Trwa ładowanie...

Punkt G - jak go znaleźć i stymulować? Gdzie jest męski punkt G?

Punkt G jest miejscem bardzo wrażliwym, które zapewnia szczególne doznania. Wiele osób ma jednak problem z jego znalezieniem, a niektórzy nie wierzą w jego istnienie. Ten obszar można dotykać za pomocą palców, gadżetów erotycznych lub wybrać odpowiednie pozycje seksualne. Czym jest punkt G, jak go znaleźć i w jaki sposób stymulować? Czy istnieje męski punkt G, gdzie go szukać i jak dotykać?

Zobacz film: "Punkt G"

spis treści

1. Co to jest punkt G?

Punkt G jest uważany za jedno z najwrażliwszych miejsc erogennych u kobiety. Jego nazwa pochodzi od pierwszej litery nazwiska niemieckiego ginekologa-położnika Ernsta Grafenberga, który jako pierwszy zwrócił uwagę na obecność bardzo wrażliwych stref na przedniej ścianie pochwy u kobiety.

Prowadził badania na wielu pacjentkach i zauważył istnienie szczególnego miejsca, które odpowiada za nietypowe doznania. Jednak informacje o punkcie G rozpowszechnili w 1981 roku John Perry i Beverly Whipple.

Ernst Grafenberg opisywał także punkt G, jako niewielką, pulsującą podczas podniecenia seksualnego wyniosłość na przedniej ścianie pochwy. Teoretycznie „punkt G” wydaje się łatwy do zlokalizowania, jednak w praktyce napotyka się na liczne trudności. Nawet pozycje seksualne, w których członek dotyka przedniej ściany pochwy tzw. od tyłu, na czworaka- czasem nie przynoszą zamierzonego efektu.

Właśnie wtedy zaakceptowano nazwę punktu, pochodzącą od pierwszej litery nazwiska Gräfenberg. Punkt G to niewielki, 1,5 centymetrowy obszar na przedniej ściance pochwy.

Jest nieco wypukły, twardszy i bardziej szorstki w porównaniu do okalających tkanek, a w wyniku podniecenia się powiększa. Punkt G jest bardzo unerwiony, a jego stymulacja jest bardzo przyjemna.

Według Gräfenberga obszar ten to odpowiednik męskiej prostaty, który umożliwia osiągnięcie orgazmu. Do tej pory nie ustalono jednak, dlaczego punkt G ma wpływ na satysfakcję seksualną.

Niektórzy twierdzą, że przez to miejsce przebiega nerw sromowy, a inni, że podczas stymulacji dochodzi do skurczu cewki moczowej. Druga teoria pasowałaby do opisów kobiet, które wspominają o uczuciu parcia na pęcherz.

Część osób nie wierzy w istnienie punktu G lub twierdzi, że nie występuje on u wszystkich pań. Obecnie punktem G określa się też męski gruczoł prostaty, którego stymulacja również charakteryzuje się nietypowymi doznaniami seksualnymi.

2. Jak znaleźć punkt G?

Punkt G jest wewnątrz pochwy, na jej przedniej ściance. To niewielkie, ale bardzo wrażliwe miejsce. Właściwie przestrzeń G, a nie punkt, znajduje się na przedniej ścianie pochwy w okolicy 5 cm powyżej jej wejścia. Punkt G przebiega wzdłuż cewki moczowej i zajmuje obszar około 1,5-2 cm.

Należy nimi powoli przesuwać i delikatnie dociskać w celu znalezienia bardziej szorstkiej, pofałdowanej wypukłości. Punkt G można też znaleźć za pomocą języka, najlepiej wtedy gdy kobieta jest już podniecona.

Wówczas obszar ten jest większy i łatwiej go wyczuć. Doświadczeni partnerzy mogą znaleźć pozycje seksualne, podczas których penis stymuluje punkt G.

Na początek jednak kluczowe jest zorientowanie się gdzie umiejscowiony jest ten obszar i jaki rodzaj dotyku sprawia najwięcej przyjemności. Warto wspomnieć, że nie u wszystkich kobiet możliwe jest znalezienie tego miejsca.

Z tego względu coraz bardziej popularna jest augmentacja punktu G, czyli jego powiększenie poprzez wstrzyknięcie specjalnej substancji. Zabieg jest wykonywany w gabinetach ginekologii plastycznej, po zastrzyku przednia ścianka pochwy jest bardziej wrażliwa na bodźce.

Zobacz także:

3. Jak stymulować punkt G?

Stymulacja punktu G palcami polega na wykonywaniu delikatnych ruchów okrężnych przez dłuższy czas. Obszar ten można też delikatnie naciskać.

Pod wpływem pieszczot powinien się powiększyć i delikatnie pulsować. Do masażu punktu G dosyć dobrze sprawdzają się gadżety erotyczne, a w szczególności wibratory z końcówką wygiętą ku górze.

W początkowej fazie stymulacji wiele kobiet czuje, że musi opróżnić pęcherz moczowy i rezygnuje z takiego sposobu pieszczot. Nie warto przejmować się tym uczuciem i kontynuować stymulację punktu G za pomocą palców lub języka.

Można też wypróbować kilka pozycji seksualnych, podczas których penis dotyka przedniej ścianki pochwy. Przede wszystkim jest to pozycja na łyżeczkę, na pieska i na stojąco.

4. Punkt G u mężczyzny

Punkt G u mężczyzny znajduje się w odbycie, pod pęcherzem moczowym. Można go znaleźć po wsunięciu palca na głębokość 6-8 centymetrów.

Jest to zgrubienie, które można porównać do śliwki ze względu na kształt i wielkość. Przed wprowadzeniem palca należy go nawilżyć za pomocą lubrykantu.

10 kroków do lepszego orgazmu
10 kroków do lepszego orgazmu [10 zdjęć]

Pozycja, podczas której pociera się łechtaczkę, może sprawić, że będziesz mieć orgazm podczas stosunku....

zobacz galerię

4.1. Jak stymulować punkt G u mężczyzny?

Stymulacja męskiego punktu G to przede wszystkim delikatne masowanie i uciskanie prostaty. Warto przed tą czynnością założyć jednorazową rękawiczkę.

Można wypróbować też masaż za pomocą gadżetów erotycznych, ale należy pamiętać o odpowiednim nawilżeniu tego miejsca. Co ciekawe, stymulacja prostaty pełni funkcję profilaktyki zdrowotnej i chroni przed przerostem tego mięśnia.

Dotyk męskiego punktu G jest tematem kontrowersyjnym, ponieważ kojarzy się ze środowiskiem homoseksualnym. Istnieje jednak grono mężczyzn, którzy preferują taki rodzaj aktywności seksualnej i czerpią z niego przyjemność.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.