Trwa ładowanie...
Przejdź na WP

Hipnoza a odchudzanie

Czy warto stosować hipnozę, aby odchudzanie było bardziej efektywne? Istnieje wiele sztuczek i sposobów na to, jak pozbyć się nieznośnego brzucha i niepotrzebnego tłuszczu. Dlaczego hipnoterapia jest o wiele bardziej skuteczna niż stosowanie samej diety? Hipnoza może stanowić dodatkową motywację i determinację, prowadzącą w kierunku wyznaczonych celów. Pomoże uniknąć wielu pułapek żywieniowych, które mogą powodować zwiększenie masy ciała. Jak stracić zbędne kilogramy? Czy hipnoza na odchudzanie to dobra strategia walki z nadwagą?

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Psychoterapia par - razem czy osobno?"

1. Hipnoza na odchudzanie

Hipnoza jest doskonałym narzędziem do oddziaływania na część umysłu, która tworzy pragnienia i impulsy – odpowiedzialnej za wybór tego, co jesz. Trwała utrata masy ciała związana jest ze zmianą stylu życia – nie poprzez modne diety, lecz przez konsekwencję w nawykach żywieniowych w perspektywie długoterminowej. Hipnoza może pomóc wprowadzić zmiany i znacznie szybciej przynieść pożądane efekty diety.

Hipnoza stanowi podwójną korzyść. Z jednej strony, drastyczne diety i nienaturalne ograniczenie kalorii faktycznie pobudza ciało do przechowywania tłuszczu bardziej efektywnie. Z drugiej strony, jeżeli przez długi okres będziesz drastycznie ograniczać swój jadłospis, nadejdzie dzień, kiedy zabraknie ci silnej woli i stracisz kontrolę nad tym, co jesz. Biorąc pod uwagę psychologiczne podejście do hipnozy, za złymi nawykami żywieniowymi stoją wzorce głęboko ukryte w podświadomości człowieka. Właśnie w podświadomości tkwi sekret, dlatego odchudzanie hipnozą jest o wiele bardziej skuteczne niż tradycyjne diety.

2. Jak skutecznie schudnąć z brzucha?

Jeśli odchudzanie przebiega prawidłowo, to utrata masy ciała nie musi stanowić wielkiego wyzwania, jak to się większości ludziom wydaje. Dzięki zastosowaniu hipnozy można jeszcze na początku terapii poczuć się lepiej w trakcie właściwego reżimu diety. Chociaż nie ma „magicznej kuli”, która skupi się na tłuszczu w jamie brzusznej i spowoduje zmniejszenie obwodu talii do upragnionego rozmiaru, to przestrzegając poniższych zasad, można osiągnąć zauważalne efekty.

  • Dużo ruchu. Ćwiczenia aerobowe ułatwią utratę tłuszczu na całym ciele, w tym na brzuchu.
  • Ograniczenie liczby kalorii przez zastąpienie niektórych pokarmów innymi. Szybkie pozbycie się tłuszczu z brzucha jest możliwe tylko wtedy, gdy konsekwentnie ograniczamy ilość spożywanych kalorii.
  • Spożywanie produktów pełnoziarnistych. Dieta bogata w produkty pełnoziarniste prowadzi do zmiany reakcji glukozy i insuliny w organizmie, co przyspiesza spalanie tłuszczu i podskórnej tkanki tłuszczowej.
  • Więcej błonnika w diecie. Rozpuszczalny błonnik (jabłka, owies, wiśnie) obniża poziom insuliny w organizmie.
  • Motywowanie siebie poprzez zrozumienie ryzyka związanego z otyłością lub nadwagą. Utrata tłuszczu z brzucha nie musi mieć wyłącznie kosmetycznego celu. Otyłość wywołuje przecież choroby układu krążenia, cukrzycę itp. Zrozumienie zagadnień zdrowotnych związanych z wysokim poziomem tłuszczu może pomóc nam motywować się do walki ze zbędnymi kilogramami.
Hipnoza a odchudzanie
Hipnoza a odchudzanie (123RF)

Czasami drakońska dieta nie wystarcza, by schudnąć, wówczas warto rozważyć możliwość poddania się hipnozie, podczas której możliwe będzie zasugerowanie silnej woli, wytrwałości, a nawet zmiany procesów biochemicznych, które przyczynią się do szybszego spalania i wydalania, co automatycznie przełoży się na zgrabniejszą sylwetkę.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy