Punkt G - definicja, poszukiwania, pozycje seksualne

Punkt G jest miejscem bardzo wrażliwym, które zapewnia szczególne doznania kobiecie. Stymulacja punktu G sprawia, że odczuwa ona intensywne doznania seksualne, tak silne, że podobno możliwa jest wtedy nawet kobieca ejakulacja. Masaż punktu G wykonuje się podczas seksu, ale należy wybrać odpowiednie miłosne pozycje stymulujące punkt G. Istnienie punktu G budzi wiele kontrowersji. Jedni uważają, że to miejsce erogenne kobiety jest najważniejsze dla osiągnięcia orgazmu. Inni twierdzą, że kobiecy punkt G nie istnieje, tak samo jak kobiecy wytrysk. Nikomu jednak nie zaszkodzi szukanie i pieszczenie punktu G podczas zabaw łóżkowych.

Zobacz film: "Punkt G"

spis treści

1. Punkt G - definicja

Punkt G jest uważany za jedno z najwrażliwszych miejsc erogennych u kobiety. Po raz pierwszy punkt G opisał niemiecki lekarz ginekolog Ernest Gräfenberg w 1950 roku. Prowadził badania na wielu pacjentkach i zauważył istnienie szczególnego miejsca, które powodowało nietypowe doznania. Następnie w 1981 roku Perry i Whipple opublikowali dwa artykuły na temat niewielkiej przestrzeni nazywanej przez nich punktem G (na cześć swojego poprzednika). Zdaniem badaczy, stymulacja punktu G miała powodować pobudzenie seksualne i parcie na mocz. Punkt G jest to mały obszar znajdujący się u większości kobiet na przedniej ścianie pochwy. Pobudzanie punktu G wielu kobietom ułatwia osiągnięcie orgazmu.

PYTANIA I ODPOWIEDZI LEKARZY NA TEN TEMAT

Zobacz odpowiedzi na pytania osób, które miały do czynienia z tym problemem:

Wszystkie odpowiedzi lekarzy

Co to jest dokładnie punkt G? Badania dowodzą, że punkt erotyczny kobiety jest tkanką o gąbczastej budowie w kształcie warzywa fasolki. Punkt G jest twardy i szorstki w porównaniu do innych części ciała. Jeśli dojdzie do podniecenia, punkt G powiększa się w wyniku przepływu krwi w to miejsce. To miejsce erogenne może mieć różny rozmiar i lokalizację. Jeżeli łechtaczka jest powiększona, to również punkt G będzie szybciej odczuwalny. Warto wypróbować i poćwiczyć pozycje seksualne, które umożliwiają precyzyjną stymulację łechtaczki i odnaleźć punkt G. Każda kobieta powinna sprawdzić to miejsce indywidualnie.

2. Punkt G - poszukiwania

Choć dla wielu osób może być to zaskakujące, penis nie jest idealnym "narzędziem" do poszukiwań punkt G. Dzieje się tak, ponieważ penis jest zbyt twardy i brak mu elastyczności koniecznej dla znalezienia punktu G. Jednak jeśli punkt G zostanie już zlokalizowany w pochwie kobiety, wówczas odpowiednia stymulacja punktu G przez penis, pozwoli kobiecie osiągnąć orgazm.

10 kroków do lepszego orgazmu
10 kroków do lepszego orgazmu [10 zdjęć]

Pozycja, podczas której pociera się łechtaczkę, może sprawić, że będziesz mieć orgazm podczas stosunku....

zobacz galerię

Punktu G należy szukać palcami. Punkt G jest najłatwiej wyczuwalny jeśli użyjemy palca środkowego i wskazującego. Obu palców należy używać jednocześnie, a dłoń powinna być skierowana ku górze. Można też użyć jednego palca. Należy powoli przesuwać palce po ścianie pochwy i uciskać jej ścianki w poszukiwaniu bardziej szorstkiej powierzchni. Jeśli na taką natrafimy oznacza to, że znaleźliśmy punkt G. Punkt G jest często określany jako zgrubienie przypominające guzik.

Jako że punkt G znajduje się stosunkowo blisko wejścia do pochwy do jego poszukiwań można też wykorzystać język. Poszukiwania punktu G wyglądają podobnie. Co ważne podniecenie u kobiety sprawi, że punkt G może się powiększyć i dzięki temu będzie lepiej wyczuwalny.

Zobacz także:

3. Punkt G - pozycje seksualne

Gdy już wiemy gdzie zlokalizowany jest punkt G możemy wykorzystać kilka pozycji, które dodatkowo pobudzą ten obszar. Zdecydowanie w stymulacji punktu G można wykorzystać wszelkie pozycje od tyłu. Takie pozycje pozwalają na stymulowanie punktu G z dowolną siłą. Można też wykorzystać pozycję na łyżeczkę lub każdą inną. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy