Trwa ładowanie...

Xefo Rapid - charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne

Xefo Rapid jest lekiem przeciwzapalnym i przeciwbólowym działającym na układ mięśniowo-szkieletowy. Lek Xefo Rapid jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu ostrego bólu.

spis treści

1. Charakterystyka leku Xefo Rapid

Xefo Rapid to niesteroidowy lek przeciwzapalny o działaniu przeciwbólowym. Substancją czynną leku Xefo Rapid jest lornoksykam. Xefo Rapid szybko i prawie całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego. Po podaniu doustnym maksymalne stężenie we krwi uzyskiwane jest w ciągu 30 minut po podaniu preparatu.

Zobacz film: "Najlepsze ćwiczenia na kręgosłup"

Lek Xefo Rapid ze względu na swoje skutki uboczne może utrudniać prowadzenie pojazdów oraz obsługiwanie urządzeń mechanicznych.

Cena leku Xefo Rapid to ok. 10 zł za 10 tabletek.

2. Wskazania do stosowania leku Xefo Rapid

Preparat Xefo Rapid jest stosowany w leczeniu krótkotrwałego i ostrego bólu. Xefo Rapid działa także przeciwzapalnie.

10 sposobów na złagodzenie chronicznego bólu
10 sposobów na złagodzenie chronicznego bólu [10 zdjęć]

Z powodu bólu nie uprawiasz sportu i koło się zamyka, ale bez ćwiczeń zanika jędrność mięśni i siła,

zobacz galerię

3. Kiedy nie należy stosować leku?

Przeciwwskazania do stosowania leku Xefo Rapid to: nadwrażliwość na substancje stosowane w leku, ciężka niewydolność serca, krwawienie z przewodu pokarmowego, krwawienie z mózgu oraz inne powikłania związane z krwotokami.

Przeciwwskazaniem do stosowania leku Xefo Rapid jest również choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Zaburzenia czynności wątroby, nerek, a także trzeci trymestr ciąży.

4. Jak bezpiecznie dawkować Xefo Rapid?

Xefo Rapid ma postać tabletek powlekanych. Lek Xefo Rapid przyjmuje się doustnie. Początkowa dawka leku Xefo Rapid to 16 mg na dobę. Po upływie 12 godzin lekarz może zalecić przyjęcie dodatkowej dawki 8 mg. W późniejszym leczeniu lekiem Xefo Rapid pacjent przyjmuje 8-16 mg na dobę.

Leku Xefo Rapid nie powinny stosować osoby poniżej 18. roku życia. Nie ma konieczności modyfikowania dawki u pacjentów w podeszłym wieku.

Zobacz także:

5. Działania niepożądane i skutki uboczne

Działania niepożądane leku Xefo Rapid to: ból głowy, zawroty głow, nudności, bóle brzucha, biegunka, wymioty, a także objawy dyseptyczne. Pacjenci stosujący lek Xefo Rapid skarąż się czasami na brak apetytu, bezsenność, depresję, zapalenie spojówek, szumy uszne, kołatanie serca czy zaczerwienienia skóry.

Skutki uboczne leku Xefo Rapid to także: suchość w ustach, ból w nadbrzuszu, wrzody żołądka, wrzód dwunastnicy, wysypka, pokrzywk, ból stawów, nadmierne pocenie się, świąd oraz zmęczenie.

Inne działania niepożądane przy stosowaniu leku Xefo Rapid to także: zapalenie błony śluzowej, obrzęki, wahania masy ciała oraz reumatoidalne zapalenie stawów i kości.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza