Trwa ładowanie...

Theraflu - total grip, max grip, extra grip, zatoki, przeziębienie, kaszel

Na rynku dostępnych jest aż sześć rodzjaów theraflu. Wyróżniamy theraflu total grip, max grip, extra grip, theraflu zatoki, przeziębienie oraz theraflu kaszel. W zależności od tego, co nam dolega, sięgamy po odpowiedni typ preparatu. Theraflu to lek zwalczający objawy grypy i przeziębienia, który można dostać w aptece bez recepty. Podczas przeziębienia i grypy najszybszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po preparat łatwo dostępny i bez recepty.

spis treści

1. Theraflu total grip

Theraflu total grip to nowość, która zwalcza objawy przeziębienia i grypy. Theraflu total grip występuje w formie kapsułek. Jedno opakowanie theraflu zwiera 16 kapsułek. Theraflu total grip zwalcza takie obajwy przeziębienia i grypy jak: gorączka, ból głowy, kaszel, zatkany nos, ból mięśni i stawów. Składnikami aktywnymi w theraflu total grip są paracetamol, chlorowodorek fenylefryny oraz gwajafenezyna. Ten rodzaj theraflu mogą stosować młodzież oraz dorośli powyżej 16. roku życia.

Zobacz film: "Profilaktyka grypy i przeziębienia"

2. Theraflu max grip

Kolejnym rodzajem theraflu jest max grip. Jest to najsilniejszy rodzaj theraflu na przeziębienie i grypę. Występuje w formie saszetek, które trzeba rozpuścić w wodzie i wypić. Stosuje się go do leczenia objawów grypy lub przeziębienia, czyli: gorączka, ból głowy, katar oraz ból gardła. Substancją czynną w tym przypadku jest także paracetamol i chlorowodorek fenylefryny, a także kwas askorbowy. Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce.

Jak odróżnić grypę od przeziębienia?
Jak odróżnić grypę od przeziębienia? [9 zdjęć]

To bardzo istotne, aby odróżnić przeziębienie od grypy, ponieważ w przypadku tego drugiego schorzenia

zobacz galerię

3. Theraflu extra grip

Kolejny rodzaj leku to theraflu extra grip. Działa głównie na ból mięśni, stawów oraz dreszcze i gorączkę. Substancją czynną oprócz paracetamolu i chlorowodorku fenylefryny jest maleinian feniraminy. Występuje także w postaci saszetek, które należy rozpuścić w wodzie i wypić.

4. Theraflu zatoki

Theraflu zatoki to preparat przeznaczony i skoncentrowany głównie na tym, aby złagodzić dolegliwości związane z zatokami. Theraflu zatoki pomaga udrożnić nos oraz zwalczyć gorączkę. Substancjami czynnymi tego preparatu są paracetamol i chlorowodorek fenylefryny. Theraflu zatoki również jest preparatem przeznaczony do sporządzenia napoju do picia.

Zobacz także:

5. Theraflu przeziębienie

Piątym rodzajem jest theraflu przeziębienie. Środek ten, jak wszystkie inne, walczy z objawami grypy i przeziębienia. Działa przeciwgorączkowo, przeciwbólowo oraz udrożnia nos. Substancją czynną leku jest paracetamoloraz chlorowodorek pseudoefedryny. Theraflu przeziębienie również występuje w postaci saszetek, które trzeba rozpuścić w przegotowanej wodzie i wypić.

6. Theraflu kaszel

Kaszel suchy jest bardzo męczący. Bardzo często pojawia się w nocy i jest tak uciażliwy, że nie da się spokojnie spać. Theraflu kaszel występuje w postaci syropu, który stosuje się w objawowym leczeniu kaszlu różnego pochodzenia. Substancją czynną preparatu jest cytrynianu butamiratu, który działa przeciwkaszlowo.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Lekarz chorób wewnętrznych Łukasz Wroński
Theraflu to lek łagodzący objawy przeziębienia i grypy
Theraflu to lek łagodzący objawy przeziębienia i grypy (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza