Trwa ładowanie...

LipiForma Plus – skład, działanie, wskazania i przeciwwskazania

Avatar placeholder
05.07.2023 10:37
LipiForma Plus to suplement diety, który wspiera utrzymanie prawidłowego stężenia cholesterolu we krwi i prowadzi do zmniejszenie stężenia cholesterolu LDL.
LipiForma Plus to suplement diety, który wspiera utrzymanie prawidłowego stężenia cholesterolu we krwi i prowadzi do zmniejszenie stężenia cholesterolu LDL. (Adobe Stock)

LipiForma Plus to suplement diety, który wspiera utrzymanie prawidłowego stężenia cholesterolu we krwi i prowadzi do zmniejszenie stężenia cholesterolu LDL. Preparat zawiera monakolinę K, koenzym Q10 i chrom, a także witaminy z grupy B. Stosuje się go, by zapobiec groźnym chorobom sercowo-naczyniowym. Co warto wiedzieć?

spis treści

1. Co to jest LipiForma Plus?

LipiForma Plus to suplement diety, który wspiera utrzymanie prawidłowego stężenia cholesterolu we krwi. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych, nie posiada zamienników. Można go kupić w aptece bez recepty.

Cholesterol to substancja, która bierze udział w budowaniu błony komórkowej. Zalicza się go do klasy lipidów. Stanowi podstawowy element budulcowy do produkcji hormonów posiadających układ steroidowy, jest prekursorem kwasów żółciowych. Nie rozpuszcza się w wodzie.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

W zależności od gęstości lipoprotein wyróżnia się ich kilka rodzajów cholesterolu. To:

  • VLDL (lipoproteiny o bardzo małej gęstości),
  • IDL (o średniej gęstości),
  • LDL (o małej gęstości), HDL (o dużej gęstości).

Wysoki HDL posiada działanie ochronne przez pozostałymi postaciami cholesterolu, zaś wysoki poziom LDL, VLDL świadczy o zaburzonej gospodarce tłuszczowej. Jego wysoki poziom jest nie tylko niepożądany, ale i niebezpieczny.

Ze zwiększonym stężeniem lipidów we krwi, zwłaszcza cholesterolu LDL wiąże się ryzyko chorób sercowo-naczyniowych. Konsekwencją nieleczonego wysokiego poziomu cholesterolu jest wysokie ciśnienie tętnicze, miażdżyca (stwardnienie tętnic), wzrasta też ryzyko zawału, a w przypadku naczyń mózgowych udar mózgu.

2. Skład LipiForma Plus

LipiForma Plus zawiera ekstrakt z czerwonych drożdży z ryżu standaryzowany na 4% zawartość monakoliny K, ubichinon (koenzym Q10), a także kwas foliowy, witaminę B6, witaminę B12 i pikolinian chromu, a także celulozę, żelatynę wołową, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu oraz barwniki: dwutlenek tytanu, azorubina, żółcień chinolinowa.

Jedna kapsułka LipiForma Plus zawiera:

  • ekstrakt z czerwonych drożdży z ryżu 250 mg, w tym monakolina K 10 mg,
  • 30 mg koenzymu Q10,
  • 200 µg kwasu foliowego,
  • 1,4 mg witaminy B6,
  • 2,5 µg witaminy B12,
  • 40 µg chromu.

3. Działanie i stosowanie preparatu LipiForma Plus

Jak działa preparat LipiForma Plus? Monokolina K, czyli to naturalna statyna otrzymywana ze standaryzowanego ekstraktu z czerwonego fermentowanego ryży z użyciem drożdży (Monascus purpureus) pomaga w zachowanie właściwego stężenia cholesterolu we krwi. Wpływa na hamowanie aktywności enzymu, który uczestniczy w procesie syntezy cholesterolu (reduktaza HMG-CoA). Nie tylko ogranicza syntezę cholesterolu, ale i stymuluje komórki wątroby do wzmożonego wychwytu cząsteczek cholesterolu LDL z krwi. To w efekcie prowadzi do zmniejszenia stężenia cholesterolu LDL we krwi.

Witaminy z grupy B (B6, B12, kwas foliowy) przyczyniają się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego oraz biorą udział w prawidłowym metabolizmie homocysteiny.

Chrom pomaga w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu glukozy oraz prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych.

Jak stosować LipiForma Plus? Preparat ma postać tabletek do stosowania doustnego. Dorośli powinni zażywać jedną kapsułkę dziennie, najlepiej wieczorem, podczas posiłku lub tuż po jedzeniu. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dziennej. W czasie stosowania produktu nie spożywać soku grejpfrutowego.

4. Przeciwwskazania i środki ostrożności

Preparatu nie można stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik preparatu. Nie należy stosować go także stosować u pacjentów z czynną chorobą wątroby lub z utrzymującą się zwiększoną aktywnością aminotransferaz w surowicy krwi o niewyjaśnionej etiologii oraz z lekami obniżającymi stężenie cholesterolu i innymi lekami hipolipemizującymi.

Przed rozpoczęciem stosowania produktu konieczna jest konsultacja lekarska oraz określenie stężenia cholesterolu we krwi. Warto także pamiętać, że niektóre choroby i inne okoliczności mogą stanowić przeciwwskazanie do stosowania lub wskazanie do zmiany dawkowania preparatu.

Nie ma danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, a także występowania interakcji preparatu z innymi lekami. Nie są znane również objawy uboczne związane ze stosowaniem preparatu.

LipiForma Plus opinie ma bardzo dobre. Pacjenci chwalą go za skuteczność oraz brak skutków ubocznych, które często pojawiają się w przypadku stosowania statyn chemicznych. Jego cena w aptekach internetowych zwykle nie przekracza 20 złotych.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze