Trwa ładowanie...

Wycofanie serii kropli do oczu Xaloptic Free. Powodem zanieczyszczenie

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu kropli do oczu Xaliptic Free. W jednej serii leku wykryto zanieczyszczenie, które może zagrażać zdrowiu. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

1. Powód wycofania kropli Xaloptic Free

Główny Inspektorat Farmaceutyczny otrzymał protokół z badań przeprowadzonych przez Narodowy Instytut Leków, z którego wynika, że próbka leku przesłana do badania nie spełnia wymagań specyfikacji wytwórcy w zakresie parametrów związanych z zawartością zanieczyszczeń.

W związku ze stwierdzeniem wady jakościowej, GIF podjął decyzję o wycofaniu na terenie całego kraju leku Xaloptic Free, krople do oczu w roztworze o numerze serii: 511017 (data ważności: 06.2020). Podmiotem odpowiedzialnym za ten lek są Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

Zobacz film: "Osoby z brązowymi oczami bardziej narażone na SAD"

2. Krople do oczu dla dzieci i dorosłych

Krople do oczu Xaloptic Free stosowane są w celu obniżenia podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u osób z jaskrą otwartego kąta i z nadciśnieniem wewnątrzgałkowym. Może być również stosowany u dzieci i młodzieży, u których występuje zwiększone ciśnienie śródgałkowe lub jaskry dziecięcej.

Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest nadwrażliwość na substancję czynną lub inne składniki preparatu oraz okres ciąży i karmienia piersią.

Dowiedz się więcej:

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Wycofanie kropli do oczy Xaloptic Free
Wycofanie kropli do oczy Xaloptic Free (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza