Mniej niż 25 zł. Szpitale oszczędzają na posiłkach, pacjent płaci zdrowiem
Jakość posiłków w polskich szpitalach od lat jest szeroko komentowana. Krytyczne opinie najczęściej dotyczą smaku potraw oraz ich estetyki. Problem okazuje się jednak znacznie bardziej złożony. Niedożywienie ma ogromny wpływ na rekonwalescencję, a tym samym na stan zdrowia pacjentów. Ten wątek zwykle jest pomijany w publicznej debacie na temat ochrony zdrowia.