Trwa ładowanie...

Sprawdź, na co pomaga alkohol w pępku

Sposoby dbania o zdrowie, które stosowały nasze babcie są tanie, naturalne i przeważnie skutecznie. Niektóre są też dość zaskakujące i niekonwencjonalne. Jedną z nich jest wkładanie wacika nasączonego alkoholem do pępka. Na co pomaga?

1. Jak stosować?

Metoda nie jest skomplikowana. Wystarczy tylko nasączyć wacik alkoholem, umieścić w pępku i zabezpieczyć plastrem, żeby nie wypadł. Jednak trzeba uważać na jego stężenie - należy to zrobić 40 proc. trunkiem. Do tego najlepiej będzie nadawała się zwykła wódka. Wacik powinien zostać w pępku przez kilka godzin, dlatego najlepiej zastosować tę metodę tuż przed snem.

#dziejesienazywo: O czym może świadczyć ból w podbrzuszu? (WIDEO)
#dziejesienazywo: O czym może świadczyć ból w podbrzuszu? (WIDEO)

Ból podbrzusza może oznaczać wiele chorób. U kobiet mogą to być między innymi problemy z jajnikami,

zobacz galerię

Zobacz film: "Ból mięśni utrzymujący się 1-2 dni po treningu świadczy o jego zbyt dużej intensywności"

2. Bóle menstruacyjne

Podczas miesiączki, ból jajników potrafi być naprawdę dotkliwy. A tabletki przeciwbólowe nie zawsze dają oczekiwany efekt. Jedną z naturalnych metoda na pozbycie się dyskomfortu z powodu skurczów jest właśnie włożenie sobie wacika z alkoholem do pępka. Warto wypróbować tą metodę i sprawdzić, czy nam pomoże.

3. Pomaga przy przeziębieniu i grypie

W okresie jesienno-zimowym przeziębienia i grypy są niezwykle powszechnymi dolegliwościami. Gdy czujesz, że będziesz chory, wykorzystaj ten sposób, a na drugi dzień obudzisz się, jak nowo narodzony. Metoda jest na pewno tańsza niż kupowanie kolejnych antybiotyków czy syropów, a na pewno zdrowsza dla naszego organizmu.

Zobacz też:

4. Działa na obolałe mięśnie

Ta naturalna metoda jest niekonwencjonalna, ale pomoże nam szybciej się odprężyć. Napięte i obolałe mięśnie poczują ulgę, a nasze samopoczucie znacząco się poprawi.

Zobacz też:

Żeby wspomóc tę metodę, można dodatkowo posypać wacik solą, a wspomoże on też leczenie bólu brzucha. Po zakończeniu stosowania wacika z alkoholem należy posmarować pępek nawilżającym kremem, gdyż alkohol wysusza skórę i może ją podrażnić.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Sprawdź, na co pomaga alkohol w pępku
Sprawdź, na co pomaga alkohol w pępku (123rf)
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza