Trwa ładowanie...

Akupunktura na odchudzanie

Akupunktura na odchudzanie to niecodzienny sposób na zgubienie zbędnych kilogramów. Współczesny świat chętnie jednak sięga do czasów starożytnych, aby z mądrości przodków czerpać wiedzę na temat naturalnych metod leczenia. Według tradycyjnej chińskiej medycyny problemy zdrowotne wynikają z nieprawidłowego przepływu energii przez ciało człowieka. Odzyskanie pełnej równowagi energetycznej – a także równowagi ciała i duszy – może być zapewnione dzięki akupunkturze. A czy istnieje coś takiego, jak akupunktura na odchudzanie? Czy nadwaga i otyłość mogą zostać wyleczone dzięki nakłuwaniu ciała igłami?

1. Jak działa akupunktura?

Akupunktura to technika leczenia, która wywodzi się ze starożytnego Wschodu. Służy do redukowania bólu i przywrócenia równowagi energii w organizmie. Współcześnie nie stosuje się akupunktury jako jedynej metody leczenia, ale jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej. W Polsce zabiegi leczenia akupunkturą może przeprowadzać wyłącznie osoba posiadająca uprawnienia do wykonywania zawodu lekarza. Według chińskiej medycyny, przez ciało człowieka przepływa energia życia Qi. Choroby i zaburzenia pojawiają się wskutek zablokowania meridianów lub zaburzenia równowagi energii Qi. Przemieszcza się ona dzięki meridianom, czyli „tunelom” łączącym poszczególne miejsca i narządy organizmu. Punktów akupunktury jest ponad 400. Meridiany to system „dróg” wewnątrz ciała, poprzez które przepływa energia życiowa. Dodatkowo wewnątrz ciała znajdują się meridiany nadzwyczajne. Punkty akupunktury stymuluje się igłami, aby pobudzić prawidłowy przepływ energii przez ciało. Prawidłowa lokalizacja punktów akupunkturowych jest bezwarunkowo konieczna, w celu przypadkowego nienakłuwania punktów. Punkty to miejsca, których nakłucie powoduje zaburzenia homeostazy, doprowadzając nawet do śmierci.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

2. Odchudzające właściwości akupunktury

Akupunktura na odchudzanie to dość nowy pomysł. Pojawił się z prostego powodu: bardzo wielu ludzi cierpi na otyłość, która prowadzi bezpośrednio do wielu zaburzeń, takich jak cukrzyca, miażdżyca czy choćby depresja. Akupunktura może pomóc osobom, które chcą schudnąć. Dzięki stymulacji ciała igłami zwiększa się metabolizm oraz energia u pacjenta. Oprócz tego, akupunktura relaksuje i pomaga pozbyć się stresu. Pomoże więc osobom, które „zjada” stres. Według badań, stosowanie tylko akupunktury nie wpływało na spadek wagi u pacjentów. Natomiast w połączeniu z ćwiczeniami i rozsądną dietą, akupunktura zwiększała ilość zrzucanych kilogramów. Z tego wniosek, że aby akupunktura była naprawdę skuteczna, trzeba przestrzegać zdrowej, zbilansowanej diety i uprawiać ćwiczenia fizyczne kilka razy w tygodniu. U bardzo niewielu osób zaobserwowano kilka niepożądanych skutków ubocznych podczas stosowania akupunktury, ale dopiero po 4 tygodniach terapii. Były to: bóle głowy, zaburzenia równowagi i mdłości.

Pamiętajmy, że akupunktura na pewno pomoże w osiągnięciu zdrowej wagi ciała osobom, które starają się zdrowo odchudzać, jednak nie jest ona „cudownym środkiem”, który samoczynnie spali nadmierny tłuszcz. O to musimy się także postarać sami – przestrzegając diety i ćwicząc kilka razy w tygodniu.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza