Trwa ładowanie...

Colon C – skład i działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, cena

Jeśli cierpisz na zaparcia, możesz wspomóc się suplementami diety. Jednym z nich jest Colon C. Preparat ten wspomaga pracę jelit, dzięki czemu eliminuje problem zaparć. Preparat przyjmuje się doustnie po rozrobieniu granulatu z płynem. Colon C reguluje też wypróżnienia. Jaki jest jego skład, czy wszyscy mogą przyjmować Colon C? Gdzie można kupić preparat i jaka jest jego cena? Odpowiedzi poniżej.

spis treści

1. Colon C – skład i działanie

Colon C w swoim składzie zawiera łupiny nasion babki jajowatej, inulinę z cykorii, a także bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium lactis. Na czym polega działanie preparatu Colon C? Przede wszystkim łupiny babki jajowatej są bogatym źródłem błonnika, który ma zdolność pęcznienia, przesuwania zalegających w jelitach mas oraz dawania uczucia sytości.

Zobacz film: "Coraz więcej osób boryka się ze wstydliwym problemem. Cierpi na zaparcia. Jak sobie z tym radzić?"

Dzięki temu rytm wypróżnień jest uregulowany, praca jelit ułatwiona oraz – dodatkowo – stężenie cholesterolu we krwi kontrolowane. Kolejny składnik Colon C, czyli inulina z cykorii, pomaga kontrolować wagę, natomiast bakterie kwasu mlekowego wpływają na rozwój naturalnej flory bakteryjnej.

2. Colon C – wskazania

Wspomaganie perystaltyki jelit, uzupełnienie diety w błonnik, regulacja wypróżnień, kontrolowanie masy ciała, a także dbanie o naturalną florę bakteryjną to główne wskazania do zażywania suplementu Colon C. Suplement mogą zażywać dorośli o raz dzieci, które ukończyły 12. rok życia.

Fakty i mity o problemach z wypróżnianiem
Fakty i mity o problemach z wypróżnianiem [10 zdjęć]

To, jak często następuje wypróżnienie, zależy indywidualnie od danej osoby. Niektórzy wypróżniają się

zobacz galerię

3. Colon C – przeciwwskazania

Suplement, jakim jest Colon C, nie może być zawsze i przez każdego stosowany. Przede wszystkim główne przeciwwskazanie do zażywania preparatu Colon C to uczulenie lub nadwrażliwość na którykolwiek ze składników. Jeżeli cierpisz na różne schorzenia lub zażywasz jakieś leki, przed przyjęciem preparatu Colon C skonsultuj się ze swoim lekarzem, który zdecyduje, czy przyjmowanie suplementu jest bezpieczne i jaka powinna być odpowiednia dawka.

Również kobiety będące w ciąży lub karmiące piersią powinny skonsultować z lekarzem korzyści i zagrożenia płynące z przyjmowania preparatu Colon C. Na chwilę obecną nie ma danych potwierdzających bezpieczeństwo zażywania suplementu przez kobiety ciężarne i karmiące piersią.

4. Colon C – dawkowanie

Suplement Colon C ma postać granulatu służącego do przygotowania zawiesiny. Określone przez producenta dawkowanie Colon C zakłada przyjmowanie dwa razy na dobę po jednej czubatej łyżeczce (5 g) zmieszanej z połową szklanki płynu. Do przygotowania zawiesiny może posłużyć np. woda lub sok. Colon C przyjmuje się rano i wieczorem przez zjedzeniem posiłku. Zawiesinę popij dodatkowo szklanką np. wody.

Producent wskazuje też, że po około dwóch tygodnia przyjmowania preparatu Colon C można zmniejszyć zażywaną dawkę o połowę. Pamiętaj, by nie przekraczać zalecanej porcji preparatu Colon C. Co ważne, suplement ten nie może być stosowany jako zamiennik zbilansowanej diety – ma ją jedynie wspomagać.

Zobacz także:

5. Colon C – cena

Jedno opakowanie suplementu Colon zawiera 20 dziennych porcji. Cena suplementu diety Colon C waha się w granicach 30 zł. Suplement dostępny jest w aptekach bez recepty.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza