Trwa ładowanie...

Przeciwwskazania do wszczepienia by-passów (WIDEO)

Avatar placeholder
21.05.2019 09:40

Jednym ze sposobów leczenia choroby niedokrwiennej serca jest wszczepienie by-passów. Jednak jak w przypadku każdego zabiegu nie każdy może się mu poddać. Jakie są przeciwwskazania do ich wszczepienia?

Obejrzyj wideo i dowiedz się, w jakiej sytuacji należy wybrać inną metodę leczenia. Przeciwwskazania do stosowania by-passów, nie każdy pacjent chory na serce może mieć wszczepione by-passy. Kardiochirurg, profesor Andrzej Biederman w jakich przypadkach wybiera się inne metody leczenia.

No przeciwwskazaniem jest przede wszystkim sytuacja, kiedy nie można wykonać tego zabiegu. Miażdżyca jest chorobą uogólnioną i jeżeli dotyczy w przypadku miażdżycy serca końcowych odcinków naczyń wieńcowych, gdzie już nie ma możliwości wykonania by-passu, bo nie ma technicznych możliwości wykonania by-passu, to jest pierwsze przeciwwskazanie.

Istnieją również przeciwwskazania natury bardziej ogólnej u pacjentów, którzy mają inne przewlekłe choroby, skracające życie. W takiej sytuacji operacja może spowodować pogorszenie tych chorób lub nie rokują dobrej współpracy w okresie pooperacyjnym. Na przykład chorzy z chorobą Alzheimera, trzeba by było się dobrze zastanowić, czy warto operować takich pacjentów poza wskazaniami życiowymi.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze