Punkt G - definicja, poszukiwania, pozycje seksualne

Punkt G jest miejscem bardzo wrażliwym, które zapewnia szczególne doznania kobiecie. Stymulacja punktu G sprawia, że odczuwa ona intensywne doznania seksualne, tak silne, że podobno możliwa jest wtedy nawet kobieca ejakulacja. Masaż punktu G wykonuje się podczas seksu, ale należy wybrać odpowiednie miłosne pozycje stymulujące punkt G. Istnienie punktu G budzi wiele kontrowersji. Jedni uważają, że to miejsce erogenne kobiety jest najważniejsze dla osiągnięcia orgazmu. Inni twierdzą, że kobiecy punkt G nie istnieje, tak samo jak kobiecy wytrysk. Nikomu jednak nie zaszkodzi szukanie i pieszczenie punktu G podczas zabaw łóżkowych.

Polecane wideo:

Punkt G - definicja

Punkt G jest uważany za jedno z najwrażliwszych miejsc erogennych u kobiety. Po raz pierwszy punkt G opisał niemiecki lekarz ginekolog Ernest Gräfenberg w 1950 roku. Prowadził badania na wielu pacjentkach i zauważył istnienie szczególnego miejsca, które powodowało nietypowe doznania. Następnie w 1981 roku Perry i Whipple opublikowali dwa artykuły na temat niewielkiej przestrzeni nazywanej przez nich punktem G (na cześć swojego poprzednika). Zdaniem badaczy, stymulacja punktu G miała powodować pobudzenie seksualne i parcie na mocz. Punkt G jest to mały obszar znajdujący się u większości kobiet na przedniej ścianie pochwy. Pobudzanie punktu G wielu kobietom ułatwia osiągnięcie orgazmu.

Co to jest dokładnie punkt G? Badania dowodzą, że punkt erotyczny kobiety jest tkanką o gąbczastej budowie w kształcie warzywa fasolki. Punkt G jest twardy i szorstki w porównaniu do innych części ciała. Jeśli dojdzie do podniecenia, punkt G powiększa się w wyniku przepływu krwi w to miejsce. To miejsce erogenne może mieć różny rozmiar i lokalizację. Jeżeli łechtaczka jest powiększona, to również punkt G będzie szybciej odczuwalny. Warto wypróbować i poćwiczyć pozycje seksualne, które umożliwiają precyzyjną stymulację łechtaczki i odnaleźć punkt G. Każda kobieta powinna sprawdzić to miejsce indywidualnie.

Punkt G - poszukiwania

Choć dla wielu osób może być to zaskakujące, penis nie jest idealnym "narzędziem" do poszukiwań punkt G. Dzieje się tak, ponieważ penis jest zbyt twardy i brak mu elastyczności koniecznej dla znalezienia punktu G. Jednak jeśli punkt G zostanie już zlokalizowany w pochwie kobiety, wówczas odpowiednia stymulacja punktu G przez penis, pozwoli kobiecie osiągnąć orgazm.

10 kroków do lepszego orgazmu

Pozycja, podczas której pociera się łechtaczkę, może sprawić, że będziesz mieć orgazm podczas stosunku. Przykładowo, jeśli jesteś na górze, łechtaczka...

Punktu G należy szukać palcami. Punkt G jest najłatwiej wyczuwalny jeśli użyjemy palca środkowego i wskazującego. Obu palców należy używać jednocześnie, a dłoń powinna być skierowana ku górze. Można też użyć jednego palca. Należy powoli przesuwać palce po ścianie pochwy i uciskać jej ścianki w poszukiwaniu bardziej szorstkiej powierzchni. Jeśli na taką natrafimy oznacza to, że znaleźliśmy punkt G. Punkt G jest często określany jako zgrubienie przypominające guzik.

Jako że punkt G znajduje się stosunkowo blisko wejścia do pochwy do jego poszukiwań można też wykorzystać język. Poszukiwania punktu G wyglądają podobnie. Co ważne podniecenie u kobiety sprawi, że punkt G może się powiększyć i dzięki temu będzie lepiej wyczuwalny.

Punkt G - pozycje seksualne

Gdy już wiemy gdzie zlokalizowany jest punkt G możemy wykorzystać kilka pozycji, które dodatkowo pobudzą ten obszar. Zdecydowanie w stymulacji punktu G można wykorzystać wszelkie pozycje od tyłu. Takie pozycje pozwalają na stymulowanie punktu G z dowolną siłą. Można też wykorzystać pozycję na łyżeczkę lub każdą inną. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Komentarze (1)
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Punkt G - definicja, poszukiwania, pozycje seksualne
najnowsze pytania

grupy wsparcia i fora dyskusyjne

Pomocni lekarze

Artykuły Punkt G - definicja, poszukiwania, pozycje seksualne
Punkt G - definicja, poszukiwania, pozycje seksualne

Gdzie jest punkt G? - umiejscowienie, anatomia

także punkt G, jako niewielką, pulsującą podczas podniecenia seksualnego wyniosłość na przedniej ścianie pochwy. Teoretycznie „punkt G" wydaje (...) lepszego ukrwienia...

Jak osiągnąć rozkosz?

8 powodów, dla których warto uprawiać seks

8 powodów, dla których warto uprawiać seks

także: Pozycje seksualne w czasie ciąży Zmniejszenie stresu Badania naukowe sugerują, że regularny seks może zwiększyć odporność organizmu na stres (...) również negatywny wpływ na nasze zdrowie fizyczne i emocjonalne. Zobacz...

Punkty erogenne

Kamasutra

Kamasutra Odtwórz wideo

Kamasutra jest obszernym zbiorem pozycji seksualnych, zawierających różne techniki, sposoby i odmiany pieszczot, które ulepszają życie seksualne (...) i potęgują poznania. Pozycje Kamasutry...

Życie intymne

Pozycje seksualne

Pozycje seksualne

i intensywnej stymulacji punktu G. Pozycja seksualna 4. Z oparciem Kobieta siada na stole, biurku lub pralce i rozchyla uda. Mężczyzna staje jak najbliżej (...) z najlepszych pozycji...

Pozycja stojąca

Pozycja stojąca - ilustracja

Pozycja stojąca - ilustracja

Partner jest w pozycji stojącej, kobieta oplata nogi wokół jego bioder. Do podparcia można wykorzystać ścianę lub mebel.

Pozycje seksualne w czasie ciąży

Seks oralny - malowidło ścienne

Seks oralny - malowidło ścienne

Nie istnieją przeciwwskazania co do odbywania stosunków płciowych w czasie ciąży, jednak alternatywą może być seks oralny.

Fantazje i marzenia seksualne

Trójkąty seksualne

Trójkąty seksualne Odtwórz wideo

Trójkąty erotyczne to rodzaj fantazji seksualnej, której celem jest uatrakcyjnienie doznań, budowanie rozkoszy i urozmaicenie swojego życia (...) płciowego. Niektóre pary bardzo często próbują zwiększyć jakość seksu, wprowadzając interesujące...

Pozycja misjonarska

Pozycja misjonarska - ilustracja

Pozycja misjonarska - ilustracja

Kobieta znajduje się w pozycji leżącej na plecach z rozchylonymi nogami, partner znajduje się nad nią, podtrzymując ciężar swego ciała przy pomocy kolan i łokci.

Pozycja klasyczna

Pozycja klasyczna - ilustracja

Pozycja klasyczna - ilustracja

Partnerka znajduje się w pozycji leżącej, nogi rozchylone i ugięte w kolanach. Mężczyzna znajduje się na niej, ciężar ciała podtrzymują wyprostowane ręce.