Trwa ładowanie...

Wpływ leku na depresję na kobiece libido

Lek, który okazał się mało skuteczny w leczeniu depresji, może pomóc kobietom cierpiącym na zespół obniżonego popędu seksualnego. Według najnowszych wyników badań, lek ten jest dobrze tolerowany i sprawdza się w terapii kobiet cierpiących na HSDD w okresie przedmenopauzalnym...

Zobacz film: "Choroby neurologiczne jako przyczyny depresji"

spis treści

1. Zespół obniżonego popędu seksualnego

HSDD (hypoactive sexual desire disorder), czyli zespół obniżonego popędu seksualnego, jest przypadłością związaną z brakiem fantazji erotycznych oraz obniżeniem aktywności seksualnej. Osoby cierpiące na HSDD odczuwają zwiększony stres i dyskomfort wynikający z braku zainteresowania współżyciem. Oziębłość seksualna często prowadzi do problemów w związkach oraz pogarsza relacje między partnerami. Kobiety cierpiące na zespół obniżonego popędu seksualnego nie odczuwają wcześniejszej intymności i bliskości.

2. Działanie leku na depresję

Nowy lek jest niehormonalnym związkiem, który może pomóc kobietom w okresie przedmenopauzalnym. Oryginalnie miał on służyć leczeniu depresji, jednak w fazie badań okazało się, że jest on mało skuteczny. Przypadkowo odkryto jego korzystny wpływ na libido kobiet. Przyjmowanie leku przy zespole obniżonego popędu seksualnego pobudza aktywność seksualną oraz zmniejsza dyskomfort psychiczny.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Następny artykuł: Zabieg lobotomii
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza