Grupa krwi 0 – charakterystyka, dieta

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że grupa krwi ma bezpośredni wpływ na nasze życie. Niektórzy naukowcy uważają, że grupa krwi determinuje w pewnym stopniu działanie naszego układu odpornościowego a także ma wpływa na preferencje żywieniowe. Jeśli jesteś osobą o grupie krwi 0 to sprawdź jakie są jej mocne i słabe strony oraz jak się powinieneś odżywiać.

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

spis treści

1. Grupa krwi 0 - charakterystyka

Określenie grupy krwi jest możliwe dzięki wykonaniu specjalnych badań. W laboratorium sprawdza się pobraną krew pod kontem obecności antygenów (A, B) na powierzchni czerwonych krwinek:

  • w przypadku grupy krwi A występuje jedynie antygen A;
  • w przypadku grupy krwi B występuje jedynie antygen B;
  • w przypadku grupy krwi AB występują oba antygeny A i B;
  • w przypadku grupy krwi 0 nie występuje żaden z nich.
Worek z krwią grupy 0.
Worek z krwią grupy 0.

Według naukowców to właśnie grupa krwi 0 jest najstarsza ewolucyjnie. Panuje wśród nich przekonanie, że na samym początku istniała jedynie grupa krwi 0. Pierwsi ludzie odżywiali się głownie mięsem, ponieważ to właśnie ono stanowiło ich główne źródło kalorii. Wraz z rozwojem cywilizacji coraz większe znaczenie w diecie człowieka zaczęły odgrywać rośliny.  Według badaczy to właśnie w tym czasie zaczęły pojawiać się kolejne grupy krwi, najpierw A potem B a na samym końcu grupa AB.

Część badaczy twierdzi, że rodzaj grupy krwi ma bezpośredni wpływ na wiele aspektów życia. Dowodzą oni, że każda z grup ma swoje dobre i złe strony. Według nich posiadacze grupy krwi 0 mają wyjątkowo skuteczny układ immunologiczny, który niestety czasami ma inklinację do autoagresji.

Posiadacze grupy krwi 0 według tych badań mają też skłonność do zapadania na różne choroby, są wśród nich między innymi:

Zobacz także:

2. Grupa krwi 0 – dieta zgodna z grupą

Według tej teorii posiadacze grupy krwi 0 mają większe zapotrzebowanie na witaminy z grupy B. Dlatego dieta osób z grupą krwi 0 powinna być bogata w takie produkty spożywcze jak mięso. Natomiast powinni oni unikać spożywania produktów zbożowych, które im nie służą.

Produkty spożywcze, które powinny się znaleźć na talerzach osób z grupą krwi 0 to między innymi:

Posiadacze grupy krwi 0 powinni unikać spożywania takich produktów jak:

Głównym źródłem białka zwierzęcego w diecie osób z grupą krwi 0 powinny być ryby. Mięso ryb zapewnia organizmowi dużą dawkę wapnia, jednak nie zaspokaja go w całości.

Dieta zgodna z kształtem sylwetki
Dieta zgodna z kształtem sylwetki [6 zdjęć]

Postanowienia noworoczne to dla wielu osób tradycja. Zazwyczaj z początkiem nowego roku chcemy schudnąć,...

zobacz galerię

Należy pamiętać, że nie wszyscy naukowcy zgadzają się z tym, że grupa krwi ma znaczący wpływ na zdrowie człowieka. Przy ustalaniu diety zawsze trzeba brać pod uwagę uniwersalne zasady odżywiania. Grupa krwi 0 nie oznacza, że na pewno zachorujemy na daną chorobę. Może świadczyć jedynie o pewnych predyspozycjach do jej wystąpienia.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy