25-letni Cormac Roth zmarł na raka komórek zarodkowych. Takie objawy daje ten nowotwór
Tim Roth zmaga się z ogromną stratą. Znany hollywoodzki aktor musiał pochować swojego syna, który walczył z chorobą nowotworową. Cormac Roth odszedł, mając zaledwie 25 lat.
1. Syn Tima Rotha nie żyje
W poniedziałek 31 października w mediach pojawiła się smutna informacja. W wieku 25 lat zmarł Cormac Roth. Wprawdzie syn wybitnego aktora Tima Rotha odszedł 16 października, ale wiadomość o jego śmierci ujrzała światło dzienne dopiero pod koniec miesiąca.
Rok temu lekarze zdiagnozowali u niego nowotwór komórek zarodkowych. Cormac dzielnie walczył o swoje zdrowie i życie, ale niestety nie pomogły mu chemioterapia, przeszczepy, operacje, transfuzje, ani przyjmowane przez niego leki.
Kiedy dowiedział się o swoich problemach zdrowotnych, choroba była w trzecim stadium zaawansowania. Na serwisie informacyjnym "Variety" opublikowano oświadczenie najbliższych zmarłego 25-latka. Rodzina pożegnała go chwytającymi za serce słowami.
”Był kulą energii, a jego duch był pełen światła i dobroci. Był także ucieleśnieniem uprzejmości. Delikatna dusza, która przyniosła tyle szczęścia i nadziei tym, którzy byli wokół niego. Smutek pojawia się falami, tak samo jak łzy i śmiech, kiedy myślimy o tym pięknym chłopcu, który był z nami przez 25 lat. Nieposkromione, radosne, szalone i wspaniałe dziecko. Dopiero od niedawna mężczyzna. Kochamy go. Pozostanie z nami na zawsze” - napisali najbliżsi Cormaca Rotha.
2. Kim był Cormac Roth?
Cormac Roth był synem aktora znanego z takich filmów jak "Wściekłe Psy", ”Pulp Fiction” i ”Cztery pokoje”. Poza tym grał na gitarze, komponował własne utwory muzyczne i był producentem. Cztery lata temu wydał płytę pod tytułem ”Python".
3. Nowotwory zarodkowe
Nowotwory zarodkowe (ang. germ cell tumor, GCT) to inaczej nowotwory germinalne. Występują zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Jest to rzadka grupa nowotworów. Zwykle mają one charakter łagodny, ale zdarza się, że są wyjątkowo złośliwe. Ta grupa nowotworów powstaje z komórek zarodkowych, ostatecznie różnicujących się w komórki tworzące różne narządy, w tym komórki płciowe. Najczęściej rak atakuje jajniki, jądra, ale też ośrodkowy układ nerowy.
Do raków zarodkowych zalicza się: rozrodczaka, nowotwór pęcherzyka żółtkowego, nabłoniaka kosmówkowego, potworniaki.
Objawy raka zarodkowego są bardzo zróżnicowane, ale często "przywiązują" chorego do domu. Są to:
- dolegliwości ze strony układu pokarmowego i moczowego,
- ból i powiększenie obwodu brzucha,
- wzdęcia,
- krwawienia z dróg rodnych,
- bóle w okolicy lędźwiowej,
- bóle brzucha,
- powiększenie węzłów chłonnych,
- kaszel,
- krwioplucie,
- duszność.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Treści w naszych serwisach służą celom informacyjno-edukacyjnym i nie zastępują konsultacji lekarskiej. Przed podjęciem decyzji zdrowotnych skonsultuj się ze specjalistą.