Trwa ładowanie...

Anatomia intymna

Anatomia seksualna – to właśnie jej znajomość jest kluczem do sukcesu za drzwiami sypialni. Bez dokładnej znajomości swoich ciał partnerzy skazują się na przypadkowe wzloty i upadki. Aby w pełni zapanować nad przebiegiem aktu miłosnego, warto znać mapę erogenną ciała. Anatomia kobiety i mężczyzny jest różna, co innego więc często podnieca panów, a co innego – kobiety. Jeśli chodzi o kobiece genitalia oraz ukryte części łechtaczki, trzeba dużo wprawy i doświadczenia, by móc je wyczuć.


Pomóc mogą zmysły, a szczególnie dotyk. Zewnętrzne narządy płciowe żeńskie to srom. Składają się na nie: wzgórek łonowy, wargi sromowe większe i mniejsze,

Strefy erogenne kobiety - zdjęcia
Strefy erogenne kobiety - zdjęcia

Na ciele istnieją miejsca szczególnie podatne na dotyk, które nazywane są strefami erogennymi.

zobacz galerię
Zobacz film: "Alkohol i seks"

przedsionek pochwy, ujście pochwy, łechtaczka, spoidło przednie i tylne warg sromowych oraz wędzidełko warg sromowych. Męskie narządy płciowe zewnętrzne to prącie oraz moszna. Czy penisjest najbardziej erogenną sferą u panów? Wydaje się, że tak. U większości mężczyzn członek jest z pewnością niekwestionowanym królem sfer erogennych. Natomiast pierwszy dotyk warg sromowych lub łechtaczki najczęściej nie powoduje pobudzenia seksualnego, a wręcz przeciwnie – może okazać się dla kobiety nieprzyjemny. Z tego powodu, pieszczoty najlepiej rozpocząć od innych miejsc erogennych, a dopiero w drugiej kolejności skupić się na dolnych partiach ciała. Mężczyzna na pieszczoty reaguje w inny sposób i można go w bardzo prosty sposób pobudzić. Wszelkiego rodzaju stymulacja, np. dotykanie, czy masowanie członka u mężczyzny niepobudzonego, powoduje podniecenie i niemal natychmiastową gotowość do odbycia stosunku. Punkty erogenne u mężczyzny skupione są przede wszystkim w okolicy krocza. Dlatego podczas miłosnej gry wstępnej najwięcej uwagi warto poświęcić temu właśnie miejscu. Jednak poza tą jedną sferą erogenną, inne czułe punkty mogą być rozmieszczone w różnych partiach ciała mężczyzny i to, co okaże się pobudzające dla jednego pana, może być drażniące lub nawet bolesne dla drugiego.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Magdalena Boniuk
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza