razy/dobę przez 20–30 sekund.

Tantum Verde w postaci aerozolu (1,5 mg/ml) – dzieci poniżej 6 lat: 2 –6 razy/dobę po 1 dawce na 4 kg masy ciała (maksymalnie 4 dawki jednorazowo); dzieci 6–12 lat: 2–6 razy/dobę po 4 dawki; młodzież i dorośli: po 4–8 dawek 2–6 razy/dobę.

Aerozol (3 mg/ml) – dorośli: 2–6 razy/dobę po 2–4 dawki. Pastylki – 1 pastylkę ssać 3 razy/dobę. Leku Tantum Verde w formie pastylek nie należy stosować u dzieci poniżej 6 lat.

1.4. Tantum Verde - czy stosowanie preparatu może wiązać się z wystąpieniem działań niepożądanych?

Tak, są możliwe działania niepożądane, ale występują bardzo rzadko. Szczegóły, różniące się dla każdej postaci leku, podane są w ulotce.

1.5. Tantum Verde - co należy wiedzieć na temat jego składu?

Preparat Tantum verde zawiera benzydaminę, substancję działającą przeciwzapalnie, przeciwbólowo, antyseptycznie, przeciwobrzękowo i miejscowo znieczulająco.

1.6. Tantum Verde - czy stosowanie tantm verde jest bezpieczne dla organizmu?**

Każdy lek niesie pewne ryzyko, ale TANTUM VERDE® należy do najbezpieczniejszych.

1.7. Tantum Verde - czy lek dostępny jest bez recepty?**

Tak, lek jest dostępny bez recepty.

1.8. Tantum Verde - czy lek można podawać dzieciom?**

Można podawać dzieciom te postacie leku, które są dla nich przeznaczone, a więc przede wszystkim aerozol.

Producent leku

Producentem leku jest AZIENDE CH.ANGELINI.

1.9. Tantum Verde - pod jakimi postaciami występuje?**

Pastylek do ssania, syropu i aerozolu.

1.10. Tantum Verde - czy lek stosować można jedynie w przypadku dolegliwości związanych z infekcjami gardła?**

Można go stosować również w przypadku stanów zapalnych jamy ustnej, aft i pleśniawek oraz do gojenia ran po zabiegach chirurgicznych w górnym odcinku dróg oddechowych i przewodu pokarmowego.

Wielką zaletą tego preparatu jest szeroka gama jego postaci terapeutycznych. Chociaż najwygodniejsze w stosowaniu są niewątpliwie pastylki, warto zwrócić uwagę również na płyny i aerozole, które mają szersze zastosowanie. Można ich używać nie tylko w bólu gardła, ale też w różnych schorzeniach jamy ustnej (afty, nadżerki, pęcherze, choroby dziąseł).

2. Tantum Verde - charakterystyka

TANTUM VERDE to zalecane przez lekarzy skuteczne leki eliminujące ból gardła, objawy zakażeń oraz stany zapalne jamy ustnej.

Stosowane są miejscowo, dzięki czemu zawarte w nich substancje czynne przenikają do krwi w znikomej ilości, co minimalizuje ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Jak utrzymać zdrowe gardło?
Jak utrzymać zdrowe gardło? [7 zdjęć]

Często zapominamy, aby dbać o gardło dopóki nie zacznie nas boleć, puchnąć lub piec. Chore gardło potrafi

zobacz galerię

Sekret działania Tantum Verde tkwi w zastosowanej substancji o nazwie benzydamina, która wykazuje kompleksowe działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, miejscowo znieczulające i antyseptyczne.

Właściwości związku sprawiają, że leki mogą być stosowane nie tylko przy bólu gardła, ale także w przypadku innych dolegliwości wywołanych przez zakażenia bakteryjne i wirusowe skutkujące zapaleniem błon śluzowych jamy ustnej.

Warto sięgnąć po TANTUM VERDE, by zwalczyć bolesne afty i pleśniawki. Jego podawanie zalecane jest ponadto dzieciom podczas bolesnego ząbkowania.

Dodatkowo Tantum Verde może być stosowany po radioterapii, zabiegach laryngologicznych (np. usunięciu migdałków), w stomatologii oraz po intubacji.

Dzięki wysokiej jakości aplikatora, stosowanie leku Tantum Verde jest bezpieczne, a substancja trafia bezpośrednio do źródła bólu, w miejsce zapalenia.

Substancja czynna

Substancją czynną jest chlorowodowek beznzydaminy. Jedna dawka zawiera zawiera 0,17 ml roztworu.

Leku Tantum Verde nie powinny stosować osoby, u których obserwuje się nadwrażliwość na substancję czynną lub którąkolwiek z innych substancji pomocniczych. Dostępny jest bez recepty.

3. Tantum Verde - rodzaje

Tantum TANTUM VERDE występuje pod wieloma postaciami, a różne stężenie benzydaminy sprawia, że po lek mogą sięgnąć osoby w każdym wieku, niezależnie od stopnia natężenia objawów choroby.

3.1. Tantum Verde - aerozol

TANTUM VERDE Aerozol może być stosowany nawet u najmniejszych pacjentów, co jest tym łatwiejsze, że lek ma przyjemny smak. W przypadku maluchów poniżej 6. roku życia zaleca się podawanie 1 dawki na 4 kg masy ciała, 2–6 razy w ciągu doby. Dzieciom do 12 lat – 4 dawki, 2-6 razy dziennie, natomiast starsze pociechy i dorośli mogą przyjmować od 4 do 8 dawek 2–6 razy w ciągu 24 godzin.

3.2. Tantum Verde - pastylki

TANTUM VERDE Pastylki do ssania w szybkim tempie łagodzą ból, redukują zaczerwienienie i obrzęk, przynosząc znaczną ulgę. Do wyboru mamy cztery smaki: miętowy, cytrynowy, miodowo-pomarańczowy oraz eukaliptusowy. Optymalne rezultaty leczenia zapewnią 3 pastylki na dobę.

3.3. Tantum Verde - forte aerozol

TANTUM VERDE FORTE Aerozol może być stosowany przez osoby dorosłe, które w ciągu 24 h przyjąć mogą od 2–4 dawek. Ze względu na niewielkie opakowanie lek jest wygodny w użytkowaniu – można mieć go przy sobie w każdych okolicznościach. Zdwojona ilość benzydaminy szybko hamuje rozwój stanu zapalnego.

3.4. Tantum Verde - roztwór do płukania

TANTUM VERDE Roztwór do płukania pozwala zredukować przekrwienie i obrzęk. Niewielką ilością rozcieńczonego wodą płynu należy płukać gardło i jamę ustną przez 20–30 sekund 2–3 razy w ciągu doby. Ulgę przynosi natychmiastowe działanie znieczulające.

Warto wiedzieć, że preparat Tantum Verde został okrzyknięty SUPERPRODUKTEM roku 2006 przez magazyn dla rodziców. O werdykcie zadecydowali specjaliści z Instytutu Matki i Dziecka oraz z Centrum Zdrowia Dziecka, a także sami rodzice.

Jeżeli chcemy szybko pozbyć się uciążliwych dolegliwości związanych z bólem gardła, TANTUM VERDE jest odpowiednim i bezpiecznym rozwiązaniem zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

TANTUM VERDE® - apteka-melissa.pl
TANTUM VERDE® - aptekaolmed.pl
TANTUM VERDE® - wapteka.pl
TANTUM VERDE® - aptekamax24.pl
TANTUM VERDE® - aptekarnia.com

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.