Trwa ładowanie...

Fervex - charakterystyka, smak malinowy, fervex D, fervex junior

Fervex to kompleksowy lek, który zwalcza objawy przeziębienia i grypy. Na rynku dostępny jest Fervex tradycyjny, Fervex malinowy, Fervex D oraz Fervex Junior. Jest to lek dostępny w aptece bez recpety. Przeziębienie i grypa to najczęstsze choroby jakie dopadają nas w okresie jesienno - zimowym.

spis treści

1. Fervex - charakterystyka

Fervex to kompleksowy lek, który zwalcza objawy grypy i przeziębienia takie jak: gorącza, ból głowy, ból gardła, ból mięśni oraz stawów, katar, kichanie oraz łzawienie. Przeziębienie i grypa to choroby bardzo częste. Objawy przeziębienia oraz grypy są bardzo uciążliwe dlatego każdy chce jak najszybciej się ich pozbyć. Fervex występuje w postaci saszetek. Zawartość saszetki należy rozpuścić w gorącej wodzie.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Jak rozpoznać grypę?"

Rozgrzewający napój ma smak cytrynowy i wspomaga organizm w walce z chorobą. W skład fervexu wchodzą trzy składniki aktywne: paracetamol - działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo (ból gardła, ból głowy oraz ból mięśni), feniramina - zmniejsza przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa oraz wytwarzanie i wyciek wydzieliny z nosa, hamuje odruch kichania oraz łzawienie, witamina c - wzmacnia odporność oraz skraca czas trwania grypy i przeziębienia.

Fervex mogą stosować dorośli oraz dzieci powyżej 15. roku życia. Zalecana dawka fervexu to 1 saszetka dwa lub trzy razy na dobę (co najmniej co cztery godziny).

Jak w tym roku uniknąć przeziębienia i grypy?
Jak w tym roku uniknąć przeziębienia i grypy? [6 zdjęć]

Zapomnij o antybiotykach, zwolnieniach lekarskich, złym samopoczuciu, cieknącym nosie i wydatkach na

zobacz galerię

2. Fervex - smak malinowy

Na rynku dostępny jest także fervex o smaku malinowym, który także jest lekiem kompleksowym, który zwalcza objawy grypy i przeziębienia. Skład oraz działanie fervexu o smaku malinowym jest takie same jak działanie podstawowej wersji. Rodzaje te różnią się od siebie jedynie smakiem, ponieważ fervex tradycyjny ma smak cytrynowy, a drugi malinowy.

3. Fervex - fervex D

Kolejnym lekiem, który można dostać w aptece, jest Fervex D. Fervex D to podstawowa wersja leku, tylko bez cukru, dlatego stosować go mogą osoby chorujące na cukrzycę. Poza tym lek zawiera takie same substancje czynne, wykazuje takie same działanie oraz występuje w formie saszetek.

4. Fervex junior

Kolejnym produktem dostępnym na rynku jest Fervex junior. Lek ten posiada ten sam skład oraz zwalcza wszystkie najbardziej uciażliwe objawy przeziębienia i grypy. Ma smak malinowy i przenaczony jest dla dzieci powyżej szóstego roku życia. Również występuje w formie saszetek, z których należy przygotować gorący i rozgrzewający napój do picia. Dzięki temu, że fervex posiada smak malinowy dzieci dużo łatwiej oraz dużo chętniej po niego sięgają.

Zobacz także:

5. Fervex - przeziębienie i grypa

Przeziębienie i grypa to bardzo uciążliwe choroby. Gorączka, ból głowy, ból gardła, ból mięśni sprawiają, że człowiek jest obolały i zmęczony. Aby skutecznie zwalczać objawy przeziębienia i grypy, najlepiej udać się do lekarza, jednak czasmi zdarza się, że trzeba przeczekać aż objawy same ustąpią, ponieważ nie należy w niektórych przypadkach sięgać po antybiotyki. Warto w takich sytuacjach wspomóc kurację lekami dostępnymi bez recepty, które łagodzą objawy choroby. Do takich preparatów zalicza się na przykład Fervex.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Fervex mogą stosować dorośli oraz dzieci powyżej 15. roku życia
Fervex mogą stosować dorośli oraz dzieci powyżej 15. roku życia (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza