Trwa ładowanie...

Propolis – właściwości i zastosowanie (WIDEO)

Zobacz film: "Propolis - właściwości i zastosowanie"

Propolis to prawdziwa bomba odżywcza. Pomaga przy wrzodach żołądka i jelit, a także to naturalny antybiotyk, który warto stosować przy okazji zapalenia oskrzeli. Warto sięgnąć po niego właśnie teraz. Obejrzyj wideo i odkryj więcej jego niesamowitych właściwości.

Chorobom warto zapobiegać, by nie uniknąć konieczności wielokrotnego pojawiania się u lekarza i zażywania mocnych leków. Propolis ma drogocenne właściwości zdrowotne, które są szczególnie istotne podczas wrzodów żołądka i jelit. Jakie są objawy wrzodów żołądka? Najbardziej charakterystyczna jest zgaga, czyli uczucie palenia w przełyku i silny ból w nadbrzuszu.

Ból może promieniować do pleców i prawego ramienia. Jeżeli występuje nieprzerwanie przez kilka dni lub tygodni można podejrzewać chorobę wrzodową. Symptomem mogą być też ataki bólu po zjedzeniu posiłku oraz wrażenie pełności żołądkowa. Wrzody żołądka powoduje bakteria Helicobacter pylori.

To właśnie ona jest źródłem zapalenia błony śluzowej żołądka, które jest odpowiedzialne za zmniejszenie wydzielania śluzu i osłabienie warstwy ochronnej żołądka. W ten sposób pojawiają się idealne warunki do powstania wrzodów, jednak za ich pojawienie się jest odpowiedzialna nadmierna ilość kwasu solnego w sokach żołądkowych.

Wrzody żołądka mogą być też efektem niesteroidowych leków przeciwzapalnych, takich jak aspiryna czy ibuprofen. Uzależnienie od papierosów również niekorzystnie wpływa na kondycję błony śluzowej żołądka. Równie istotne są czynniki genetyczne, a nawet grupa krwi. Okazuje się, że osoby z grupą krwi 0 są znacznie bardziej narażeni na wrzody żołądka.

Stany zapalne jelit, wrzodziejące zapalenie jelita grubego oraz choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy to bardzo poważne schorzenia, których nie należy ignorować. Warto zadbać o kondycję swojego organizmu. W tym celu całkowicie uzasadnione jest spożywanie propolisu w różnej postaci. Więcej informacji o właściwościach propolisu i jego działaniu na organizm w wideo.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Kit pszczeli składa się m.in. z pyłków drzew
Kit pszczeli składa się m.in. z pyłków drzew
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza