WP abcZdrowie - misja, redakcja, eksperci, współprace, patronaty
NASZA MISJA
Naszą misją jest popularyzacja wiedzy o zdrowiu i zdrowym trybie życia, dostarczanie rzetelnych informacji, a także zachęcenie Polaków do dbania o zdrowie swoje i najbliższych. Dążymy do tego, aby priorytetem dla wszystkich stała się idea wykonywania badań profilaktycznych, racjonalnego żywienia, regularnej aktywności fizycznej i poświęcania należytej uwagi zdrowiu psychicznemu oraz relacjom międzyludzkim.
Podczas gdy naszą główną wartością jest wysoka jakość i rzetelność treści, doskonale zdajemy sobie również sprawę z tego, że tematy dotyczące zdrowia mogą być emocjonujące i angażujące. Możemy się poszczycić głęboką wiedzą na temat potrzeb naszych użytkowników, dzięki czemu jesteśmy w stanie sprostać ich wymaganiom. Dotyczy to zarówno osób, które szukają informacji na temat chorób i dolegliwości, porad pozwalających prowadzić zdrowsze życie, jak i tych, którzy potrzebują wsparcia innych chorych lub lekarzy.
Poświęcamy dużo uwagi ciągłemu doskonaleniu naszego serwisu, a wszystko po to, aby poprawić jakość życia naszych użytkowników i ułatwić im podejmowanie najważniejszych decyzji zdrowotnych.
Oprócz wysokiej jakości treści tworzonych przez profesjonalną, uznaną w środowisku dziennikarskim i wielokrotnie nagradzaną redakcję dostarczamy użytkownikom platformę wymiany doświadczeń, gdzie mogą tworzyć własne społeczności i grupy wsparcia. Co więcej, WP abcZdrowie to także unikalna społeczność łącząca pacjentów z lekarzami różnych specjalności i ekspertami w dziedzinie zdrowia. Usługa zadawania pytań lekarzom pozwala anonimowo, całkowicie bezpłatnie i w krótkim czasie uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące zdrowia, a w szczególności odczuwanych dolegliwości, wyników badań, stosowanych leków czy metod leczenia. Usługa ta jest powiązana z rankingiem najbardziej pomocnych lekarzy, który w prosty sposób umożliwia wyszukanie odpowiedniego specjalisty i umówienie się na wizytę.
Stworzyliśmy ponadto nowoczesny katalog leków i suplementów. Przy pomocy intuicyjnej wyszukiwarki oraz rozbudowanych profili tysięcy preparatów użytkownik może zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi leków, np. dawkowaniem, działaniami niepożądanymi, interakcjami, a także zadać pytanie farmaceucie oraz sprawdzić dostępność medykamentu w najbliższych aptekach.
Jako medium odpowiedzialne społecznie głęboko wierzymy, że jesteśmy w stanie ułatwić naszym użytkownikom podejmowanie właściwych decyzji dotyczących zdrowia. Jesteśmy przekonani, że poprzez przekazywanie wiedzy, którą można zastosować w codziennym życiu, dostarczaniu porad będących odpowiedzią na najczęściej zadawane przez Polaków pytania, a także oferowanie szybkiego dostępu do usług medycznych i specjalistów, możemy w istotny sposób wpłynąć na zdrowie fizyczne i psychiczne naszych użytkowników oraz ich rodzin.
REDAKCJA
WP abcZdrowie i WP parenting to serwisy prowadzone przez profesjonalny i doświadczony zespół redakcyjny, który z zaangażowaniem i dokładnością przedstawia najnowsze informacje i porady. Nasi wydawcy i dziennikarze od lat zajmują się tematyką zdrowia, zdobywając w tej dziedzinie liczne wyróżnienia, takie jak prestiżowy tytuł Dziennikarza Medycznego Roku oraz tytuł honorowy WIELKI EDUKATOR przyznawane przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia. Redakcja dokłada wszelkich starań, aby dostarczać użytkownikom rzetelnych informacji, porad, wsparcia i narzędzi, których potrzebują w codziennym życiu.

Zdobywczyni nagrody specjalnej w ogólnopolskim Konkursie na Dziennikarza Medycznego 2016 Roku. Członek Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia. Ma na swoim koncie realizację kilkudziesięciu reportaży filmowych o tematyce społecznej w Internetowej Telewizji Lublin ITVL. Od 2015 roku związana z portalami WP abcZdrowie oraz WP parenting. Obecnie realizuje i rozwija swoje ambicje zawodowe jako wydawca, mając na uwadze atrakcyjność, aktualność i rzetelność przekazywanych informacji. Z wykształcenia i pasji dziennikarka.

Doświadczenia zawodowego nabierała w tygodniku miejskim, czasopiśmie naukowym oraz Radiu Lublin. Absolwentka dziennikarstwa i polonistyki, studentka ostatniego roku psychologii.

Zdobywczyni Nagrody Specjalnej w konkursie Dziennikarz Medyczny 2016 Roku. Członkini Stowarzyszenia Dziennikarze dla Zdrowia. W mediach od 2007 r. Karierę zaczynała w Radiu Centrum, następnie związała się z Kurierem Lubelskim i Wydawnictwem Wspólnota. W WP abcZdrowie i WP parenting od 2015 r.

Absolwentka polonistyki, od lat zafascynowana językiem artykułów o tematyce medycznej w mediach. Od 2012 roku redaktor WP abcZdrowie i WP parenting. Jako wolontariuszka brała udział w terapii prowadzonej metodą 3i, współpracując z fundacją Alpha wspierającą osoby z autyzmem.
LEKARZE I SPECJALIŚCI
Współpracujemy z ponad 1800 lekarzami, dietetykami, psychologami i innymi specjalistami związanymi ze zdrowiem, którzy z ogromnym zaangażowaniem i troską starają się pomagać użytkownikom, szerzyć wiedzę na temat profilaktyki oraz leczenia powszechnych chorób.

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii. Jako jeden z nielicznych lekarzy w Polsce posiada europejską specjalizację z proktologii oraz dyplom European Board of Surgical Qualifications w koloproktologii. Jako pierwszy w Polsce przeprowadził zabiegi laparoskopowej resekcji odbytnicy i operację hemoroidów metodą Longo (PPH). Profesor w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.

Chirurg plastyczny zajmujący się chirurgią ręki, chirurgią estetyczną oraz mikrochirurgią. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Polskiego Towarzystwa Chirurgicznego, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Ręki.

Specjalista w dziedzinie neurologii. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy. Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego i European Headache Federation. Doświadczenie zawodowe zdobywała w ośrodkach klinicznych w Norwegii oraz Stanach Zjednoczonych. Odznaczona Laurem Pacjenta 2013.

Urolog, absolwent Uniwersytetu McGill w Montrealu oraz Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jedyny urolog w naszym kraju, który wykonuje zabiegi LSWT Renova leczące zaburzenia erekcji. Uzyskał certyfikat EDAP TMS dla Ablatherm® HIFU oraz certyfikaty Polskiego Towarzystwa Urologicznego w urologicznej diagnostyce ultrasonograficznej. Członek Polskiego Towarzystwa Urologicznego oraz European Association of Urology. W 2008 roku był koordynatorem Misji Medycznej i Humanitarnej Związku Polskich Kawalerów Maltańskich w Gruzji.

Specjalista chorób wewnętrznych. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Boreliozy i Chorób Odkleszczowych (ILADS). Specjalizuje się głównie w leczeniu przewlekłych infekcji oraz chorób odkleszczowych.

Specjalista w dziedzinie chirurgii. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej oraz chirurgii onkologicznej. Pionier w dziedzinie stosowania implantów u pacjentów onkologicznych. Laureat licznych nagród za osiągnięcia naukowe, m.in. Luminatus 2015, Polski Wynalazek 2014 – BioImplant, złoty medal Międzynarodowych Targów Wynalazczości oraz medal Ministerstwa Edukacji, Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych Francji Concours Lepin.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.

Doświadczona specjalistka w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Specjalizuje się w leczeniu nietrzymania moczu i atrofii pochwy. Wykładowca Laser and Health Academy.

Specjalista w dziedzinie ginekologii oraz endokrynologii. Kierownik Kliniki Endokrynologii Ginekologicznej w Szpitalu Klinicznym ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie oraz krajowy konsultant w dziedzinie położnictwa i ginekologii. W 2015 roku znalazł się na liście 100 najbardziej wpływowych osób w ochronie zdrowia Pulsu Medycyny.

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie

Specjalista neurolog. Kierownik Instytutu Diagnostyki i Leczenia Bólu przy Europejskim Centrum Zdrowia w Otwocku i Klinice Medycznej IBIS w Warszawie. Prowadziła programy lekowego leczenia toksyną botulinową dystonii ogniskowych i kręczu karku oraz lekowego leczenia stwardnienia rozsianego.

Chirurg ogólny i specjalista w dziedzinie onkologii. Uczestnik licznych szkoleń krajowych i zagranicznych. Laureat Nagrody Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej w zakresie osiągnięć dydaktycznych pierwszego stopnia. Zawodowo związany z Centrum Onkologii w Warszawie. Współzałożyciel grupy do spraw rozwiązywania problemów etycznych w środowisku lekarskim przy Fundacji Batorego.

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej. Kierownik bloku operacyjnego w Dolnośląskim Centrum Onkologicznym we Wrocławiu. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej oraz Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgii Onkologicznej (ESSO).

Laryngolog i chirurg plastyczny. Wojewódzki konsultant do spraw laryngologii. Członek Niemieckiego Towarzystwa Chirurgów Głowy i Szyi oraz przewodniczący Zachodniopomorskiego Związku Laryngologów. Stypendysta Fundacji Humboldta w Niemczech. Prowadzi prywatną Klinikę Laryngologii i Chirurgii Estetycznej w Szczecinie.

Specjalista w dziedzinie medycyny estetycznej. Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, wiceprzewodniczący Programu Certyfikacji Lekarzy Medycyny Estetycznej. Członek Założyciel i Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Laureat Certyfikatu Zaufania Pacjentów w Ogólnopolskim Plebiscycie Medycznym “Laur Pacjenta 2012“.

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz endokrynologii. Naukowo i zawodowo ukierunkowany na problemy diagnozowania i leczenia chorób układu kostnego, w tym rzadkich chorób kości. Współzałożyciel Polskiej Fundacji Osteoporozy.

Specjalista w dziedzinie nefrologii, hipertensjologii, pediatrii i nefrologii dziecięcej. Wojewódzki konsultant w dziedzinie nefrologii dziecięcej. Pełni funkcję Zastępcy Kierownika Kliniki Kardiologii i Nefrologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Absolwentka studiów podyplomowych w dziedzinie psychodietetyki oraz cyklu szkoleń z zakresu psychotraumatologii. W pracy zawodowej zajmuje się również diagnozowaniem i opiniowaniem psychologiczno-seksuologicznym jako biegły sądowy i psycholog śledczy. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Stomatolog, absolwent Ślądkiej Akademii Medycznej. Odbył studia podyplomowe na Uniwersytecie Jana Wolfganga Goethego we Frankfurcie nad Menem oraz studia w New York College of Dentistry. Posiada europejski tytuł implantologa, prestiżowe tytuły Platinum Prefered i Platinum Elite oraz tytuł Master of Prosthodontics. Otrzymał certyfikat Laur Pacjenta 2013.

Specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii ruchu. Członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego, European Society of Sports, Knee Surgery and Arthroscopy oraz Polskiego Towarzystwa Chirurgii Artroskopowej. Kierownik Oddziału Ortopedii Szpiatal Św. Wojciecha w Poznaniu oraz dyrektor medyczny w Klinice Solumed-Ortopedia.

Specjalista ortopedii i traumatologii ruchu, chirurg urazowy. Absolwent Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie. Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Transplantologii. Od 2002 roku pełni funkcję biegłego w Sądzie Okręgowym w Krakowie.

Specjalista w dziedzinie dermatalogii i wenerologii. Członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Akademii Czerniaka. Odznaczona Laurem Pacjenta w latach 2012, 2013 i 2014.

Specjalista w dziedzinie stomatologii. Absolwentka Rhein-Westphälische Technische Hochschule w Niemczech. Umiejętności zawodowe zdobywała pracując w klince stomatologicznej w Aachen. Uzyskała Certyfikat Niemieckiego Towarzystwa Implantologicznego – Curiculum implantologiczne. Członek Niemieckiego Towarzystwa Implantologicznego DGI i Akademii Nauki i Praktyki.

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem. Członek Europejskiego Towarzystwa Urologicznego, Polskiego Towarzystwa Urologicznego, Polskiego Towarzystwa Urologii Dziecięcej oraz Sekcji Ednourologii i ESWL PTU. Wieloletni pracownik Kliniki Urologii Ogólnej i Onkologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych i angiologii. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Flebologicznego oraz certyfikat PTU w dziedzinie ultrasonografii naczyń. Członek Polskiego Towarzystwa Angiologicznego, Polskiego Towarzystwa Flebologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran oraz Towarzystwa Internistów Polskich. Autor licznych publikacji naukowych.

Psycholog i psychoterapeuta, absolwent Uniwersytetu Śląskiego. Ukończył całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym oraz szkoleń w zakresie pracy z trudnymi pacjentami, sytuacji kryzysowych oraz uzależnień od narkotyków. Posiada dyplom Szkoły Trenerów Meritum na poziomie 5 European Qualification Framework oraz akredytację ACC International Coach Federation. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Psycholog kliniczny, terapeutka i mediatorka, absolwentka Uniwerystetu SWPS. Ukończyła szkolenia w zakresie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Szkołę Mediacji oraz Akademię ADR. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Stowarzyszenia Mediatorów Polskich.

Dietetyk, absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Poradni Dietetycznej i Chorób Metabolicznych Szpitala MSW w Warszawie. Obecnie jest adiunktem w Katedrze Dietetyki i Oceny Żywności Instytutu Nauk o Zdrowiu UPH. Edukator diabetologiczny, certyfikowany przez Healthy Interactions i International Diabetes Federation. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii, Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. W pracy zawodowej skupia się na ginekologii plastycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Ginekologii Estetycznej i Rekonstrukcyjnej oraz Polskiego Towarzystwa Ginekologii Plastycznej. Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Laseroterapii Ginekologicznej. Odznaczony certyfikatem Laur Pacjenta 2013.

Specjalista w dziedzinie genetyki klinicznej. Odbył staż dyplomowy na Uniwersytecie w Cincinnati w USA. Laureat Nagrody Dyrektora Instytutu Matki i Dziecka za najlepszą publikację oraz Nagrody Sekcji Schorzeń Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka i Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej.

Ekspert w dziedzinie fizjoterapii i regeneracji, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Akademii Wychowania Fizycznego. Odbył kurs ortopedycznej terapii manualnej metodą Kaltenborna, terapii manualnej Plaatsmana i Medycznego Treningu Funkcjonalnego. Wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Fizjoterapeuta Polskiej Misji Olimpijskiej podczas EYOF 2015.

Psycholog i pedagog. Ukończyła z wyróżnieniem psychologię społeczną na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a także pedagogiczne studia kwalifikacyjne. Pracuje jako asystent nauczyciela, pomagając dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w przezwyciężaniu trudności dydaktycznych i wychowawczych. Doświadczenie zdobywała współpracując ze szkołami, prowadząc zajęcia i warsztaty edukacyjne dla uczniów w ramach szkolnej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Chętnie uczestniczy w szkoleniach i konferencjach z zakresu psychologii i pedagogiki, ciągle pogłębiając swoją wiedzę i umiejętności. Udziela się w mediach jako ekspert, m.in. dla Programu I Polskiego Radia w ramach audycji „Cztery pory roku”. Z WP abcZdrowie i WP parenting związana od 2010 roku, m.in. jako opiekun merytoryczny treści z dziedziny psychologii oraz ekspert udzielający wsparcia psychologicznego na forum.
WSPÓŁPRACE
Problemy ludzi żyjących wokół nas są nam niezwykle bliskie, dlatego współpracujemy z
wieloma organizacjami i fundacjami, a także wspieramy liczne akcje społeczne. W ten
sposób staramy się nie tylko nieść pomoc tym, którzy najbardziej jej potrzebują, ale także
zwrócić uwagę użytkowników na ważne problemy, które mogą dotknąć każdego z nas.

Stowarzyszenie „Dziennikarze dla Zdrowia” powstało w 2002 roku, aby krzewić edukację prozdrowotną wśród społeczeństwa poprzez podnoszenie świadomości i wiedzy dziennikarzy. Obecnie stanowi największe stowarzyszenie skupiające dziennikarzy o specjalizacji medycznej w Polsce, a być może nawet jest najliczniejszą aktywną organizacją dziennikarską. Aktywną, czyli taką, która kilka razy w roku realizuje przedsięwzięcia w skali ogólnopolskiej, angażując za każdym razem większość swoich członków. Do SDDZ należy 107 członków rzeczywistych reprezentujących prasę, radio, telewizję oraz portale internetowe w całej Polsce. Jest to szczególnie ważne, gdyż nie reprezentuje wyłącznie prasy centralnej skoncentrowanej w Warszawie. „Dziennikarze dla Zdrowia” pracują od Świnoujścia po Przemyśl, od Suwałk po Jelenią Górę. Działają nieustannie, a ich akcje edukacyjno-informacyjne są widoczne w kraju oraz za granicą. Pozostają organizacją otwartą zarówno na ludzi, jak i na inicjatywy.

Fundacja Siepomaga.pl to Internetowa Platforma Pomagania. Działa na trzech poziomach: zbiórki dla Potrzebujących – apele widoczne na serwisie zgłaszane są przez fundacje reprezentujące Podopiecznych. Fundacja reprezentuje osobę Potrzebującą, co oznacza, że ma obowiązek weryfikacji potrzeb oraz rozliczenia wydatkowanych środków; zbiórki dla organizacji pozarządowych – każdą zarejestrowaną na serwisie organizację można wesprzeć darowizną. Środki te organizacja przekazuje na swoje potrzeby oraz realizację celów statutowych; skarbonka Pomagacza – jeśli masz smykałkę do pomagania i chcesz widzieć, ile środków zostało zebranych dzięki twoim działaniom, załóż swoją własną wirtualna puszkę. Środki zebrane przez ciebie i twoich przyjaciół widoczne są zarówno w wirtualnej skarbonce, jak i w ogólnej kwocie zebranej na dany cel. Fundacja jest po to, by razem z innymi stworzyć miejsce, w którym potrzeba pomocy przestanie być utożsamiana z bezsilnością.

Instytut Matki i Dziecka jest jednostką naukowo-badawczą. Posiada 60-letnią tradycję i znaczący dorobek znany w kraju i na forum międzynarodowym. Został powołany uchwałą Rady Ministrów w 1951 r. i od tego czasu nieprzerwanie uczestniczy w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych i społecznych matek, dzieci i młodzieży.

Fundacja DKMS – zarejestrowana została 28 listopada 2008 roku jako niezależna organizacja typu non-profit. Oficjalne rozpoczęcie działalności datujemy na 25 lutego 2009 roku. Fundacja DKMS otrzymuje wsparcie oraz bazuje na doświadczeniu Fundacji DKMS w Niemczech. W ciągu 2 lat Fundacja DKMS stała się w największą w Polsce bazą dawców komórek macierzystych.

To ogólnopolska organizacja zrzeszająca dziennikarzy i publicystów zajmujących się problemami ochrony zdrowia i medycyny. Chce inicjować i organizować imprezy, które będą podnosiły świadomość zdrowotną społeczeństwa, a także informowały dziennikarzy i osoby zainteresowane ochroną zdrowia o znaczących zjawiskach i wydarzeniach wpływających na zdrowie Polaków. Stowarzyszenie organizuje konferencje i warsztaty szkoleniowe dla dziennikarzy poświęcone najnowszym osiągnięciom medycyny i farmacji, a także ważnym problemom zdrowotnym naszego społeczeństwa. Członkami stowarzyszenia mogą zostać dziennikarze i publicyści zajmujący się promocją zdrowia i medycyny. O przyjęciu w poczet członków decyduje zarząd.

Fundacja Ewy Błaszczyk „Akogo?” od 14 lat pomaga osobom po ciężkich urazach mózgu, przebywającym w śpiączce. Zainicjowaliśmy i wypracowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia Program leczenia dzieci w śpiączce, który od 3 lat funkcjonuje w systemie publicznej służby zdrowia. Wybudowaliśmy Klinikę „Budzik” – wzorcowy ośrodek neurorehabilitacyjny dla dzieci w śpiączce. „Budzik” działa od lipca 2013 roku, w tym czasie wybudziło się tu 30 pacjentów. Od kwietnia 2015 roku prowadziliśmy wraz z prof. Wojciechem Maksymowiczem i Ministerstwem Zdrowia prace nad wdrożeniem programu dla osób dorosłych, który ruszył 21 grudnia 2016 roku w Olsztynie.

MedExpress.pl to pierwszy codzienny serwis informacyjny w ochronie zdrowia. Nowoczesne medium elektroniczne poświęcone tematyce zdrowotnej, łączące codzienną działalność redakcyjną z aktywnościami społecznościowymi i wzmożoną interakcją wśród użytkowników.

Fundacja „Serce Dziecka” jest organizacją pożytku publicznego powstałą z inicjatywy rodziców dzieci z wadami serca. Fundacja od 2006 roku prowadzi działania na rzecz dzieci z wadami i chorobami serca, wspierając rodziców w codziennej walce o zdrowie i życie dzieci. Dotychczas bezpośrednia pomoc trafiła do ponad 4,5 tys. dzieci. Fundacja wspiera podopiecznych finansowo i emocjonalnie, organizuje turnusy rehabilitacyjne, warsztaty i konferencje. Misją Fundacji jest propagowanie wiedzy o wadach serca, ich diagnozowaniu i leczeniu, wsparcie dla rodzin dzieci z wadami serca, współpraca z ośrodkami medycznymi i innymi organizacjami działającymi na rzecz rozwoju kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej.

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ”Kawałek Nieba” powstała, aby nieść pomoc w leczeniu – ratować życie i zdrowie dzieci chorych i niepełnosprawnych oraz pomóc maluszkom cierpiącym z powodu niedożywienia, biedy, trudnej sytuacji życiowej. Pomaga dzieciom – kupuje leki, finansuje leczenie i operacje medyczne ratujące życie i zdrowie, rehabilitacje oraz sprzęt medyczny. Dożywia ubogie dzieci w szkołach. Pomaga także najmłodszym, którzy stracili rodzica oraz tym, których rodzice są ciężko chorzy, a także bardzo często dzieciom pokrzywdzonym przez przemoc w rodzinie – prowadzi akcję „Pogotowie Dziecięce”. Fundacji udało się pomóc w leczeniu i trudnej sytuacji życiowej już ponad 4000 dzieci i osób, a dla dzieci niedożywionych sfinansowała ponad 30.000 posiłków w szkołach. Fundacja nie zatrudnia osób, działa w oparciu o pracę wolontariacką, koszty administracyjne są pokrywane przez Założycielkę, dlatego każde podarowane wsparcie jest przeznaczane na pomoc potrzebującym.

Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka” powstała w roku 1996 z inicjatywy rodziców dzieci cierpiących na choroby nowotworowe. Posiada Status Organizacji Pożytku Publicznego. Od 20 lat wspiera małych pacjentów cierpiących na choroby nowotworowe oraz ich rodziny. W tym czasie otoczyła opieką ok. 5000 chorych i ich bliskich, refundując koszty związane z leczeniem i rehabilitacją, a także niosąc pomoc socjalną, pedagogiczną i psychologiczną. Jako jedyna fundacja w Polsce „Krwinka” organizuje turnusy wypoczynkowo-rehabilitacyjne dla dzieci w trakcie intensywnego leczenia onkologicznego. Ma podopiecznych w różnych częściach kraju, ale najsilniej związana jest z Ośrodkiem Pediatrycznym im. Marii Konopnickiej Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, gdzie systematycznie poprawia warunki leczenia małych pacjentów przebywających na oddziałach onkohematologii. W ostatnich latach Fundacja sfinansowała m.in.: projekt i przebudowę istniejących oddziałów, projekt budowlany nowego obiektu szpitala, niezbędną aparaturę medyczną oraz specjalistyczny ambulans – „Krwinko-transporter”. Wszystko po to, by dzieci onkologicznie chore – w odpowiednich warunkach i otoczone wszechstronną opieką – jak najszybciej powracały do zdrowia.

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia funkcjonuje od 1997 roku. Jest jedynym w Polsce południowo-wschodniej domowym hospicjum dla dzieci. Zostało powołane, aby objąć domową opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi i postępującymi schorzeniami. Hospicjum w ramach promocji filozofii i postawy opieki paliatywnej prowadzi szkolenia oraz badania w dziedzinie opieki paliatywnej w pediatrii, a także działalność wydawniczą.

Celem Kampanii „Co trzecia” jest zwrócenie uwagi na rolę mięśni dna miednicy w życiu kobiet, edukowanie, promowanie profilaktyki również w innych obszarach zdrowia, a także najnowocześniejszych rozwiązań telemedycznych. Zatem edukacyjny cel kampanii będzie realizowany głównie wśród grupy docelowej kobiet młodych i aktywnych, pracujących, wychowujących dzieci, przygotowujących się do roli matki. Są to kobiety nowoczesne, które uprawiają sport: bieganie, pływanie, które są świadome swojego ciała i roli nawyków żywieniowych oraz są otwarte na nowoczesne rozwiązania służące profilaktyce.

Fundacja Przyszłość dla Dzieci od 13 lat daje szansę na rozwój najbardziej potrzebującym chorym dzieciom na Warmii i Mazurach. Specjalistyczne leczenie czy skomplikowane zabiegi operacyjne wiążą się z kosztami, które przekraczają finansowe możliwości rodziców. Grono podopiecznych fundacji stale się powiększa. Pomaga już ona blisko 300 chorym dzieciom. Przeciwdziała ograniczeniom w funkcjonowaniu chorych dzieci. Martynce, Tomkowi, Zuzi czy Bartkowi, dzięki sfinansowaniu leczenia i rehabilitacji, odmieniło się życie i spełniło kilka dziecięcych marzeń. Tomek usłyszał głos swoich rodziców i otaczającego go świata, a Martynka może już chodzić do szkoły. Zuzia pnie się na wyżyny sztuki szermierskiej, trenując na wózku, a Bartek właśnie zaczął chodzić. To wszystko było możliwe dzięki ludziom, którzy wspierając Fundację dali im szansę na cieszenie się dzieciństwem.

Fundacja Instytutu Matki i Dziecka stawia sobie za cel działanie na rzecz ochrony zdrowia pacjentów i promocję profilaktyki zdrowotnej dzieci, młodzieży oraz kobiet w ciąży. Naszą rolą jest przede wszystkim niesienie pomocy osobom chorym i ich rodzinom. Fundacja związana jest z Instytutem Matki i Dziecka, bezpośrednio go wspierając. By spełniać swoje cele, Fundacja współpracuje ze środowiskami naukowymi, organizując szkolenia i wykład czy prowadząc szeroko pojętą działalność na rzecz protekcji zdrowia Polaków. Zadaniem, jakie stawiamy przed sobą, jest również pozyskiwanie środków na konserwację sprzętu medycznego czy rozwój placówek medycznych i naukowych, a tym samym próba zapewnienia jak najlepszej jakości usług.

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową została powołana z inicjatywy rodziców dzieci chorych na nowotwór, przy wsparciu lekarzy onkologów. Działa nieprzerwanie od 1991 roku. W 2006 roku Fundacja otrzymała status organizacji pożytku publicznego. Misją Fundacji jest poprawa funkcjonowania emocjonalno-społecznego dzieci i młodzieży z chorobą nowotworową oraz ich rodzin.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” jest organizacją pożytku publicznego, działającą od 1998 roku. Inicjatorem Programu „Zdążyć z Pomocą” był prof. Zbigniew Religa, który pozostaje Patronem programu. Fundacja ma ponad 29 000 podopiecznych – są to dzieci z porażeniem mózgowym, wadami serca, autyzmem, zespołem Downa, dystrofią mięśniową, epilepsją, chorobami nowotworowymi. Organizacja przekazuje fundusze na ich leczenie, rehabilitację, zakup lekarstw, sprzętu medycznego, pomocy edukacyjnych i inne specjalne potrzeby. Przewodnią ideą Programu ,,Zdążyć z Pomocą” jest ratowanie zagrożonego życia dzieci, przywracanie im zdrowia, wspieranie ich edukacji, niesienie pomocy w trudnych warunkach materialnych.

Fundacja „Słoneczko” powstała 9 stycznia 2004 roku. Głównym celem fundacji jest pomoc osobom niepełnosprawnym w pozyskiwaniu środków potrzebnych na rehabilitację, leczenie oraz sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny.

W 1986 r. powstało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci z Chorobą Nowotworową „Wyspy Szczęśliwe”, które z czasem przeobraziło się w Fundację na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową „Wyspy Szczęśliwe”. W 2005 r. Fundacja otrzymała statut organizacji pożytku publicznego. Fundusze zbierane przez fundację są przeznaczane na: zakup leków, zakup sprzętu medycznego, pompy infuzyjne, mikroskopy, kardiomonitory, pulsoksymetry, dofinansowanie kolonii zdrowotnych dla dzieci i hotelu dla rodziców, wyposażenie pracowni planowania Zakładu Radioterapii, remont i modernizacje oraz sukcesywne wyposażenie Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Dlatego też podejmowane są wszechstronne starania, aby zapewnić dostęp do najbardziej efektywnej terapii wszystkim dzieciom chorym na nowotwory, leczonym w krakowskiej Klinice. Przeprowadzenie optymalnego sposobu leczenia nie byłoby możliwe bez wsparcia ludzi dobrego serca.

Fundacja Spełnionych Marzeń powstała w sierpniu 2002 r. z potrzeby niesienia pomocy i osobistych przeżyć Założycieli Fundacji, którzy stracili 11-letniego synka po długiej walce z chorobą nowotworową. Głównym celem Fundacji Spełnionych Marzeń jest prowadzenie wielokierunkowych działań mających za zadanie łagodzenie psychicznych i psychologicznych skutków leczenia onkologicznego u dzieci i ich rodzin. Fundamentalną zasadą naszego działania jest otoczenie stałą opieką chorych dzieci i ich rodzin, od momentu zdiagnozowania choroby poprzez cały proces leczenia, dając im siłę do walki i wiarę w pokonanie choroby.

Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej została zarejestrowana 24 sierpnia 2004 roku. Powstanie Fundacji jest konsekwencją pierwszych podjętych przez krośniankę Bogusławę Nykiel-Ostrowską starań o stworzenie w Krośnie organizacji niosącej pomoc osobom dotkniętym chorobą nowotworową, z którą to przez ostatnie lata swojego życia sama się zmagała. Kiedy 24 czerwca 2004 roku odeszła, grupa przyjaciół Bogusi postanowiła zarejestrować Fundację Otwartych Serc, nadając jej imię inicjatorki i pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia. Fundacja, oprócz niesienia pomocy ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, postanowiła kontynuować wszystkie przedsięwzięcia swojej patronki, które służą tak promocji Krosna i Podkarpacia, jak i integracji środowisk lotniczych.

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ od 2004 roku wspiera osoby z niepełnosprawnością, które chcą żyć normalnie, realizować marzenia i cieszyć się każdym dniem. Kontynuuje idee śp. Doktora Piotra Janaszka, który od lat 70-tych walczył o prawa osób niepełnosprawnych do pełnego życia. Z regularnych zajęć sportowych, szkoleniowych i terapeutycznych organizowanych przez Fundację korzysta blisko 100 osób z Konina i okolic. W Akademii Życia do 2018 roku 50 osób z niepełnosprawnością ruchową z całej Polski nauczy się samodzielności w różnych sferach życia i przygotuje do podjęcia pracy. To miejsce dla osób, które chcą dokonać zmian w swoim życiu i chcą zdobyć niezależność. Fundacja PODAJ DALEJ udowadnia, że niepełnosprawny może spełniać marzenia, nawet te najbardziej nieosiągalne… Kilkadziesiąt osób z niepełnosprawnością ruchową wzbija się w powietrze na paralotniach i szybowcu w ramach projektu Rozwiń Skrzydła. Osoby, dla których niewysoki krawężnik może być przeszkodą trudną do pokonania, korzystają z dostępnego nieba! Tutaj barier nie ma.

Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci od 2008 roku obejmuje opieką nieuleczalnie chore dzieci z terenu województwa pomorskiego w ich własnych domach, gdy rodzice i lekarze podejmują decyzję o zakończeniu leczenia w szpitalu. Celem opieki jest zmniejszenie cierpienia i poprawa jakości życia zarówno chorego dziecka, jak i jego rodziny. Wysoko wykwalifikowany zespół hospicjum dysponujący specjalistycznym sprzętem jest w stanie zapewnić choremu dziecku i jego rodzinie bezpieczny pobyt w domu. Oznacza to, że gdy dziecko umiera, otaczają go najbliżsi w jego własnym domu. Fundacja wychodzi z założenia, że żaden najpiękniejszy, najlepiej wyposażony szpital czy hospicjum stacjonarne nie jest w stanie zastąpić domu i jego rodzinnego ciepła.

Celami Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci jest nieodpłatne wspieranie i świadczenie opieki paliatywnej nad dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi ze schorzeniami ograniczającymi życie i ich rodzinami. Opieka paliatywna jest aktywnym i całościowym podejściem obejmującym fizyczne, emocjonalne, społeczne i duchowe elementy. Skupia się na podniesieniu jakości życia dziecka i wspieraniu rodziny. Obejmuje leczenie nieprzyjemnych objawów, niesienie ulgi i wytchnienia rodzinie oraz opiekę w czasie umierania i w okresie żałoby. Celem opieki paliatywnej nie jest przedłużanie ani skracanie życia, ale poprawa jego jakości. W przypadkach prenatalnej diagnozy ciężkiego, nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, opieka paliatywna nad rodziną rozpoczyna się przed urodzeniem dziecka.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Dzięki wsparciu wielu osób, 14 czerwca w Urzędzie Miasta w Krakowie odbyła się uroczystość podpisania aktu notarialnego powołania do życia Fundacji i jej organów. Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność chce dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Organizacja Pożytku Publicznego, której celem jest wywoływanie uśmiechu na twarzach chorych dzieci oraz seniorów, a misją przekonanie, że smutek można leczyć. Fundacja „Dr Clown” od 1999 roku realizuje program „Terapia śmiechem” w szpitalach oraz placówkach specjalnych. Wolontariusze Fundacji, w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami, za pomocą interaktywnych zabaw, klaunady i rozmów likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją podopiecznych. Efektem jest minimalizowanie negatywnych konsekwencji choroby i hospitalizacji, wzmacnianie motywacji do zdrowienia oraz wspieranie medycyny konwencjonalnej. „Doktorzy clowni” regularnie odwiedzają 170 szpitali i placówek w 80 polskich miastach. Rocznie docierają do prawie 60 tysięcy podopiecznych.

Pierwsza edycja WCCI odbyła się wiosną 1997 roku w Szczecinie i uczestniczyło w niej ponad sto osób. Warsztaty szybko zyskały na znaczeniu i obecnie mają status prestiżowej międzynarodowej konferencji, w której co roku bierze udział ponad 1000 uczestników, głównie lekarzy, pielęgniarek, techników i przedstawicieli przemysłu farmaceutycznego. Tematyka Kursów koncentruje się głównie na problemach związanych z rozpoznawaniem i leczeniem ostrych zespołów wieńcowych, stabilnej choroby wieńcowej, wad strukturalnych i zastawkowych serca oraz interwencji w miażdżycy tętnic obwodowych.

Serwis internetowy, działający od grudnia 2013 r., adresowany zarówno do lekarzy, farmaceutów, przedstawicieli innych zawodów medycznych oraz menadżerów ochrony zdrowia, jak i pacjentów. W serwisie publikujemy najnowsze doniesienie naukowe z kraju i zagranicy, bieżące informacje dotyczące organizacji opieki zdrowotnej w Polsce, informacje z rynku farmaceutycznego, aktualne wytyczne i rekomendacje towarzystw naukowych, ciekawe wywiady z liderami polskiej medycyny i farmacji, opinie, komentarze, raporty itp.

Wybieramy najbardziej aktywne i skuteczne kobiety w polskiej medycynie i ochronie zdrowia. Ideą konkursu KOBIETY MEDYCYNY jest promowanie kobiet, związanych z medycyną i systemem ochrony zdrowia, których sukcesy w pracy zawodowej, zaangażowanie i entuzjazm w działalności społecznej budzi szacunek i uznanie. Organizatorem plebiscytu jest redakcja serwisu internetowego „Portale Medyczne“. Chcemy pokazywać jak wiele jest wspaniałych kobiet, które działając na rzecz rozwoju medycyny i poprawy warunków leczenia ludzi w Polsce, udowadniają na co dzień, że ciężką pracą i zaangażowaniem można dokonać rzeczy wydawałoby się niemożliwych.

Portal Klub Rodzica powstał w oparciu o doświadczenie Fundacji Pegaz.la i Centrum Zdrowia Dziecka Pegaz w pracy z dziećmi. Ideą przyświecająca powstaniu portalu było stworzenie przestrzeni dla rodziców szukających rzetelnych informacji na temat profilaktyki i terapii dzieci.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest organizacją zrzeszającą studentów medycyny i młodych lekarzy. Jest zrzeszeniem apolitycznym, samorządnym i trwałym, o celach niezarobkowych. W ramach swej działalności należy do Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny – IFMSA (International Federation of Medical Students Associations). Misją Stowarzyszenia jest budowanie potencjału i wzrost kwalifikacji studentów kierunków medycznych z równoczesną realizacją działań na rzecz społeczności w zakresie zdrowia publicznego, edukacji medycznej, humanitaryzmu oraz podnoszenie tych spraw w dyskusji publicznej i ich podejmowanie we współpracy międzynarodowej.

Szpital im. Świętej Rodziny SPZOZ to dynamicznie rozwijający się nowoczesny, wielodyscyplinarny ośrodek medyczny poświęcony problemom zdrowia rodziny. Szpital realizuje kompleksowe świadczenia medyczne w zakresie profilaktyki, leczenia i rehabilitacji chorób kobiecych, sprawowania opieki nad matkami i ich dziećmi w okresie okołoporodowym oraz pediatrii, chirurgii onkologicznej wraz z chemioterapią i diagnostyki.

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej wspiera działania na rzecz rozwoju usług i dóbr dla osób starszych oraz młodszych pokoleń, aby przygotować je do aktywnej i zdrowej starości. W ocenie Instytutu gospodarka senioralna może i powinna być pozytywnym czynnikiem rozwoju gospodarczego Polski. W tym celu Instytut organizuje coroczne wydarzenie o zasięgu ogólnokrajowym i europejskim: Kongres Gospodarki Senioralnej.
PATRONATY
Obejmujemy patronatem wiele wydarzeń i publikacji, których celem, podobnie jak naszym, jest szerzenie wiedzy o zdrowiu i zdrowym stylu życia, a także świadomym rodzicielstwie.

Fundacja Anioły Farmacji i Anioły Medycyny została powołana w celu realizacji idei nagradzania lekarzy i farmaceutów przez pacjentów, którzy dostrzegli w ich działaniu walor wyjątkowości, opieki i troski o zdrowie ludzi, którzy im zaufali. Było to pierwszym impulsem do utworzenia organizacji, która będzie wyrazicielem wdzięczności i szacunku dla niezwykłych ludzi. Postanowiono również wspierać młodych lekarzy i farmaceutów stawiających swoje pierwsze kroki na ścieżce kariery zawodowej, tak aby dewiza przysięgi Hipokratesa była ich głównym wskazaniem działania. Tego typu działalność w naturalny sposób rodzi chęć i potrzebę organizowania akcji edukacyjnych wśród społeczeństwa, jak i możliwości kontaktu z najnowszymi osiągnięciami naukowymi w dziedzinie farmacji i medycyny dla profesjonalistów.

Ogólnopolska Organizacja Kwiat Kobiecości jest inicjatywą Idy Karpińskiej i kobiet, które tak jak ona walczyły i wygrały walkę z rakiem szyjki macicy. Postanowiły powołać ją do życia, ponieważ statystyki zachorowań na RSM w Polsce były i są przerażające. Na własnej skórze odczuły, czego potrzebuje kobieta, która dowiaduje się, że ma raka szyjki macicy. Stworzyły organizację, która towarzyszy kobietom w tych trudnych chwilach, która wspiera i pomaga – dodaje otuchy. Kwiat Kobiecości jest organizatorem kampanii społecznych, takich jak: Piękna bo zdrowa czy też Diagnostyka Jajnika.

Bieg po Nowe Życie to projekt społeczny na rzecz promocji działań prozdrowotnych, edukacji w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizacji społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego. Od pięciu lat w Wiśle i Warszawie goszczą gwiazdy ekranu, dziennikarze i sportowcy oraz osoby po transplantacji, które startując w marszu nordic walking, wspierają tę inicjatywę sportowo-edukacyjną. Ambasadorem wydarzenia jest Przemysław Saleta.

„Zadbaj o swoje serce” jest ogólnopolską kampanią edukacyjno-profilaktyczno-społeczną organizowaną w formie bezpłatnych badań przesiewowych przez spółkę Telemedycyna Polska S.A. nieprzerwanie od 2006 roku. Celem Kampanii jest wzrost świadomości w zakresie profilaktyki chorób serca, w szczególności nadciśnienia tętniczego i hipercholesterolemii, które zbierają w Polsce wysokie żniwo. Kampania ma za zadanie edukować w temacie, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa profilaktyka, zdrowy styl życia oraz odpowiednia dieta.

„Kochanie, ratujmy nasze dzieci” to jeden z pierwszych wspólnych projektów BBC Worldwide i Telewizji Polskiej, który powstanie na mocy podpisanego przez obydwu nadawców porozumienia o współpracy handlowej. Masz dziecko? Uważnie mu się przyjrzyj. A teraz zamknij oczy i spróbuj sobie wyobrazić, jakie będzie za 10, 15, 20 lat… Czy będzie zdrowe? Sprawne? Będzie odnosić sukcesy? Aktywnie żyć? A może przeciwnie… Będzie borykać się z chorobami, otyłością, brakiem akceptacji otoczenia? Jaka przyszłość czeka twoje dziecko? Pomyśl o tym i zacznij działać już dziś!

Helpers’ Generation, czyli projekt studencki to zapoczątkowana
w kwietniu 2013 roku inicjatywa, której celem jest
zaangażowanie społeczności akademickiej w walkę
z nowotworami krwi poprzez edukację oraz inicjowanie akcji
rejestracji. Nieustannie dąży do tego, aby wskutek ciągłego
powiększania bazy Dawców oraz jakości ich typizacji, każdy
chory na nowotwór krwi, jak najszybciej znalazł swojego
bliźniaka genetycznego i mógł dostać szansę na powrót
do zdrowia.
Jest to możliwe m.in. dzięki ogromnemu
zaangażowaniu studentów, którzy bezinteresownie włączają się
w akcje charytatywne i mają świadomość, jak ważna jest ich
rola w krzewieniu idei dawstwa. Projekt ma charakter
międzynarodowy. Obecnie jest realizowany także w Niemczech,
Wielkiej Brytanii i USA. Dzięki tej inicjatywie
rejestrujemy młode, zdrowe osoby, które przez wiele lat pozostaną
w bazie dawców szpiku i będą mieć możliwość uratowania
komuś życia.

Program świadomości Rak Jelita Polska został opracowany i jest prowadzony we współpracy ze światowymi autorytetami z dziedziny profilaktyki i leczenia raka jelita. Na bazie wieloletnich badań i doświadczeń powstał unikalny w Polsce projekt podnoszenia świadomości społecznej i zrozumienia nowotworu, jakim jest rak jelita. Głównym założeniem programu jest pokazanie znaczenia profilaktyki, w tym kluczowego badania kolonoskopowego, w skutecznym leczeniu choroby. Celem programu jest uświadomienie społeczeństwu, że badania przesiewowe nie są problemem, a koniecznością. Rak jelita wykryty we wczesnym stadium jest w większości przypadków w pełni wyleczalny. Świadomość stanowi podstawę wiedzy, postaw i zachowań, które mogą pomóc chronić ludzi przed tą zbyt powszechną chorobą.

Dzięki prowadzonym od lat kampaniom edukacyjnym dotyczącym alkoholu większość Polaków jest już świadoma zagrożeń związanych z nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze czy w trakcie ciąży. Jednak odpowiedzialne podejście do alkoholu nie ogranicza się jedynie do wybranych grup czy szczególnych okoliczności – dotyczy niemalże każdego z nas. W powszechnym przekonaniu napoje alkoholowe dzielą się na bardziej i mniej zdrowe, na groźniejsze i takie nieszkodliwe. Celem kampanii „Alkohol. Zawsze odpowiedzialnie” jest uświadomienie odbiorcom, że alkohol etylowy, niezależnie od tego, w jakim napoju się znajduje, zawsze działa na organizm tak samo. Dlatego nie ma wyjątków od ograniczeń i zakazów w jego spożywaniu czy specjalnej taryfy ulgowej. Każdy napój zawierający alkohol trzeba traktować odpowiedzialnie.

„Jem drugie śniadanie” to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, która jednocześnie wspiera program dożywiania dzieci Pajacyk. Celem kampanii jest wyrobienie w Polakach, zwłaszcza tych najmłodszych, dobrego nawyku jedzenia drugiego śniadania. Dzięki jego spożywaniu zapobiegamy występowaniu chorób metabolicznych, chorób układu krwionośnego oraz zaburzeniom gospodarki hormonalnej w ich życiu dorosłym. Misją akcji jest propagowanie idei noszenia ze sobą pudełka ze zdrowym drugim śniadaniem. Namawiając do regularnych, zbilansowanych posiłków, nie zapominamy o tych, którzy pozwolić sobie na nie nie mogą. Poprzez kampanię wspieramy program dożywiania dzieci Pajacyk, który stał się partnerem akcji.

Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej to jedyne w Polsce wydarzenie obejmujące kompleksowo wszystkie obszary tematu alergii i nietolerancji pokarmowej. To szansa na uzyskanie informacji, jak skutecznie zapobiegać i leczyć, okazja, by skonsultować się ze specjalistą, wykonać bezpłatny test i zapoznać się z bogatą ofertą naszych wystawców.

Akademia Aquafresh jest obecna w polskich przedszkolach już od 2011 roku. W trosce o zdrowy uśmiech dzieci przeprowadzono już 6 edycji programu, w zajęciach edukacyjnych programu wzięło udział 1 075 000 przedszkolaków, a bezpłatne badania kontrolne jamy ustnej zostały wykonane u ponad 80 000 dzieci. Wszystkie przedszkola, które zakwalifikowały się do programu Akademii Aquafresh, otrzymają bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych opracowane przez zespół ekspertów. Uczenie dzieci prawidłowego mycia ząbków już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej, jest niezbędne w powodzeniu działań profilaktycznych.

MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom w świetlicy pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko to w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja.

To seria wydarzeń sportowych w Dolinie Charlotty, które odbywają się z udziałem znakomitych gwiazd m.in. Roberta Korzeniowskiego. To wyjątkowa okazja na wzięcie udziału w unikalnych, jedynych w Polsce zawodach odbywających się nie tylko w przyrodniczej scenerii, ale i na terenie ZOO.

Jesteś rodzicem, a więc pierwszym nauczycielem swojego dziecka. Stacja Rodzic to internetowa szkoła dobrych rodziców. Kampania jest wspierana przez Wydawnictwo Pedagogiczne Operon.

Jubileusz 60-lecia IFMSA-Poland to wyjątkowe wydarzenie, w którego organizację zaangażowani są studenci i absolwenci polskich uczelni medycznych. Głównym celem spotkania jest zacieśnienie więzi i poprawa współpracy między pokoleniami lekarzy i studentów medycyny związanymi z największą ogólnopolską organizacją zrzeszającą studentów wydziałów lekarskich, działającą nieprzerwanie od 1956 roku w całym kraju. Dodatkowo jest to doskonała okazja do spotkania się wszystkich zaangażowanych w budowanie wizerunku polskiej medycyny – nie tylko obecnych oraz byłych działaczy Stowarzyszenia. Zaproszenia kierowane są także do studentów, jak i absolwentów kierunków medycznych niezaangażowanych w działalność w IFMSA-Poland do udziału w targach medycznych poprzedzających część konferencyjną.

Dyżurnet.pl to zespół ekspertów Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej, działający jako punkt kontaktowy do zgłaszania nielegalnych treści w internecie. Pomaga w zwalczaniu naruszeń, prowadzi również działania informacyjne i edukacyjne kierowane do różnych grup użytkowników. Misją Zespołu Dyżurnet.pl jest podejmowanie działań na rzecz tworzenia bezpiecznego Internetu. Jest ona realizowana również poprzez popularyzację wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Realizuje kampanie i programy społeczne, promujące dobre praktyki i informujące o możliwych zagrożeniach w Internecie – w tym projekt Safer Internet, Kursor, Plik i Folder, konkurs plakatowy Tworzymy bezpieczny Internet. Wspólnie z ekspertami Akademii NASK prowadzi szkolenia, konferencje, seminaria i zajęcia dla uczniów, nauczycieli, policji i przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości.

Na targi Beauty Days zapraszani są zarówno profesjonaliści, którzy przyjeżdżają, by zapoznać się z najnowszą ofertą w zakresie kosmetyki, fryzjerstwa i nowych trendów, jak również pasjonatki urody – blogerki i vlogerki urodowe, znakomite osobowości związane z branżą beauty, a także wszystkie kobiety. Międzynarodowe Targi Kosmetyczne Beauty Days to wydarzenie o charakterze biznesowym i edukacyjnym skierowane do profesjonalistów branży kosmetycznej i fryzjerskiej. W nowoczesnym centrum Ptak Warsaw Expo wiodące na rynku firmy kosmetyczne zaprezentują swoje najnowsze trendy, produkty i zabiegi. To okazja na poszerzenie kontaktów biznesowych oraz możliwość zdobycia wiedzy z zakresu nowych trendów. To również miejsce spotkań profesjonalistów, którzy przyjeżdżają, aby zapoznać się z najnowszą ofertą w zakresie kosmetyki, fryzjerstwa i branży beauty.

Repertuar Kina Praha to zarówno głośne premiery, jak i filmy artystyczne i nagradzane na festiwalach filmowych w Cannes, Berlinie czy Wenecji. Pokazy przedpremierowe, cykliczne projekcje klasyki kina światowego oraz weekendowy program dla dzieci to tylko niektóre z punktów nowego programu kina. Przeglądy, spotkania i festiwale filmowe to wydarzenia, które stale towarzyszą regularnemu repertuarowi kina.

Kampania przeniesiona w 2016 roku na polskie podwórko przez Fundację PEGAZ.la oraz Klub Rodzica spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, a jej działania objęły 12 województw. Ideą wydarzenia jest propagowanie rozmaitych form rozrywki innej niż cyfrowa, która zdominowała życie zbyt wielu dzieci. Długofalowe skutki działań Kampanii “Mam czas” to pozytywne i trwałe relacje międzyludzkie: rodzinne i przyjacielskie!

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest organizacją zrzeszającą studentów medycyny i młodych lekarzy. Jest zrzeszeniem apolitycznym, samorządnym i trwałym, o celach niezarobkowych. Misją Stowarzyszenia jest budowanie potencjału i wzrost kwalifikacji studentów kierunków medycznych z równoczesną realizacją działań na rzecz społeczności w zakresie zdrowia publicznego, edukacji medycznej, humanitaryzmu oraz podnoszenie tych spraw w dyskusji publicznej i ich podejmowanie we współpracy międzynarodowej.

Trzecia edycja Kongresu pt. „Gospodarka na progu srebrnej rewolucji” odbywa się pod patronatem WP abcZdrowie. Współorganizatorem Kongresu jest Ministerstwo Rozwoju. W III Kongresie Gospodarki Senioralnej, który obył się 9 czerwca 2017 roku wzięło udział ok. 300 osób: przedstawicieli środowisk senioralnych, MŚP, fundusze inwestycyjne, banki, ubezpieczyciele, deweloperzy, operatorzy domów seniora, politycy, przedstawiciele samorządów, publicznej i prywatnej służby zdrowia, świata nauki, pracownicy opieki społecznej.

„Spacer po zdrowie – zaproś swojego lekarza!” to unikatowe wydarzenie sportowe organizowane przez Fundację Zaskoczeni Wiekiem działającej w ramach Exercise is Medicine w Polsce. Spacer integruje ludzi w każdym wieku, a pokazujące jednocześnie, że aktywność fizyczna jest dla wszystkich bez wyjątku.

„Oh!Mamo – jestem kobietą” - 27 maja 2017 roku odbyło się spotkanie z wyjątkowymi ludźmi, którzy podzielili się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Z okazji Dnia Matki podczas „Oh!Mamo – jestem kobietą” skupiliśmy się na paniach – na ich potrzebach, pragnieniach i wątpliwościach. Wzięliśmy pod lupę potencjał, który w nich drzemie i pokazaliśmy, jak czerpać radość z życia, jak nie tylko dawać, ale też, jak brać więcej, jak dbać o siebie, swoją kobiecość, seksualność. Wierzymy, że podczas tego spotkania uczestniczki odnalazły spokój, mogły spojrzeć na siebie, swoje życie i możliwości z innej perspektywy i wyszły mocniejsze, pewniejsze siebie i bardziej szczęśliwe!