Trwa ładowanie...

Uniknęła śmierci. W szpitalu zaraziła się sepsą

32-letnia kobieta zgłosiła się do szpitala, ponieważ bardzo schudła i miała biegunki. Lekarze stwierdzili, że to pewnie niestrawność i odesłali ją do domu. Okazało się, że podczas pobytu w szpitalu zaraziła się niebezpieczną bakterią. Gdyby nie upór kobiety, nie wykonanoby dalszych badań.

1. Zakażenie C. diff

Rosie Summers spędziła cztery dni w szpitalu z powodu infekcji nerek. Niestety, podczas tego pobytu złapała Clostridium difficile (C. diff). Najczęściej atakuje osoby, które przeszły kurację antybiotykową. Mogą się wtedy pojawić biegunki, zapalenie jelit, a w skrajnych przypadkach może dojść do rozwoju sepsy. Jak podaje serwis "Daily Mail", kobieta zachorowała właśnie na sepsę. Choroba rozwija się błyskawicznie, atakuje narządy i może nawet skończyć się śmiercią.

Po wyjściu ze szpitala Summers zgłaszała się do szpitala dwa razy. Traciła wagę, wymiotowała i miała biegunkę. W ciągu dwóch tygodni schudła 5 kg. Lekarzy jednak nie zmartwiły te objawy i odesłali kobietę to domu. Uznali, że nie jest to groźne dla jej zdrowia.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Kobieta spędziła tydzień w izolatce
Kobieta spędziła tydzień w izolatce

2. Objawy sepsy

Wtedy pacjentka zażądała od swojego lekarza dokładniejszych badań. Potwierdziły one obawy kobiety. Konieczna była hospitalizacja. Jej rodzina i przyjaciele obawiali się najgorszego. Lekarze podali jej dwa antybiotyki. Nie wiedzieli jednak, że na jeden z nich kobieta jest uczulona. Stan Summers się pogarszał.

- Musieli leczyć sepsę i bakterię dwoma różnymi lekami. Przez tydzień byłam w izolatce w szpitalu. To było traumatyczne - mówi.

Zobacz też: Jakie są objawy sepsy?.

Powrót do zdrowia zajął kobiecie ok. 6 tygodni. Teraz jest bardzo ostrożna i nie ignoruje żadnych sygnałów, jakie wysyła jej ciało. Wróciła do pracy zawodowej. Jest nauczycielką w lokalnej szkole. Namawia innych, aby dowiedzieli się więcej na temat objawów sepsy, co może podnieść świadomość ludzi o tej chorobie.

- Ważne jest, aby znać objawy sepsy i szybko reagować. Jeśli pojawią się jakakolwiek choroba lub infekcja, być czujnym i nie bać się zgłaszać do szpitala - mówi Rosie.

Lekooporna bakteria New Delhi zaatakowała Polskę - zakażonych jest już 1100 osób
Lekooporna bakteria New Delhi zaatakowała Polskę - zakażonych jest już 1100 osób [7 zdjęć]

Po raz pierwszy New Delhi pojawiła się w Warszawie w 2011 roku. Wówczas nie spodziewano się jeszcze,

zobacz galerię

Nie bez powodu sepsa nazywana jest ”cichym zabójcą”. Jeśli zostaje wykryta wcześnie, da się ją wyleczyć antybiotykami. W przeciwnym razie bardzo szybko może dojść do śmierci. Objawy choroby są podobne do grypy czy zapalenia żołądka. Należą do nich: odczuwanie zimna, szybki oddech, ból mięśni, drżenie rąk, wysypka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Lekarze zbagatelizowali objawy kobiety
Lekarze zbagatelizowali objawy kobiety (Facebook)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza