Trwa ładowanie...

Vicebrol - charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne

Vicebrol jest to lek stosowany w neurologii w leczeniu zaburzeń krążenia w mózgu. Lek oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy i łagodzi objawy spowodowane niedokrwieniem mózgu. Lek Vicebrol jest stosowany także w leczeniu zaburzeń słuchu i wzroku. Preparat Vicebrol jest dostępny na receptę.

spis treści

1. Charakterystyka Vicebrolu

Substancją czynną leku Vicebrol jest winpocetyna. Vicebrol wypływa na ukrwienie mózgu. Lek rozszerza naczynia krwionośne, zwiększa przepływ krwi w naczyniach siatkówki oraz uchu wewnętrznym.

Zobacz film: "Jedzenie, które poprawia pracę mózgu"

Preparat Vicebrol łagodzi objawy neurologiczne spowodowane niedostatecznym ukrwieniem ośrodkowego układu nerwowego. Lek Vicebrol poprawia metabolizm, zwiększa elastyczność czerwonych krwinek co wpływa na mikrokrążenie.

2. Wskazania do stosowania leku Vicebrol

Wskazania do stosowania leku Vicebrol to leczenie przewlekłej niewydolności krążenia mózgowego, otępienia naczyniopochodnego. Lek Vicebrol łagodzi objawy psychiczne i neurologiczne związane z niewydolnością krążenia mózgowego.

Innym wskazaniem leku Vicebrol jest leczenie przewlekłych zaburzeń krążenia w naczyniówce i siatkówce oka oraz zaburzeń słuchu o podłożu naczyniowym.

3. Przeciwwskazania do stosowania leku

Przeciwwskazania do stosowania leku Vicebrol to: uczulenie na składniki leku oraz choroby serca. Jeśli pacjent choruje na chorobę niedokrwienną serca, zaburzenia rytmu serca, krwawienia do ośrodkowego układu nerwowego. Przeciwwskazaniem do stosowania leku Vicebrol jest ciąża oraz karmienie piersią. Leku Vicebrol nie powinno się stosowac u dzieci.

Zobacz także:

4. Tabletki Vicebrol

Tabletki Vicebrol przyjmuje się początkowo 10 mg trzy razy na dobę. Jeżeli kuracja lekiem Vicebrol ma być podtrzymana stosuje się 5 mg trzy razy na dobę. Dawka maksymalna leku Vicebrol to 1mg/kg masy ciała na dobę. Lek Vicebrol należy przyjmować po jedzeniu.

Działanie występuje po około tygodniu stosowania leku Vicebrol. Maksymalne działanie lecznicze osiągane jest po 3 miesiącach, natomiast poprawa stanu klinicznego następuje po 6-12 miesiącach leczenia. Cena leku Vicebrol to ok 17 zł za 100 tabletek.

5. Skutki uboczne leku

Działania niepożądane w stosowaniu leku Vicebrol to: przejściowy spadek ciśnienia krwi, zaburzenia rytmu serca, zaczerwienienia skóry twarzy, reakcje alergiczne, a także większa potliwość].

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Vicebrol - charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne
Vicebrol - charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza