Trwa ładowanie...

Przeciwwskazania do wszczepienia by-passów (WIDEO)

Zobacz film: "Przeciwwskazania do wszczepienia by-passów"

Jednym ze sposobów leczenia choroby niedokrwiennej serca jest wszczepienie by-passów. Jednak jak w przypadku każdego zabiegu nie każdy może się mu poddać. Jakie są przeciwwskazania do ich wszczepienia?

Obejrzyj wideo i dowiedz się, w jakiej sytuacji należy wybrać inną metodę leczenia. Przeciwwskazania do stosowania by-passów, nie każdy pacjent chory na serce może mieć wszczepione by-passy. Kardiochirurg, profesor Andrzej Biederman w jakich przypadkach wybiera się inne metody leczenia.

No przeciwwskazaniem jest przede wszystkim sytuacja, kiedy nie można wykonać tego zabiegu. Miażdżyca jest chorobą uogólnioną i jeżeli dotyczy w przypadku miażdżycy serca końcowych odcinków naczyń wieńcowych, gdzie już nie ma możliwości wykonania by-passu, bo nie ma technicznych możliwości wykonania by-passu, to jest pierwsze przeciwwskazanie.

Istnieją również przeciwwskazania natury bardziej ogólnej u pacjentów, którzy mają inne przewlekłe choroby, skracające życie. W takiej sytuacji operacja może spowodować pogorszenie tych chorób lub nie rokują dobrej współpracy w okresie pooperacyjnym. Na przykład chorzy z chorobą Alzheimera, trzeba by było się dobrze zastanowić, czy warto operować takich pacjentów poza wskazaniami życiowymi.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Nie każdy pacjent z chorobą niedokrwienną serca może być poddany wszczepieniu by-pasów
Nie każdy pacjent z chorobą niedokrwienną serca może być poddany wszczepieniu by-pasów
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza