Trwa ładowanie...

Wszystko o prezerwatywach

Avatar placeholder
03.07.2015 12:41
Wszystko o prezerwatywach
Wszystko o prezerwatywach (Grafika / Shutterstock)

Niezwykle ważne jest, by dopasować odpowiednią prezerwatywę do wymiarów członka. Poza tym należy wiedzieć, jak zakładać prezerwatywy. Tego typu antykoncepcja zawodzi przeważnie u młodych osób, które nie mają jeszcze doświadczenia w jej stosowaniu.

spis treści

1. Skuteczność prezerwatyw

Wskaźnik Pearl'a jest różny w zależności od wieku i doświadczenia osób stosujących tę metodę. Starsze pary rzadziej skarżą się na zawodność prezerwatywy. Na sto osób, dwie zachodzą w ciążę. Sytuacja jest inna odnośnie do młodych wiekowo grup, które doświadczenia w używaniu prezerwatywy nie mają. Tutaj wskaźnik Pearl'a jest wyższy. W ciągu roku na sto dziewczyn, aż piętnaście zachodzi w ciążę, mimo korzystania z tej mechanicznej metody antykoncepcji.

2. Dlaczego prezerwatywy zawodzą?

Prezerwatywy są skuteczne, jeżeli wie się jak je zakładać. Czasami zdarza się, że antykoncepcja została zastosowana zbyt późno i doszło już do bezpośredniego kontaktu. Prezerwatywa może zostać przedziurawiona paznokciem. Uszkodzona, może nie być skuteczna.

Do uszkodzenia prezerwatywy dochodzi gdy mężczyzna zbyt szybko rozpoczyna stosunek. Jeżeli pochwa kobiety nie jest odpowiednio nawilżona, prezerwatywa może pęknąć. Czasami kremy stymulujące członka, działają niszcząco na prezerwatywę.

Zobacz film: "Otyłość. Historia Aleksandry"

Jak zakładać prezerwatywy - to powinien wiedzieć każdy mężczyzna. Nieodpowiednio nałożona może się zsunąć w trakcie lub po stosunku. To samo może się stać, gdy rozmiar prezerwatywy jest źle dobrany.

3. Rodzaje prezerwatyw

Istnieją różne rodzaje prezerwatyw. Najpopularniejsze są prezerwatywy męskie. Prezerwatywy dla kobiet są rzadziej używane. Po obu stronach mają pierścienie. Ich głównym zadaniem jest chronić srom i męskie narządy płciowe przed przeniesieniem zakażenia (opryszczki lub jakiejś innej infekcji wirusowej). Są skuteczniejsze niż prezerwatywy męskie.

Prezerwatywy z wypustkami to jeszcze inne rodzaje prezerwatyw. Mają one mnóstwo wypustek i prążków, które w trakcie stosunku stymulują kobiece narządy płciowe.

Niektóre osoby cierpią na uczulenie na lateks. Dla tych osób przygotowano prezerwatywy poliuretanowe, czyli nielateksowe. Prezerwatywy poliuretanowe mają wiele zalet. Bardzo dobrze przewodzą ciepło, są bezsmakowe i bezzapachowe, mogą być używane ze wszelkimi substancjami nawilżającymi, również tymi na bazie oleju i bitej śmietany.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Hormonalna
Oceń jakość naszego artykułu: Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
12345
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze