Trwa ładowanie...

Positivum – skład i działanie, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne

Avatar placeholder
25.03.2021 15:22
Po zażyciu Positivum trzeba być szczególnie ostrożnym podczas prowadzenia pojazdów
Po zażyciu Positivum trzeba być szczególnie ostrożnym podczas prowadzenia pojazdów (123rf.com)

Positivum to suplement, który wpływa na poprawę nastroju, koi nerwy, łagodzi stres. Ma działanie uspokajające i odprężające. Positivum to tabletki, które dostępne są bez recepty.

spis treści

1. Positivum – skład i działanie

W skład suplementu Positivum wchodzą między innymi: wyciąg z ziela melisy, wyciąg z szyszek chmielu, a także wyciąg z krokusa uprawnego. Tabletki positivum naturalnie wspierają organizm w sytuacjach napięcia nerwowego i ciągłego stresu.

Jakie jest działanie składników wchodzących w skład tabletek Positivum? Wyciąg z ziela melisy zmniejsza napięcie, wpływa na pozytywny nastrój, a także pomaga pokonać kłopoty z zasypianiem. Wyciąg z szyszek chmielu natomiast wykazuje działanie uspokajające i kojące. Podobne działanie ma również ostatni składnik – wyciąg z krokusa uprawnego. Pomaga on pokonać negatywny nastrój i wpływa na uzyskanie równowagi emocjonalnej.

2. Positivum – wskazania

Zobacz film: "Leki ziołowe"

Wskazaniem do przyjmowania suplementu, jakim jest Positivum, są stany napięcia emocjonalnego, niespokojny sen, stres, rozdrażnienie. Positivum łagodzi te objawy, pomaga odzyskać równowagę emocjonalną oraz spokojnie spać. Positivum korzystnie wpływa na układ nerwowy. Suplement Positivum ten jest przeznaczony dla osób dorosłych.

Niebezpieczne interakcje leków z suplementami ziołowymi
Niebezpieczne interakcje leków z suplementami ziołowymi [10 zdjęć]

Interakcje leków to nic innego, jak sytuacja kiedy jedna z substancji leczniczych wpływa na aktywność

zobacz galerię

3. Positivum – przeciwwskazania

Nie wszyscy, którym dokuczają stany napięcia emocjonalnego i stresu, mogą przyjmować tabletki Positivum. Główne przeciwwskazanie do jego stosowania Positivum to uczulenie na którykolwiek ze składników suplementu. Positivum nie powinien być też przyjmowany razem z innymi preparatami o działaniu uspokajającym i nasennym.

Kobiety będące w ciąży lub karmiące piersią przed przyjęciem tabletki powinny najpierw skonsultować się z lekarzem, który zdecyduje o konieczności włączenia suplementu. Przeciwwskazaniem jest też wiek poniżej 18. roku życia.

4. Positivum – dawkowanie

Dawkowanie suplementu Positivum określone jest przez producenta. Przed przyjęciem tabletki należy najpierw zapoznać się z ulotką i ściśle przestrzegać zaleconych w niej dawek. Zaleca się, by przyjmować trzy razy dziennie po jednej tabletce Positivum. Tabletkę należy połknąć w całości i popić niewielką ilością wody. Nie należy przekraczać zaleconej dawki i nie zmieniać jej na własną rękę, gdyż efekt może nie być taki, jak oczekujemy.

5. Positivum – bezpieczeństwo

Ważne jest, by suplement, jakim jest Positivum, nie zastępował zdrowej i zbilansowanej diety, ale jedynie ją dopełniał. Należy pamiętać też, że dla równowagi psychicznej ważne jest też prowadzenie zdrowego tryby życia.

Zobacz także:

O czym jeszcze należy pamiętać, sięgając po tabletki Positivum? Należy przechowywać je w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej, a także chronić od światła i wilgoci. Po zażyciu Positivum trzeba być szczególnie ostrożnym podczas prowadzenia pojazdów, gdyż suplement ten upośledza sprawność psychofizyczną.

6. Positivum – dostępność i cena

Positivum dostępne jest w opakowaniach zawierających 180 tabletek. Cena opakowania tabletek Positivum waha się w granicach 25 złotych.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.