Trwa ładowanie...

Hoodia - afrykańska roślina na odchudzanie

Rynek naturalnych suplementów diety zawojowała ostatnio afrykańska hoodia. Dzięki właściwościom hamującym apetyt wpływa na utratę zbędnych kilogramów. Warto wiedzieć, jak ją stosować i czy jest dla nas bezpieczna.

Zobacz film: "Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków"

(Hoodia Gordoni / 123RF)

1. Hoodia - roślina z Afryki

Hoodia jest rośliną, która pochodzi z południowej części Afryki. Dzięki swoim właściwościom powstrzymuje apetyt i z tego powodu jest idealna dla osób odchudzających się.

Roślina jest bardzo rzadko spotykana nawet w swoim naturalnym środowisku. Rośnie na pustyni Kalahari, w RPA, Botswanie, Namibii oraz w Angoli.

Można ją hodować maksymalnie przez pięć lat, ponieważ po tym czasie roślina umiera.

Hoodię stosowali najczęściej myśliwi, żujący jej miąższ podczas polowań. Już wtedy zdawano sobie sprawę z jej właściwości hamujących łaknienie.

Mieszkańcy tamtych rejonów uważali również, że roślina poprawia koncentrację. Żucie jej pomagało im spędzać wiele godzin na polowaniu bez jedzenia oraz wody.

2. Działanie odchudzające Hoodii

I chociaż nie istnieją badania naukowe potwierdzające wpływ Hoodii na odchudzanie, to jest ona jednak składnikiem wielu suplementów diety o takich właśnie właściwościach. Stosują ją osoby walczące z nadwagą i otyłością.

Wiadomo, że wykazuje ona właściwości hamujące apetyt, co może wpłynąć na zmniejszenie ilości spożywanego jedzenia. Nie jest jednak bezpośrednim środkiem na redukcję tkanki tłuszczowej. Ekstrakt z roślny działa jak  glukoza na komórki nerwowe w mózgu

W jej składzie znajdują się substancje, które hamują głód, a tym samym oszukując organizm.

Hodia zawiera substancję P57, czyli glikozyd steroidowy, dzięki której mózg "zapomina" o uczuciu głodu. Związek P57 jest bardzo podobny do cukru. Niweluje także uczucie pragnienia, co niestety może mieć szkodliwy wpływ na nerkie. Znajdziesz w niej także związek 5-HTP, który wykazuje skuteczne działanie w walce z depresją.

Związki Hoodii zwiększają również poziom ATP, czyli Adenozyno-tri-fosforanu, związku chemicznego magazynującego energię. Dzięki temu jesteśmy syci na dłużej i nie odczuwamy zmęczenia.

3. Gdzie kupić Hoodię?

Afrykańską roślinę znajdziemy w sklepach internetowych oraz miejscach ze zdrową żywnością. Hoodię kupimy w formie tabletek, herbaty, koktajlów czy w plastrach. W internecie można również nabyć jej nasiona.

Opakowanie 30 tabletek kosztuje ok. 70 zł, jednak ten suplement diety nie jest dla wszystkich. Przed zastosowaniem preparatu warto skonsultować się z lekarzem, który stwierdzi czy jego stosowanie będzie dla ciebie bezpieczne.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.