Trwa ładowanie...

Vitafon – opis, zalety, wskazania, przeciwwskazania

Vitafon to urządzenie wykorzystujące wibroakustyczne metody leczenia. Terapia ta polega na stosowaniu w miejscu zmian chorobowych drgań akustycznych o zmiennej częstotliwości. Ta nieinwazyjna metoda leczenia pozwala znacznie poprawić przepływ zarówno krwi jak i limfy. Vitafon ma zastosowanie nie tylko w przypadku chorób narządu ruchu, ale również może korzystnie wpływać na nerki i wątrobę - znacznie poprawiając ich wydajność.

spis treści

1. Vitafon - opis

Vitafon został opracowany w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku, od tamtego czasu jest wykorzystywany w wielu krajach zarówno w leczeniu jak i profilaktyce chorób. Zasada działania urządzenia Vitafon opiera się na wykorzystaniu mikrowibracji. Uzyskanie efektów medycznych jest możliwe dzięki temu, że Vitafon generuje mikrowibracjami o częstotliwości i amplitudzie zgodnej z drganiami naturalnie występującymi w organizmie. Vitafon jest w stanie znacznie zwiększyć ukrwienie i poprawić krążenie limfy w obszarze objętym chorobą, co bardzo poprawia skuteczność leczenia.

Zobacz film: "Leczenie niewydolności żył kończyn dolnych"

W opinii wielu specjalistów oddziaływanie wibroakustyczne ma korzystny wpływ na tkanki organizmu. Jak się okazuje nie tylko poprawia przepływ krwi oraz limfy, ale również dostarcza mikrowibracji, które przez wielu uznawane są za jeden z podstawowych zasobów organizmu.

Reumatoidalne zapalenie stawów (prezentacja edukacyjna)
Reumatoidalne zapalenie stawów (prezentacja edukacyjna) [13 zdjęć]

Co to jest reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)? Jest to choroba autoimmunologiczna, która powoduje

zobacz galerię

2. Vitafon – zalety

Zastosowanie aparatu Vitafon pozwala w sposób nieinwazyjny wspomóc organizm w walce z chorobą. Terapia wibroakustyczna wspomaga naturalne procesy fizjologiczne oraz immunologiczne. Dzięki drganiom o odpowiedniej częstotliwości i amplitudzie możliwe jest odprowadzenie nadmiaru płynów, prawidłowe odżywianiu komórek a także stymulacja krążenia.

Terapia wibroakustyczna nie tylko daje świetne rezultaty w czasie leczenia, ale również w trakcie profilaktyki. Dlatego używanie aparatu przez osoby zdrowe również ma sens i przynosi wiele korzyści. Może na przykład poprawić funkcjonowanie nerek i wątroby.

3. Vitafon – wskazania

Vitafon bardzo często jest wykorzystywany w terapii zespołów bólowych o silnym i przewlekłym charakterze np. u osób po złamaniu kończyny lub cierpiących na mocny ból kręgosłupa. Vitafon jest również pomocny w terapii zwyrodnień, artretyzmu, urazów i zapalenia stawów.

Terapia wibroakustyczna jest najczęściej wykorzystywana w przypadku osób przewlekle chorych oraz starszych. Wskazaniami do zastosowania urządzenia Vitafon są także takie schorzenia jak: alergie, haluksy, nadciśnienie, obrzęki kończyn dolnych, ostroga piętowa, zapalenie korzonków.

4. Vitafon – przeciwwskazania

Przeciwskazaniami do zastosowania terapii wibroakustycznej są między innymi: ciąża, miażdżyca, zakrzepowe zapalenie żył, choroby zakaźne, gorączka. Urządzenia Vitafon nie należy również stosować w pobliżu miejsca działania stymulatora serca.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza