Trwa ładowanie...

Przeciwwskazania do wszczepienia by-passów (WIDEO)

Zobacz film: "Przeciwwskazania do wszczepienia by-passów"

Jednym ze sposobów leczenia choroby niedokrwiennej serca jest wszczepienie by-passów. Jednak jak w przypadku każdego zabiegu nie każdy może się mu poddać. Jakie są przeciwwskazania do ich wszczepienia?

Obejrzyj wideo i dowiedz się, w jakiej sytuacji należy wybrać inną metodę leczenia. Przeciwwskazania do stosowania by-passów, nie każdy pacjent chory na serce może mieć wszczepione by-passy. Kardiochirurg, profesor Andrzej Biederman w jakich przypadkach wybiera się inne metody leczenia.

No przeciwwskazaniem jest przede wszystkim sytuacja, kiedy nie można wykonać tego zabiegu. Miażdżyca jest chorobą uogólnioną i jeżeli dotyczy w przypadku miażdżycy serca końcowych odcinków naczyń wieńcowych, gdzie już nie ma możliwości wykonania by-passu, bo nie ma technicznych możliwości wykonania by-passu, to jest pierwsze przeciwwskazanie.

Istnieją również przeciwwskazania natury bardziej ogólnej u pacjentów, którzy mają inne przewlekłe choroby, skracające życie. W takiej sytuacji operacja może spowodować pogorszenie tych chorób lub nie rokują dobrej współpracy w okresie pooperacyjnym. Na przykład chorzy z chorobą Alzheimera, trzeba by było się dobrze zastanowić, czy warto operować takich pacjentów poza wskazaniami życiowymi.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.