Przejdź na WP

Wycofanie serii kropli do oczu Xaloptic Free. Powodem zanieczyszczenie

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu kropli do oczu Xaliptic Free. W jednej serii leku wykryto zanieczyszczenie, które może zagrażać zdrowiu. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Zobacz film: "Osoby z brązowymi oczami bardziej narażone na SAD"

1. Powód wycofania kropli Xaloptic Free

Główny Inspektorat Farmaceutyczny otrzymał protokół z badań przeprowadzonych przez Narodowy Instytut Leków, z którego wynika, że próbka leku przesłana do badania nie spełnia wymagań specyfikacji wytwórcy w zakresie parametrów związanych z zawartością zanieczyszczeń.

W związku ze stwierdzeniem wady jakościowej, GIF podjął decyzję o wycofaniu na terenie całego kraju leku Xaloptic Free, krople do oczu w roztworze o numerze serii: 511017 (data ważności: 06.2020). Podmiotem odpowiedzialnym za ten lek są Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.

2. Krople do oczu dla dzieci i dorosłych

Krople do oczu Xaloptic Free stosowane są w celu obniżenia podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u osób z jaskrą otwartego kąta i z nadciśnieniem wewnątrzgałkowym. Może być również stosowany u dzieci i młodzieży, u których występuje zwiększone ciśnienie śródgałkowe lub jaskry dziecięcej.

Wycofanie kropli do oczy Xaloptic Free
Wycofanie kropli do oczy Xaloptic Free (123rf.com)

Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest nadwrażliwość na substancję czynną lub inne składniki preparatu oraz okres ciąży i karmienia piersią.

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy