Trwa ładowanie...
18+
UWAGA!
Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych.
Przejdź na stronę główną Mam 18 lat i chcę wejść
Artykuł zweryfikowany przez eksperta: Dr n. med. Stanisław Dulko

Jak opóźnić wytrysk? - metody, ćwiczenia na kontrolowanie wytrysku

Avatar placeholder
01.12.2023 10:27
Odpowiednie ćwiczenia kontrolowania wytrysku pozwolą poznać odpowiedź na pytanie, jak przedłużyć stosunek
Odpowiednie ćwiczenia kontrolowania wytrysku pozwolą poznać odpowiedź na pytanie, jak przedłużyć stosunek (Getty Images)

Jak opóźnić wytrysk, gdy zależy ci na przeżyciu satysfakcjonującego stosunku? Jak sprawić, by seks nie skończył się zbyt szybko i dał spełnienie partnerce? Przedwczesny wytrysk to wbrew pozorom problem wielu mężczyzn, zwłaszcza rozpoczynających życie seksualne. Na przedwczesną ejakulację cierpi około 40 proc. mężczyzn. Ten trochę wstydliwy i nieco frustrujący męski problem można jednak przezwyciężyć.

spis treści

1. Problem z przedwczesnym wytryskiem

Dla większości mężczyzn opóźnienie wytrysku jest ważną sprawą w „kwestiach łóżkowych”, ponieważ pozwala przedłużyć stosunek i usatysfakcjonować partnerkę. W grę wchodzi także męska duma, poczucie własnej wartości jako mężczyzny oraz sprawność seksualna.

Jeśli uprawiasz seks z kobietą i nagle okazuje się, że nie możesz dalej kontynuować miłosnej gry, ponieważ miałeś już wytrysk, pojawia się wstyd, zażenowanie, zakłopotanie. Nie ma nic bardziej krępującego dla faceta, jak sytuacja, w której partnerka dopiero „się rozkręca”, a on już zdążył mieć wytrysk i nici z dalszego stosunku.

Zobacz film: "Ćwiczenia, które zwiększą twoją wytrzymałość seksualną"

Takie przypadki zdarzają się dość często u młodych mężczyzn, którzy dopiero rozpoczynają życie seksualne, a także u mężczyzn cierpiących na psychogenne i fizjologiczne zaburzenia ejakulacji. Dlatego trzeba wiedzieć, jak opóźnić wytrysk.

Metody na opóźnienie wytrysku są różne, od metody start – stop, przez ćwiczenia mięśni Kegla, po branie medykamentów zapisywanych przez lekarza seksuologa. Jednak najważniejsze jest rozpoznanie, z jakiego powodu ten problem powstał, i wdrożenie odpowiedniego postępowania.

2. Metody na opóźnienie wytrysku

Jak opóźnić wytrysk i przedłużyć stosunek? Poniżej znajdziesz całkowicie bezpieczne i naturalne metody opóźniania wytrysku w czasie stosunku. Aby przedłużyć stosunek i kontrolować podniecenie podczas seksu, przed stosunkiem warto napić się dwóch lampek wina (ale nie więcej!).

Alkohol pomaga zrelaksować ciało i umysł oraz ułatwia utrzymywanie kontroli nad wzwodem penisa i wytryskiem. Jeśli naprawdę trudno jest ci hamować pobudzenie seksualne i nadzorować ejakulację, przed stosunkiem płciowym wypróbuj masturbację.

Wcześniejszy wytrysk może przedłużyć stosunek i sprawić, że podczas stosunku będziesz reagował z opóźnieniem. Ma to jednak swoje minusy – na kolejne zbliżenie czasami trzeba czekać, by była możliwa ponowna erekcja, a ponadto nie jest to także sytuacja komfortowa dla kobiety.

10 rzeczy na temat seksu, których nie dowiesz się od swojego ginekologa
10 rzeczy na temat seksu, których nie dowiesz się od swojego ginekologa [10 zdjęć]

Większość kobiet doświadcza silnego pożądania seksualnego w momencie wystąpienia owulacji, czyli wtedy,

zobacz galerię

Jeśli często zdarza ci się przedwczesna ejakulacja, po wprowadzeniu członka do pochwy staraj się w ogóle nie poruszać. Powstrzymaj ruchy frykcyjne, by nie doprowadzić do szybkiego finału miłosnej gry. Aby przedłużyć stosunek wykonaj kilka głębokich wdechów i pomyśl o czymś, co pozwoli ci nieco wyhamować pożądanie. Gdy poczujesz, że już wiesz jak opóźnić wytrysk, zacznij się powoli poruszać.

W czasie stosunku staraj się być zrelaksowany – oddychaj miarowo przez nos. Co kilkadziesiąt sekund, w zależności od tego, jak bardzo jesteś podniecony, weź bardzo głęboki wdech nosem, zatrzymaj oddech na kilka sekund i wolno wypuszczaj powietrze ustami.

Jeśli chcesz nauczyć się, jak opóźnić wytrysk, może ci w tym pomóc również zamykanie oczu. Aby przedłużyć stosunek zamknij oczy w czasie dużego podniecenia i skup swoje myśli wyłącznie na głębokim oddechu. Żadne słowa czy inne myśli, gesty, odczucia nie powinny zakłócać twojego koncentrowania się na oddechu. Staraj się nie myśleć w tej chwili o seksie czy o pobudzających napięcie seksualne sprawach.

Gdy czujesz, że nie uda ci się powstrzymać wytrysku, wypróbuj metodę blokowania ejakulacji (metoda stop&go). Wyjmij penisa z dróg płciowych partnerki w taki sposób, by w przedsionku pochwy pozostała tylko główka. Przestań się poruszać, weź kilka wolnych i głębokich oddechów przez nos, czekając, aż podniecenie spadnie. Niektórym panom w kontrolowaniu wytrysku pomaga zakładanie do stosunku prezerwatywy.

Na rynku istnieją również specjalne spraye i żele opóźniające wytrysk. Zmniejszają one wrażliwość penisa na bodźce i jednocześnie podnoszą ciśnienie krwi, by nie zahamować erekcji.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz także odpowiedzi na pytania innych osób, które miały do czynienia z tym problemem:

3. Ćwiczenia na kontrolowanie wytrysku

Jedno z ćwiczeń, które pozwala opóźnić wytrysk, można znaleźć w Kamasutrze. W celu powstrzymania dużego podniecenia seksualnego, można masować przez około 5 sekund punkt ciała znajdujący się pomiędzy jądrami a odbytem.

Taki masaż intymny może wykonać sam mężczyzna, ale warto także zaangażować w to partnerkę. Stała partnerka seksualna na pewno zrozumie problem mężczyzny, a masaż może stanowić dodatkowe urozmaicenie aktu seksualnego.

Niezwykle pomocne jest także ćwiczenie mięśni Kegla. Zaciskanie i rozluźnianie mięśni odbytu pozwala na skuteczne kontrolowanie pobudzenia płciowego i pozwala przedłużyć stosunek w czasie stosunku i na powstrzymywanie wytrysku.

Regularne ćwiczenia mięśni Kegla pomagają nie tylko nauczyć się jak opóźnić wytrysk, ale również zwiększyć odczuwanie orgazmu w czasie kulminacyjnego momentu zbliżenia.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Następny artykuł: Powikłania
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze