Trwa ładowanie...

Chlorochinaldin – właściwości, skład leku, dawkowanie, skutki uboczne, opinie

Avatar placeholder
Patrycja Nowak 30.03.2021 23:19
Chlorochinaldin – właściwości, skład leku, dawkowanie, skutki uboczne, opinie
Chlorochinaldin – właściwości, skład leku, dawkowanie, skutki uboczne, opinie

Jesień i zima to okres wzmożonego rozwoju infekcji bakteryjnych. Szczególnie podatne na zakażenia jest gardło. Dyskomfort związany z bólem gardła jest jednym z najnieprzyjemniejszych. Powstaje problem z przełykaniem i przyjmowaniem płynów i posiłków. Na szczęście można sięgnąć po leki przeciwbólowe dostępne w bez recepty w każdej aptece. Jednym z nich jest Chlorochinaldin.

spis treści

1. Chlorochinaldin – właściwości

Lek Chlorochinaldin to preparat o odkażający, stosowany w przypadku infekcji bakteryjnych jamy ustnej i dziąseł. Stosuje się go ponadto w leczeniu pleśniawek oraz zakażenia grzybicznego jamy ustnej i gardła po kuracji antybiotykowej. Tabletki Chlorochinaldin do ssania to jedyna forma w której możemy zakupić ten lek. Opakowanie Chlorochinaldin zawiera 20 lub 40 tabletek.

2. Chlorochinaldin – skład leku

Podstawowy składnik leku Chlorochinaldin to substancja o nazwie chlorchinaldol. Jest antyseptykiem, a jej głównym zadaniem jest odkażanie miejsc zainfekowanych bakteriami, grzybami oraz pierwotniakami. Substancja wiąże jony metali i zapobiega procesom rozrodczym drobnoustrojów.

Zobacz film: "Mikstura na ból gardła. Przygotujesz ją w domu"

Pozostałe składniki leku Chlorochinaldin to: kwas cytrynowy jednowodny, sacharoza, karmeloza sodowa, talk oraz magnez stearynian.

3. Chlorochinaldin – dawkowanie

Lek należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. Przekroczenie dziennej dawki leku może spowodować powikłania oraz zagrozić życiu lub zdrowiu.

Leku Chlorochinaldin przyjmuje się doustnie doustnie. Zaleca się stosować 1 tabletkę co 1-2 godziny. Nie należy stosować dawki większej niż 10 tabletek do na dobę. Tabletki do ssania Chlorochinaldin nie należy rozgryzać. Nie należy leku popijać ani zażywać w trakcie posiłku.

4. Chlorochinaldin – skutki uboczne

Nie należy przyjmować leku Chlorochinaldin jeżeli którykolwiek z jego składników wywołuje uczulenie lub jest nietolerowany przez organizm.

Warto wiedzieć:

Długotrwałe stosowanie preparatu Chlorochinaldin może wywołać niepożądane skutki w postaci zaburzeń żołądkowo-jelitowych oraz uszkodzeń nerwu wzrokowego i zapaleń wielonerwowych. Jeżeli wystąpią dolegliwości neurologiczne w postaci zaburzenia czucia lub osłabienia mięśni należy rozważyć odstawienie preparatu Chlorochinaldin i konsultację z lekarzem.

Długotrwałe stosowanie Chlorochinaldin może mieć negatywny wpływ na zęby – lek powoduje osłabienie szkliwa zębów co może prowadzić do próchnicy i podrażnienia okostnej. Dodatkowo możliwe objawy stosowania Chlorochinaldin to podrażnienie błony śluzowej, świąd oraz reakcje alergiczne w postaci wysypki lub pokrzywki.

5. Chlorochinaldin – opinie

Opinie o leku Chlorochinaldin są na ogół pozytywne. Niektórym przeszkadza postać twardych pastylek, które są nieprzyjemne w trakcie ssania i mają charakterystyczny posmak.

Inni twierdzą, że lek mógłby działać szybciej. Wysychające usta oraz mrowienie języka to najczęstsze powoty netywnych opinii o Chlorochinaldin.

Zaleta preparatu Chlorochinaldin to jego przystępna cena.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze