Trwa ładowanie...

Molekin D3 - działanie, wskazania, możliwe skutki uboczne

Uwarunkowania geograficzne sprawiają, że Polska jest krajem dość mocno narażonym na niedobór witaminy D. Ten cenny składnik dociera do naszych organizmów głównie poprzez promienie słoneczne. Niestety tych przez większość roku brakuje, dlatego konieczna jest zewnętrzna suplementacja. W tym pomoże Ci lek Molekin D3. Zobacz, jak i kiedy go stosować.

spis treści

1. Dlaczego witamina D3 jest tak ważna

Witamina D pełni w organizmie wiele ważnych funkcji, między inny wspiera wchłanianie wapnia i fosforu. Dzięki temu ma ogromny wpływ na stan naszych kości - ich wzrost i gęstość. Dodatkowo zapobiega wielu chorobom, takim jak nadciśnienie, choroby serca, a także cukrzyca.

Zobacz film: "Witamina D zmniejsza ryzyko zachorowania na raka"

Niedobór witaminy D zwiększa także ryzyko wystąpienia takich zaburzeń jak depresja czy nerwica.

Witamina D występuje w niewielkich ilościach w jajkach, rybach morskich, olejach roślinnych i niektórych serach. Niemniej jednak to nie są wystarczające ilości do pokrycia dziennego zapotrzebowania. Dlatego konieczna jest suplementacja z zewnątrz przez cały rok.

2. Co to jest Molekin D3

Molekin D3 to suplement diety, uzupełniający niedobór witaminy D w organizmie. Przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które mają problemy z układem kostnym.

Przyjmowanie leku szybko daje pozytywne efekty. Poprawia samopoczucie, wzmacnia kości i usprawnia ruchowość stawów.

Jedna tabletka zawiera 50µg czystej witaminy D3, co daje aż 1000% dziennego zapotrzebowania. Witamina D nie wchłania się w 100%, dlatego dawka jest tak wysoka. Pomaga to w szybkim uzupełnieniu niedoborów.

Substancje dodatkowe to: izomalt i celuloza; substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, witamina D3; otoczka (substancje zagęszczające: hydroksypropylometyloceluloza i hydroksypropyloceluloza, substancja wiążąca: talk, barwnik E171).

Rekomendowane przez naszych ekspertów

3. Kiedy stosuje się lek Molekin D3

Tak naprawdę witaminę D powinno się przyjmować przez cały rok, bez względu na stan zdrowia. Istnieje jednak kilka szczególnych wskazań. Po Molekin D3 powinny sięgać przede wszystki osoby, które borykają się z problemami ze strony układu kostno-stawowego.

Chodzi tu przede wszystkim o zmiany reumatyczne, osteoporotyczne, a także ogólne osłabienie kości i zębów.

4. Przeciwwskazania i możliwe działania niepożądane

Suplement diety Molekin D3 jest stosunkowo bezpieczny i nie powoduje poważnych skutków ubocznych. Możliwe działania niepożądane pojawiają się w przypadku przyjęcia większej niż zalecana dzienna dawka preparatu.

Molekinu D3 nie powinny stosować także osoby, któe chorują na gruźlicę, sarkoidozę lub zmagają się z chłoniakami.

5. Dawkowanie leku Molekin D3

Należy przyjmować jedną tabletkę dziennie, po posiłku, popijając wodą. Najlepiej jest stosować ją rano, zaraz po śniadaniu.

6. Cena i dostępność Molekinu D3

Molekin D3 to suplement ogólnodostępny bez recepty niemal w każdej aptece. Jego cena jest różna w zależności od placówki i oscyluje wokół 10 złotych.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Molekin D3 pomaga w walce z niedoborem witaminy D, wspiera też kości i stawy
Molekin D3 pomaga w walce z niedoborem witaminy D, wspiera też kości i stawy (iStock)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza